Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
7. jún 2012

ahojte, tu je moj zadumany Sam 😀 😀 a kt omu mi maly este aj zlomil rebrik, takze je iba taky polovicny, no co uz, snad nevyhlasia poziar 😲 😲 😲

dadka212
7. jún 2012

@mizulienka perfektnýý 😵

jakelina
7. jún 2012

@mizulienka ten je suprový, máš to všecno krásně hladké jak z katalogu. 😉

mizulienka
7. jún 2012

@jakelina
@dadka212 dakujem dievcata, potesili ste ma 😉 ja tento tyzden idem s takym nasadenim, ako keby som robila torty posledny krat 😀 😀
a mam doma choreho muza, takze sa staram o 3 deti 🙄 🙄 🙄 😠 😠 😉

aduskatt
7. jún 2012

@mizulienka krasna hladka torta, uzasne🙂

zuzana124
7. jún 2012

@mizulienka tak tá je nádherná a pekne prepracovaná, si sa s ňou pekne vyhrala 🙂

zuzana124
7. jún 2012

baby aké máte skúsenosti s obchodom www.sikovnamama.sk ja som si u nich objednala v pondelok poobede, dodanie kurierom a je štvrtok a ešte mi nič neprišlo a ešte ku tomu tie veci potrebujem na zajtra 😠

aduskatt
7. jún 2012

@zuzana124 zvlastne............ja som objednavala v utorok poobede okolo stvrtej a v stredu rano som mala tovar........u kamky tiez tak.hned na druhy den mam...........skus im zavolat, co sa deje, lebo toto nie je bezna prax........aj ked, konkretne tento obchodik nepoznam, ale zatial v kazdom jednom mam tovar na druhy den

mizulienka
7. jún 2012

@zuzana124 Zuzi to je cudne, ja u nich objednavam pravidelne smartflex, maju ho najlacnejsi a ked urobim doobeda objednavku, druhy den max ten dalsi ho mam...aj tento tyzden som objednavala a mam uz veci doma.

mishulle
7. jún 2012

@aduskatt mě se s tim pracuje dobře

eliska22
7. jún 2012

@florentina keď som zbadala dlhý príspevok, ešte som ani nick neprečítala a hneď som vedela, že je tvoj 😀 😀 😀

ajka82
7. jún 2012

@mailli ja by som si zavrcala s tebou na postarov 😠 ... jas som robila kamoske len na vrch torty vlacik tomasa, nejake stromceky, kvety, cislo... som sa s tym piplala aj so zabalenim do krabice, lebo casovo nam nic nesedelo, tak ze poslem postou ako krehky balik a radsej ze aj kuriera zaplatime, prisla som na postu, vypisala vsetko, oznacili to ako krehky balik, niesla som to jemne, aj som prizvukovala na posta postarovi za priekradkou, ze nech to neotaca, ze ak sa da, nech aj oznacia vrch strany, ze sa nema pretacat... a on pako, zacal krabicou hrkat 😠 tak som na neho skaredo kukla, ze co robi, ze tp je krehke, ci chce cosi rozbit a on, ze ja len zistujem, ci to hrka pri prevzati, aby si nemysleli dorucovatelia, ze nieco rozbili 🙄 😠 ...kamoska potom volala, ze bolo odpadnute jedn okolecko z vagona a cislo na polovicu, ale ze v pohode zlepila...a to bolo v bublinkch pobalene a krabica vyplnena bublinkacmi 😒

mishulle
7. jún 2012

@florentina máš pravdu ŽL nemám, to mi nedošlo, nechám to tak jak to je, už se to tu celkem rozkřikuje, tak třeba se časem někdo ozve

eliska22
7. jún 2012

@mizulienka prekrásna tortička 😉

lokalistin
7. jún 2012

@irriss neviem ci ti uz babule dali nejake recepty cesto vyzera,ze mas super to budem asi ja potrebovat recept od teba 😉 ja puzivam casto tento recept je husty a aj napriek tomu osviezujuci( z TOM od judit):
Uvar si normalnu hustu pudingovu kasu z 500ml mlieka, 1 vanilk. cukru a 2 zlatych klasov. Vymiesaj si 250g masla s vanilk. cukrom a praskovym cukrom ( podla potreby) , pridaj 500g tvarohu ( ja som dala 1 jemny a 1 jemne hrudkovity z Lidla ) , citronovu koru. Do tohoto opatrne primiesaj vychladnuty puding a poriadne vyslahaj. Slnko Slnko Slnko

a taky sladsi napr. nugatovy
1 bal.cokoladoveho pudingu
250ml mlieka
250ml slahackovej smotany
90g cukru
200g nugatu (alebo cokoladu)
250g masla izbovej teploty
50g pr.cukru
Puding zmiesat asi so 125ml mlieka.Ostatne mlieko a slahacku s cukrom uvarit vliat puding uvarit. Nugat narezat na kusky hodit do uvareneho pudingu a nechat roztopit. Nechat vychladnut na izbovu teplotu. Vymiesat maslo s pr .cukrom pomaly vmiesavat puding.
Mozes dat aj van. puding s bielou coko.
Ja ten nugatovy krem robim s orechovym korpusom a visnami a vzdy velmi chutil.
A este ti chcem povedat mozes pouzit aj mascarpone tortu ale ja ked robim len okruhle alebo stvorce tak ich balim takto(kuk fotos)
A potom uz len potret maslom s cukrom. Ak potrebujes komentar k fotkam kric

aduskatt
7. jún 2012

@mishulle a to najskor potiahnes tortu, vyhladis klasickou a potom este uprevujes rohy a hrany do ostra tou druhou?

zuzana124
7. jún 2012

@aduskatt @mizulienka tak som tam volala a nejakým nedopatrením sa na moju objednávku zabudlo ☹ , ale vraj mi to dnes odošlú a zajtra to budem mať doma. 🙂

lokalistin
7. jún 2012

@artepf su nadherne mas to podrotikovane? ak hej kolkatku drotik si davala?

mizulienka
7. jún 2012

@zuzana124 no obcas sa take nieco stane, ale inac v tom obchode su aj zlate tetusky, tak to ozaj asi bolo nedopatrenie 😉

florentina
7. jún 2012

@eliska22 hele já vím, je to se mnou těžké 😀 Asi mám problém s jasnou formulací podstaty problémy. Já jsem i v reálu hrozně ukecaná. Já se pokusím to nějak omezit....a nebo to můžeš rovnou přeskakovat a hned máš půl strany přečtené 😀 ....si asi moc o sobě myslím, že mám co sdělit a ono to tak asi není co, zamyslím se 😉

aduskatt
7. jún 2012

@zuzana124 no super🙂)

florentina
7. jún 2012

@mizulienka ten je fantastický, s dovolením si ho ukládám pro inspiraci, jsi moc šikovná

zuzana124
7. jún 2012

@mizulienka ja som to vzala v pohode, veď sme len ľudia a také veci sa stávajú 🙂 Pani bola veľmi milá a sa aj ospravedlňovala, tak som jej povedala že v pohode také veci sa stávajú 🙂

lokalistin
7. jún 2012

@irriss a este nieco skus potahovat pravym marcipanom ten sa tusim nerozteka, len sa trochu zle farbi a biely nieje celkom biely a ma tam hnede bodky od mandli ja som s nim teraz posledne torty potahovala lebo ho musim minut a slo to fajn vobec sa mi nerosil

mizulienka
7. jún 2012

@florentina bude pre mna potesenim, dakujem 😉

lokalistin
7. jún 2012

@jakelina idem objednavat drotiky tak by mi pomohla,ake cislo si davala na tie ruze?

florentina
7. jún 2012

@lokalistin já dělám s pravým marcipánem a barví se mi stejně dobře jako smartflex. Žádné bodky od mandlí v něm nemám a bílý není, ale s bělobou od wiltonu se dá udělat i bílá. ....Tak možná je to i o značce.

mishulle
7. jún 2012

@aduskatt přesně tak, jen bohužel pak si to většinou něčim pokazim, ale ty jsi zkušenější dortařka, pro tebe to bude hračka

dadka212
7. jún 2012

kočky prosím nemáte nejaké inšpirácie na torty v tvare kocky dvojposchodovú?? mám urobiť bielu s fialovými kvetmi a nejako nemám fantáziu....ďakujem 🙂

dadka212
7. jún 2012

@lokalistin kurnik toto som mala vedieť tento víkend....ale do budúcnosti super 😵