Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vecernicci
2. jún 2012

@lifinka chaloupka je normálně korpus pečený ve dvou miskách, ta spodní je ta z ikey ta nejmenší a ta vrchní je normálně z tesca a dotvarovaná punčovinou 😉
@anibas úžasný dortíky 😵 😵 😵

lamps
2. jún 2012

@anibas nádherné všetky tri a to auto nemá chybu, je bombastické 😅 😅 😅

anibas
2. jún 2012

@vecernicci @lamps dievčatá ďakujem - auto malo rozmery 40x 20 x 14 cm 😉 😉 pre sesternicu

jakelina
2. jún 2012

@anibas jsou krásné všechny, šikovnice jsi velká 😉

adka_praha
2. jún 2012

@mia1111 som farbila na cierno k2... 😨 sa mi prvy raz stalo... ale mozno to ma suvis s tym, ze som farbila ciernou wiltonkou a ta zrovna neni moc syta, ked jej das len trochu... ale uz mam objednanu tu extra ciernu od toho druheho vyrobcu...

mamina1978
2. jún 2012

@vierkasteffi Ale to si zle pochopila, to ten s olejom je dobre pouzit pri tom luxusnom vykrajovanom korpuse, aby sa ti pri vykrajovani tych malych kuskov korpus nemrvil a pekne vykrajoval, lebo tie vykrojene kusky potrebujes potom na vrch doplnit. Lebo korpus, kde ide olej je tazsi a pevnejsi. Pri ostatnych tortickach mozes pouzit akykolvek recept na korpus podla vasej chuti...... 😉 🙂

pristela
2. jún 2012

@anibas jeeee, že ty byvas odo mna taaak daleko ☹ ☹ ☹ ☹ fantastikus ruzickovy a to auto nema chybu , nadherneee 😵 😵 😵 😵 ty vies tak krasne hladunko cisto potahovaaat 😵 😵 😵 lahoda pre oko 😵

@mamina1978 aký luxusny korpus 😕 😕 zas niesom v kurze 😕 aj ja chcem byt luxusná ☹ 😀 😀 😀

baby ja asi v zivote nebudem robit ine kvety na torty len ruže 😠

larah
2. jún 2012

@vecernicci dakujem,tak som sa stym trápila, nedarilo sa,bola som z toho neštastná, ale ked prišli pre nu a videla som tu radost v očiach maminy aj synčeka ,tak som sa ukludnila

mamina1978
2. jún 2012

@pristela ten co je na prvej stranke marcipanky ,,2`` 😉 🙂
uplne dole , posledny a vola sa exklusivny tvar korpus ...... uz som ho aj sem davnejsie davala.... 🙂

larah
2. jún 2012

@pristela zlatino prosim ta ako robíš ten vrchnák na krabice,čím to máš akože pootvorené

dajna11
2. jún 2012

@artepf šak je krásna čo sa ti nevidí????

dajna11
2. jún 2012

@zuzana124 no máš ich krásne,ja zasa preferujem WI,teraz som poťahovala s MMF ale na ozodby si veru netrufam z neho,a aj tak sa mi to nepáči,ty to máš krásne ,mne to tak nejde,nepáči sa mi to tak ako s kupovanými

pristela
2. jún 2012

@larah oj, vysvetlovanie 😕 robila som aj tak ze vrchnak vypadal ako "skutocny" taký duty na foto dole vydíš, ale ted co som robila tu velku fialovu tak tam som obalila suchy korpus pomazany len maslom atd... /vacsinou sa mi nechce robit ked ma termin nesúri 😅 a ten duty by mi nestihol vytvrdnut/ aby bol poodkrytý dávam podeň zvyšky korpusu tak aby nebol vidiet , vzdy vrchnak aj zaistim aby sa nezosunul a do jeho rohov dam špajdle zapichnem ich az dole po podlozku ked sa dá , tak drzi aspon aj torta na sto pro , a pak len zapichujes kvietky bud na drotikoch abo na sparadlach , nieje to tazke, ak este nieco kludne sa pýtaj 😉

Mne sú súdené krabice a ruže 🙄 🙄 🙄 aaa baby asi budem robit dalsieho kona , vyvíjam sa divným smerom 😝 😀 😀

pristela
2. jún 2012

@mamina1978 ahaaaaaaaaa, taku mam jednu ulozenu , len kto by to odo mna chcel, ked to nemá vrchnák 🙄 😅 😅

lifinka
2. jún 2012

@vecernicci děkujiii 🙂

larah
2. jún 2012

@pristela dakujem ti dobrá víla, a nestalo sa ti niekedy to čo mne dneska?tie ružové cukríky sa mi nedali dobre umyt-ešteže som nepotrebovala bielu-a mali aj taku inu konzistenciu,rozpadali sa mi pod prstami ked som ich umývala,a potom aj celá hmota bola otrasná,hrozne zle sa s tym robilo, bola som rada že som to aspon tak dobojovala

lifinka
2. jún 2012

@anibas fíííha, to auto je suprovéééé, jsem ho musela ukázat manželovi 😀 prý kráása 🙂

pristela
2. jún 2012

@larah musíš ich umývať v teplejšej vode , tak zíde aj to biele 😀 😀 😀 😀 ja ked ponáhlam tak aj horucu švihnem co mi ruky stačia, len bacha oni ak su dlho pod teplou vodou strácaju sa 😝

aduskatt
2. jún 2012

torta odovzdana a asi cakali nieco menej honosne, lebo teta len chvalila a chvalila🙂) tak sa tesim....este som zvedava, ci bude chvalit aj po ochutnani, ale to bude az zajtra🙂

aduskatt
2. jún 2012

@vecernicci prosim ta, ne tej torte s tou fialovou ruzou mas krasne biele koralky..............to je umela dekoracia, alebo je nieco take dostat aj jedle?

aduskatt
2. jún 2012

@janula.h moja, ty mas teda divne kamosky..............

mamina1978
2. jún 2012

@aduskatt Take umele goralky som si kupila v Petrzke na Sustekovej v galanterke . Ma ich aj v roznych farbach. 😉 🙂

aduskatt
2. jún 2012

@mamina1978 mna skor zaujimalo, ci niekde dostat taku aj jedlu dekoraciu, alebo len koralky......take dostanem aj u nas tu, teda myslim nejedle🙂) ale dakujem za info🙂)

anibas
2. jún 2012

@pristela a čo ty nemáš krásne torty ???? ty čo chytíš do ruky - tak nádhera 😵 😵 😵 😵 a mne sa vrchnák krabice rozpadol na torte, musela som improvizovať 😠 😠 😠

anibas
2. jún 2012

@dajna11 práve tieto svadobné ruže sú z čisto MMF 😅 😅 😅

anibas
2. jún 2012

@lifinka ďakujem 🙂 🙂

vecernicci
2. jún 2012

@aduskatt jasně ty jsou umělé, já si je objednávám na dortisimo. cz, mají tak docela výběr http://www.dortisimo.cz/eshop/58-girlandy ale u vás je taky určitě budou někde mít 😉

aduskatt
2. jún 2012

@vecernicci maju, v pohode.ja len, ze ci naaaahodou nie je na svete aj nieco cukrove take🙂kujeeem za info

vecernicci
2. jún 2012

@aduskatt a když chceš jedlý, tak udělat z hmoty perličky, jak je vedle v návodech a navlíknout třeba na ty rýžový nudle a třeba to bude vypadat pěkně, vyzkouším 😀

dajna11
2. jún 2012

@anibas jaj moja ved zasa ty máš zlaté ruky,to sa nedivím že aj z MMf to krásne a hravo zvládneš....to už ty si zasa aj iný level...čo ja ,ani len pomyslieť sa prirovnať 😀 😀 😀