Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamina1978
12. jún 2012

@florentina zlatunky ten treti je najkrajsi, 😎 😀 😀 😀 😀 😀 a na tej tretej fotke, co je zo zadu , je zase ten druhy krasnucky...😉

florentina
12. jún 2012

@mamina1978 ty jsi zlatá 😉
a jinak taky hlasuji za to, že na té fotce je čokotransfer. Ten obarvený kokos vypadá podobně, ale neumím si představit, jak by se to tam takto přesně naneslo, aby to vypadlo tak jednolitě.

mamina1978
12. jún 2012

@florentina ale musela som sa riadno zahladiet....normalne tam na prvy pohlad vzplyva s ostatnymi.....krasne sa ti podaril ........je naaaaadherny 😵 😵 😵 😵 😵 😵

mamina1978
12. jún 2012

Babenky ,a ked ste sa tak zhodli na cokotransfer, tak ste taky prosim nahodou nevideli v e -shope, moze byt aj na Slovensku, maminka mi ho moze doniest..... 😕 😕 😕

florentina
12. jún 2012

@mamina1978 jej, ty jsi mě moc potěšila, moooc děkuji. Já ho teď chodím pořád obhlížet a mám z něj fakt radost, ale upřímně doufám, že se s praxí budou mé výkony zlepšovat hlavně co do rychlosti provedení, já nad ním strávila dohromady tak dvě a půl hodiny. A to je podle mého odhadu jedna z těch nejjednoduších věcí na modelování, to bych se tím fakt živit nemohla 😅 ....někdo tu nedávno vzpomínal dort i s Minie, tuším do dvou hodin či ještě méně....no mám se co učit.

pristela
12. jún 2012

@lussy23 To červene bola skuska pre Danku @dm1 či sa dá silikonova peciatka otlacat na formu

@1katuska73 - nie u nas v TO nieje nic .-) kupila som cez net v nejakom kreativnom e shope 😉

andrejecka
13. jún 2012

@weronnka18 no plnku som robila pudingovú čokoládovú a dala som tam aj jahody zo záhrady

inak baby mohli by ste mi sem hodiť recept na tu plnku z mascarpone?ďakujem 🙂

levandulka3
13. jún 2012

@anibas bože tá je prekráááásnááááá úplne nežná krása 😵 😵 😵 😵

monikad1
13. jún 2012

@dada2007 8 vajec, 8 lyžíc cukru, 8 lyžíc polohrubej muky, pol pr. do peč., 4 lyžice orechov.
alebo: 6 vajec, 250 cukru, 300 g múky polohr.,1dc. vody, 1dc. oleja, 1pr. do peč.

miciatko
13. jún 2012

@mamina1978 no neviem co to tam moze byt, lebo je to strasne tenucke ,normalne rozmyslam ci to nieje len papierove,alebo cokoladove, neak tak ako sa robia cokoladove obrazky, bielu zafarbili na ruzovo,cerveno a naniesli na pruzok folie , to by som si tiez vedela predstavit ..

jakelina
13. jún 2012

@mamina1978 dívám se a netuším co to je, ještě mě napadlo, jestli to nemůže být nastříkaná barva přes nějakou šablonu, jak to hodně dělají američani.

mia114
13. jún 2012

dakujem babulky za recepty na orechovu plnku , urcite jednu skusim do tej torty 😉
ja som urobila postavicky na svadobnu tortu, snad sa budu pacit.chceli zenicha nevestu a ich dcerku.

mamina1978
13. jún 2012

Baby, tak ja som taku foliu u nas nenasla ☹ kuk......
http://www.pati-versand.de/Zubehoer/Dekor-Folie...

mamina1978
13. jún 2012

@mia114 krasne ich mas..... 😵 😵 😵 😵

mishulle
13. jún 2012

@mamina1978 Teď jsem o tom četla v knihovničce receptů, dle mého to je dekorativní obrázkový mandlový plát, zdobený přes šablonu

mishulle
13. jún 2012

http://www.eshop-olja.cz/product/sablona-na-vzo... ale ten tvůj druh tu nevidím, ještě kouknu

mishulle
13. jún 2012

dělá se to takto

simasa
13. jún 2012

@mamina1978 ja si myslim, ze je to cokotransfer - na bielej cokolade

adka_praha
13. jún 2012

@mamina1978 prepac, ze vam tu skacem do "reci" (vzhladom na to, ze sa tu ukazem raz za uhorsky rok 😝 ) ale nemoze byt ta hmota ked tak prilepena nejakym jedlym lepidlom na ten kokos? lebo mne to tiez pride ako kokos to ruzove... 😕

ajka82
13. jún 2012

@mamina1978 trosku sa mi podarllo lepsie zvacsit... no stale som pri kokose...ale stylom, lepeny na potahovke alebo extra vyhladenom kreme , lebo to biele vyzera byt moc hladke... a mm ked pozrel co studujem, tak zahlasil hned ze to je farebny kokos... 😕 mna vcera aj ten cokotransfer napadol, ale to by boli asi tie pasiky cisto ruzove a vyzerali by hladsie, ci?

lokalistin
13. jún 2012

ahojte nestiham vas citat,ale potrebujem poradit robim prvu krabicu nie je bohvieco nejak sa mi rozchadza. Ale prosim o radu mam tam nechat tu laliu, alebo ju mam vymenit za bielu ruzu?
Prosim poradte

lokalistin
13. jún 2012

@mamina1978 skus najskor prilepit na maslovu plnku pasiky hmoty a potom medzi to ten zafarbeny kokos na tu maslovu plnku prilepit

mamina1978
13. jún 2012

@lokalistin Mne sa to velmi paci tak, ako to je,...... nememila by som nic. No ak mozem poradit, nabuduce by som urobila len mensie kvietky ,aby bolo lepsie vidiet ten deckel 😉 🙂 Ale inak je nadherna, ked pojdes okolo mna ...dones mi kusok 😀 😀 😀 😀 😀 a co si dala do vnutra, myslim plnku ?

lokalistin
13. jún 2012

@mamina1978 myslis,ze tam ta lalia moze byt nie je ozrutna?

lokalistin
13. jún 2012

@mamina1978 davala som cesto broskyne,marhulovu frutinu pribinacikovy krem,ale s broskynovym ole zase cesto a zase broskyne ,frutinu,pribinak, cesto a deckel je baylis cesto natrete nutelou

mamina1978
13. jún 2012

@lokalistin tak mi tam bude, ale prekryvat ten farebny kokos kusockami tu bielu hmotu 😕

mamina1978
13. jún 2012

Dievcata, ja neviem, ale stale sa mi predsa len pozdava farebny kokos utlaceny do plnky a na to tenke pruzky bielej hmoty, ale ako drzi ta hmota ????? 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄
Tie pruzky vyzeraju na prvy pohlad velmi pravidelne , ale ak sa zahladim viacej, tak su malinko posunute 😕 😕 😕 😕 , alebo je to opticky klam ? 🙄 🙄

janula.h
13. jún 2012

@mamina1978 tak na ten kokos potrieš trochu krému či?

ajka82
13. jún 2012

@mamina1978 mne sa tiez zdaju posunute a ked pozres na pravej strane na spod torty tak je taky "roztrapkany"/neuhladeny ako keby tam bolo cosi opadnute
keby si skusila na krem nalepit kusky folie(pasiky), pomdzi to dat kokos a potom tu foliu vymenit na hmotu? je to obkluka ale nic ine ma nenapada teraz rano