Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mia114
9. jún 2012

inac cos a tyka mokreho potahu, tak mi ani nehovorte, moja kriva 3poschodova torta,to bolo tiey des robit, chvilu som mala tortu vonku a hned zmekla a bola mazlava 😒 ked bola v chladnicke tak bola v pohode, tak som zvedava ako ju dnes dopravili 100km. snad cestu vydrzala budem cakat do vecera kym sa mi ozvu.

mia114
9. jún 2012

@jakelina jeeej, moc moc mile kolaciky 😵 😵

mishulle
9. jún 2012

@idris kleštičky maj u nás za 25kč, takže u vás za euro třeba

eliska22
9. jún 2012

@artepf krásne tortičky, tá mrkvová je úžasná 😵

eliska22
9. jún 2012

@pristela to si píš, že bude tá torta je prenádhernáááááá 😵 😵 😵 😵 😵

pristela
9. jún 2012

@artepf je dakujem , ale preveze niesu moc rovne a ked mam robit stvorec to je hroza 😖 ked tortu naplnim niekedy orezem ale niekedy ani nieje treba, dám do chladnicky a postupne zaťažujem , pak "omaslujem " zas dam do chladnicky atd.. vsak to uz poznas, a jasne ak je moc krivy korpus preco ho neorezat? vzdy lepsie ak by mali jest same maslo co sa zapchavaju nerovnosti a tiez v reze by to nevypadalo dobre .

@vecernicci chaa, nesranduj, zorvna vcera a dnes mam zas a opäť chuť skoncit s tortami 😖 ako vyroba v pohode , ale tie starosti s tym pocasim a prevozom teraz, normalne ma boli brucho a ani nedycham 😖 a zakaznici nic, s kludom gentlemanov sem vzdy pridu aj tato torta, zienka mi vola ze vsak pohoda pocasie bude nebude slnko ma len prsat . 🙄 🙄 🙄 aaach ☹ ☹ idem ju skusit strcit do oooobrovskej krabice mozno by to takto slo 😕

@mia114 och rozmery korpusov netusim , bo som to robila tak divnejsie 😝 ale vazi asi 7kg a na vysku ma 41cm , bez masle , vrchnaku s kvetmi ma cca 30cm kazdy korpus bol 10 cm vysoký

pristela
9. jún 2012

a holky mooooooooooc dakujem za pacitkovanie , ste moje sladké anjelky 😵 😵 😵

reruna
9. jún 2012

@pristela to je prostě nádhera!!! 🙂 doufám, že převoz bude v pohodě

janula.h
9. jún 2012

@pristela nerooooooob furt keď si kuknem Tvoje torty ma chytá depka 😝 naádherná

lamps
9. jún 2012

@dadka212 no veď ja mám občas pocit, že viné kvietky ani neexistujú 😀

dadka212
9. jún 2012

@lamps tak ludia to vidia, páči sa im to a iné nechcú....ja tiež stále chcú odo mňa tortu takú srdcovú velké a na tom malé, kolkokrát ich odhováram, niektorí sa dajú niektorí nie.....

pipka
9. jún 2012

ajojte, pridavam moju vcerajsiu rychlovku k dnesnemu vyrociu svadby 😵
a ideme sa do nej v klude pustit, kym dorast chrní 😀 😀

pribinacikova s malinami 😉

larah
9. jún 2012

babyyyy toto tu je ako droga, doobeda si tu sedím a sedím ačítam a zatial sa mi pripálilo maso ☹

o ale taká dobrá droga 🙂

a ešte aké velké máte formy srdce,chcem si kupit a neviem,ktorá je taká najlepšia

macicka84
9. jún 2012

@pipka Uzijte si klid a krasne vyroci 🙂

dadka212
9. jún 2012

aj ja teda pridám svoje, ešte ma 2 čakajú na zajtra....som sa srala s doboškou, no keby to nebola kamoška tak to niekam šacnem, vyše 2 hodiny som to piekla....

jakelina
9. jún 2012

@mishulle ano je to zdobené těma otlačovacíma vzorkama. To Matyho bavilo nejvíc, dělat ty otlačené vzory. 😀 😀 😀 Já jsem to ještě nepoužila, tak alespoň první využití.

pipka
9. jún 2012

@macicka84 dakujeme moc 😵

lamps
9. jún 2012

@dadka212 to tak nejako je to 😅 😅 😅

macicka84
9. jún 2012

@pristela Tak to je pecka, ja bych si takovou objednala hned 😵 😵 😵

vecernicci
9. jún 2012

@larah někde jsem viděla nastavitelnou formu na srdce, to je ideální, nemusíš mít víc velikostí 😉

vlada111
9. jún 2012

@dadka212 krásne torty, nepreháňaš to s tým počtom? 😝

larah
9. jún 2012

@vecernicci faaakt,kruh aj štvorec to som videla, ale srdce? vlastne si to ani neviem predstavit

denisse
9. jún 2012

ahojte sikulky ... mate prosim niektora vyskusany recept na cake pops? sa mi zda, ze niekto tu daval fotky, ze to robil, ale uz to nemozem najst ... vopred dakujem a prajem vam krasnu sobotu, aj ked pocasie teda nic moc 🙂

vlada111
9. jún 2012

@pristela no nádhera, už som sa jej nevedela dočkať 🙂

mia114
9. jún 2012

@denisse ja som robila cake pops,spravila som klasicky mramorovy korpus a falosnY Parizsky krem.zmiesala s korpusom a spravila som gulicky ktore som dala na palicky a dala do mrazaku stuhnut a potpm som ich namacala v bielej cokolade a posypala farebnou ryzou😉

eliska22
9. jún 2012

@denisse ja som to robila z tzv. punčoviny t.j. dala som tam odrezky z torty, zostatok plnky, džem, kokos, uvarenú kávu nescu, tej len trošku, všetko premiešala a hotovka, dávala som všetko od oka, aby tá zmes bola taká akurát a dali sa tvarovať tie guličky 😉

mia114
9. jún 2012

Ahojte robili ste niektra uz cokoladovu ganachu? Chcela som skusit robit pod potah namiesto masla.

levandulka3
9. jún 2012

moja dnešná - krstinová (podľa prinesenej foto) - dolu čokokorpus+pribináčik+jahody, mandarinky, hore - vanilkový korpus+vanilkový krém + lesné ovocie

denisse
9. jún 2012

@mia114
@eliska22
velmi pekne dakujem, vyskusam 😉

pristela
9. jún 2012

ach holky torta cestu prezila, som stastna, len neviem ako u nich na oslave mali tam teplo a dali ju pri okno 🙄 davam do ponuky darom, som ochotna aj priplatiť- chlapa!!!! mojho!! dva roky zivota mi zožral! vzal mi auto vravim najneskor o pol 2 musim odchadzat z domu, dosiel za 10min 2 !!! o takom case som tam uz davno mala byt☹ no on sa musel prechadzat po lidly , zabila by som ho !!!! letela som s nou tieklo zo mna vsetko , pubertak drzal v kufri 😀 dosli sme tam a ako v tych americkych 😠 😠 😠 vsetci hostia uz tam a ja jak taka malá kačena cupitkala pomedzi nich s tortou do sály 🤐 no trapas ☹