Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

adrika202
6. jún 2012

kočky,kde si viem pozrieť vaše tortičky ? 🙂 som zvedavka 🙂

mizulienka
6. jún 2012

baby znova vas idem otravovat s tym pribinakovym kremom...
najprv vyslaham slahacky, pridam 2 lyzice cukru, pridam tvaroh, creme ole a nakoniec smotanu?
v takom poradi ako pisem? nesekne sa mi to?

vinka
6. jún 2012

@dada2007 no ja dávam do krabice na podložke.Podložka je obalený karton.Ale škatule nekupujem.V kauflande čo majú na vyhodenie sú také po ovocí akurátne.nie od banánov.Ale predtým švagor predával knihy tak vtedy som mala suprové škatule.aj sa zatvárali z vrchu.ale teraz mi stačia aj z kauflandu a mám taký priesvitný baliaci papier.tak tým prekrijem vrch a po bokoch zalepím páskou aby nespadol.

dadka212
6. jún 2012

@mizulienka ja ho robím takto, vyšlahám šlahačku, pridám naraz do misy cukor, tvaroh a smotanu vyšlahám a popri šlahaní tam pridávam creme ole

vinka
6. jún 2012

@mizulienka ale ja tam ani ole nedávam do toho.No dám tam potom želatínu plátkovu.A dávam tam ešte aj vanielkový cukor.A kde sa mne nesekol ešte tak už asi nikomu.Ja vyšlahám šlahačku a potom dám tam všetko a došlahám chvílu.Nato si urobím želatínu a prásk do toho.S metličkou to už len premiešam riadne na chvílu do chladu a je to finito

pristela
6. jún 2012

@dada2007 ja davam iba na podlozke 🙄 mne sa skoro ziadna torta nezmesti do krabic 🙄 ani do tych tvrdenych kartonov, a ked robim male torty, tak to raz chceli tak odniest ze ju supli do kartonu od ovocia ale ona sa im tam posuvala zo strany na stranu, tak ju i tak radsej drzali na kolenach len na podlozke 😉 ja nechapem ako to mozte natrepat do nejakej krabice 😕

pristela
6. jún 2012

@vinka ale to uz potom nechuti ako pribinacik 😉 , praveze ten creme ole tomu dava tu spravnu chut pribinaciku 😉

maca77
6. jún 2012

@pristela keď nechceš aby si ti torta šmýkala zo strany na stranu v kartonovej krabici, tak daj pod podložku takú protišmykovú podložku (dáva sa pod koberce, do šuplíkov) 🙂

maca77
6. jún 2012

@irriss ešte sa chcem opýtať, tie vajíčka v nutelovom kréme boli len tak vyšľahané? či nad parou? lebo ak neboli nijako tepelne upravené tak ja by som sa bála dať takýto krém .... a ešte v teple.... hm skôr nachytáš nejakú salmonelu ako z klasika masla 😉

maca77
6. jún 2012

@zuzana124 ja som robila nedávno s čokotransferom .... roztopila som čoko na varenie z Lidlu s cca lyžicou cery .... ale jedna čokoláda je málo na celý čokotransfer ... ale ja som si to dala do chladničky poriadne zatuhnúť a potom som si nakrájala pásy a ukladala na tortu a tie som chcela mať trošku hrubšie lebo som sa bála aby sa mi nepolámali

dm1
6. jún 2012

@dada2007 ja davam len na podlozke vynimocne dam do tych skatul z obchodu ale nezakryvam ide lne o to aby to nebehalo po kufri 😝

maca77
6. jún 2012

@zuzana124 pozri si toto 😉 asi takto chceš dávať čokoládu...
http://www.akosatorobi.sk/video/2378/mozaikova-...

jakubjakovae
6. jún 2012

@alionuska Môžem si tu hmotu urobiť aj dopredu a dať zamraziť? ako potom s ňou robiš? čakáš dlho, kým sa ti rozmrazí....dik...

dadka212
6. jún 2012

@jakubjakovae tú hmotu nemusíš mraziť, poriadne zabal a nechaj niekde v komore, je to len cukor a cukríky to sa ti nepokazí kým majú záruku 😉

abriela
6. jún 2012

Musim sa pochvalit. Dostala som krasny darcek - 50 tipov na detske torty aj s postupmi. 😵 😵 😵

reruna
6. jún 2012

@irriss to máslo jim opravdu nemůže ublížit nijak zdravotně, leda kdyby měli alergii na kravské mléko, jak píše maca - v tom krému bych se spíš bála toho mascarpone a těch syrových vajec (salmonela), to bych do školky dětem nedávala v tom horku a proto se ti taky asi topí ten potah. Máslo musí mít 82% tuku, aby to bylo opravdové máslo. Nutelu když budeš natírat samotnou, tak si ji musíš nechat rozehřát, aby trochu povolila, pak se ti bude pěkně roztírat a nebude ti to trhat korpus.

reruna
6. jún 2012

@abriela taky mám tu knížku🙂

dadka212
6. jún 2012

@adrika202 ja mám nejaké detské torty tu v albume 😉

maca77
6. jún 2012

@adrika202 ak chceš pozrieť, ja mám na fb torty... ale mnohé tam ešte v albume nie sú 😅
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.169180...
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.233014...

mizulienka
6. jún 2012

dakujem baby za rady 😉 krem urobeny,torta naplnena, ale ten pribinak je ozaj tazky krem, este len naplneny stvorec 25x25 vazi 3300g, nie je to az prilis? 😕 😕

vinka
6. jún 2012

@pristela chutí.čo je recept tak tam nieje krem ole.to je trasený krém kde sa dáva olé.ked tam dám valielkový cukor ta to čisto jak pribináčik.a dokonca ja som to aj deťom robila predtým skoro takto len som nešlahala šlahačku a nedávala želatínu.a môj švagor ani iný jogurt nejedol

zuzana124
6. jún 2012

@maca77 áno nejak tak by som to chcela dať na tortu, uvidím či sa mi to podarí 🙂 ... ďakujem za video 🙂

reruna
6. jún 2012

@mizulienka je to těžký krém, to je fakt

jojka23
6. jún 2012

Ahoj holky, píšu sem poprvé, tak se omlouvám za možná blbý dotaz.
Jakou hmotou potahujete dorty a kde jí kupujete? A čím obarvujete?
A z jaké hmoty figurky?
Předem děkuji za info 🙂

reruna
6. jún 2012

@jojka23 kupujeme většinou na netu, nejoblíbenější hmoty jsou smartflex velvet, K2, pasta dama top, white icing, formix. Z těch se dělají i figurky, barví se nejlépe gelovými barvičkami, ale můžeš použít i obyčejné potravinářské práškové barvy z drogerie. Nebo si můžeš udělat doma mléčný marcipán nebo hmotu z marsmellownů a cukru - recept na str 1

reruna
6. jún 2012

@adrika202 dětské mám tady v albu, ostatní mám na FB, na FB je i naše skupina https://www.facebook.com/groups/130327943673858... tam je taky spousta fotek

dadka212
6. jún 2012

@jojka23 nie je to blbý dotaz 😉 ja používam smartflex velvet je to jedna z najlepších hmôt na našom trhu, vhodná na poťahovanie, figúrky, sú aj lacnejšie hmoty aj drahšie, ale mne vyhovuje najviac smartflex....dá sa kúpiť v eshopoch....farbíme väčšinou gelovými farbami
pozri tento e-shop je jeden z najlacnejších http://cukrarske-pomucky.cz/

vlada111
6. jún 2012

@mia1111 chápem, zdá sa mi ľahšia a lahodnejšia. Len teda nedobre sa mi s ňou robí, je riedšia ako tá pribináčiková, takže mascarpone budem robiť len pre nás 😉

alionuska
6. jún 2012

@jakubjakovae mozes si urobit dopredu..lale nemusis ju zmrazovat..len hmotu do mikrotenoveho sacku,aby neuschla a nechaj to niekde normlane v kuchyni. Nemusi byt v chlade. 😉

dadka212
6. jún 2012

@vlada111 ja mám mascarpone vždy hustú a dosť....raz sa mi stalo, že bola taká redšia tak som tam šupla jeden želatinový stužovač a bolo to fajn nebolo ho cítiť a plnka krásne držala 🙂