Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

julinka25
30. máj 2009

Ahojte kocky, chcem sa vas opytat, akurat som dopiekla tortu s K2 a zvysilo sa mi, mam ten zbytok K2 odlozit do chladnicky, alebo mraznicky?Dakujem za odpoved a prajem pekny dnik. 🙂

cessy
30. máj 2009

julinka urite staci do chladnicky, ale myslim ze alionuska to uz skusala dat aj do mraznicky a nic sa s tym nestalo. ja to skladujem v chladnicke 😅 😉

cessy
30. máj 2009

das aj fotku tvojho vytvoru??? 😉 😨 😵 😵 😵 ??radi pozrieme a zhodnotime 😵

ukmima
30. máj 2009

ahoj cessy...pridala som slubene fotky..ta prva je z K2, mam este odfotene 3, ale neviem ich zmansit..pockam na draheho, pomaze mi s tym..pekny den vsetkym

penny13
30. máj 2009

čo je k2?

ukana
30. máj 2009

penny, potahova hmota na torty 😉

ukmima
30. máj 2009

ja som s K2 spokojna...az som bol prekvapena, som vyucena cukrarka, ale ked som ja chodila do skoly, K2 sa nepouzivala a ani nas ju neucili robit...ruzicky sme robili 100g cukor pr, 100g mlieko..preosiat..pridavat pomaly vodu...valkali sme na pracovnej doske, s troskou oleja..tak som robila aj do dnes..a z K2 sa mi dali pekne robit aj ruzicky..

v.ctyrlistek
30. máj 2009

ukana, tak to je super, že se Ti krém povedl. Mě ještě napadlo ho vyšlehat nad párou, což je vlastně podobné tomu, co psala evitkamalicka a alionuska.

cessy
30. máj 2009

ukmima krasne, uz som sa nemohla dockat kedy ich pridas....paradne su aj tie ostatne 😵 , naozaj peknucke....
ja by som si veru na svadobne netrufla, ved zatial som upiekla len 3 take potahovane 😀 , este nemam az taku prax

ukmima
30. máj 2009

cessy-deti mam vo vani, tak pisem na rychlo, nieje to bohvie co..ako kolvek som sa to snazila rovnako "sulkat", neslo to, ale teraz idem vyskusat kosielku na krst...mam inspiraciu z artmamy.., tak uvidim, ci mi to pojde lepsie..
Neviete mi poradit- ked som dala na dobosku K2, bolo to super, ale ked som kraje zdobila kremov...zacala mi tiect voda po nom..vlastne na vnilkovom kreme..som mala potecene...Do K2 som nepridavala nic, len praskovu farbu, krem som mala vareny a s maslom...dakujem za radu

julinka25
30. máj 2009

Ahojte, dakujem za rady 🙂
Cessy pridala som foto toho môjho nepodarku, zatial len skusam piect, tak sa velmi nesmejte...hehhe 😀

cessy
30. máj 2009

julinka to je akoze rituska???? dobre som pochopila???ja som tiez zaciatocnik.....ale mne admini zmazali moje torticky ☹ 😒 😠 , takze nemam ani moje zaciatky v albume ☹ ...inak je pekna a korpus?krem?si aky robila??

julinka25
31. máj 2009

cessy ano ritka to je 🙂 aspon by mala byt...hehe 🙂 Ja som si len chcela vyskusat ako sa robi s tou K2 lebo na buduci tyzden by som chcela svokrovi upiect na 55tku tortu prsia 🙂 korpus som robila taky mramorovy, t.z. ze svetle cesto som poliala tmavym a vznikol z toho zaujimavy vzor a krem som robila tiez dvojaky, svetly aj tmavy.vcera sme ju uz ochutnali a celkom sa da zjest, len nabuduce sa musim posnazit korpus prekrat na 2 casti, lebo som ho prekrala len raz a potom tam bolo vela kremu 😒
A preco ti admin zmazal torticky???Skoda, rada by som pozrela ☹ Ktovie ci aj moju nezmaze...

cessy
31. máj 2009

no tak super, na prvy pokus... 😉
asi preto lebo som mala v albume len torty...neviem
ked prekrojis dva krat, aby ti vznikli 3 platy (korpusy) tak to nebude ani take suche

mimikyky
31. máj 2009

moje kočky spravili bráchovi k 16tke totičku 😉
ja som len upiekla, aj to s pomocou 😉 a baby vymysleli motív,potiahli, a dozdobili...........mladý chcel modrú, a učí sa a barmana, tak prreto to mojito 😀 😀 😀

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

julinka25
31. máj 2009

mimikyky krasna torticka, mas sikovne kocky 🙂 Super napad s tym mojitom 😝

ukmima
31. máj 2009

Maminky- nemate recept na dobru susenu tortu(penovu) nasla som x....receptov, ale potrebujem taky, co sa mi podari, prosim IP..dakujem

katka13122
31. máj 2009

babenky,preco mi marcipan tiekol? 😒 😕

cessy
31. máj 2009

mimikyky krasna torticka, oslavenec bol spokojny?? 🙂 🙂 a dokonca poschodová..super

katka ako ti mohol marcipan tiect??mozno si ho moc premiesila a zacal sa topit, rozpadat. robila si ten z CERY,cukru a sus.mlieka??

cessy
31. máj 2009

aj ukmima vyssie pisala, ze sa jej nieco nepodarilo, ze sa jej nieco topilo, ale neviem poradit, mne sa zatial take nic nestalo, ked pride alionuska, tak ta urcite poradi 😉

ukana
31. máj 2009

baby, dik za rady, mam v albume aj spominanu tortu, sice nie marcipanovu, ale snad nevadi 😅 😀 ....zdobena je hmotou z marshmalow cukrikov 😉

mimochodom, uz je zjedena 😀

cessy
1. jún 2009

http://blog.pinkcakebox.com/gallery

nevem ci sem uz tento link niekto dal, ale ja som ho nasla vcera 😨 a su tam paradne torticky 😵

mimikyky
1. jún 2009

kočky, dííík 🙂

cessy, oslávenec bol spokojný, a najmä škodoradostný,lebo baby sa s tým hrali cez 4hodiny 😀

cessy
1. jún 2009

mimikyky asi sa uz nevedel dockat kedy to dorobia 😅 😀 😀 😀 , uz mu slinky urcite tiekli 😕

katka13122
1. jún 2009

cessy,pras.cukor,sus.mlieko....ale asi bola chyba ze som podto dala kram z lad.gastanov

cessy
1. jún 2009

alionuska kde si 😕 😕 😕
chcela som sa ta opytat ci si hmotu MMW robila uz aj z cukrikov JOJO, z tych ruzových. lebo chcem robit ruzovu tortu a neviem ci mam kupit tie z LIDLA a umyt ich, alebo sa do aj z tychto??

cessy
1. jún 2009

a este ma napadlo, ze ako budem potahovat stvorec??? 😕 😕 😕 😕 ako spravim tie rohy??? 😕 😕 😕 😕 nemate niekto video??

mimikyky
1. jún 2009

cessy, ja som robila aj z tých cucu,a išlo to 😉 aj z obláčikov, aj z VEXTA kociek, tie boli super ružové

cessy
1. jún 2009

mimikyky a tych VEXTA si mala kolko balikov??hadam aj 5 pravda...lebo ruzovich je v jednom malicko 😕 .pracovalo sa s tym dobre??

mimikyky
1. jún 2009

ja som robila z VEXTA tú tortu pre baletku so špičkami, a stačili mi 4balíčky a ešte zostalo 😉 a použili sme vtedy aj zelenú 😉

a slaboružovú sme robili z tých jojo ružovo-bielych obláčikov