Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

maca77
15. jún 2012

@eliska22 ďakujem 😉

mariann2
15. jún 2012

@dm1 aha, našla som ešte toto http://www.formicky.sk/formicky/eshop/1-1-Silik..., ale na jednu tortu sa mi to neoplatí kupovať a ktovie či to ešte potom niekedy použijem ☹

alenv
15. jún 2012

@eliska22 já dělám pořád jen a jen postavičky.. tak už mi to je rychleji.. asi to fakt začnu i fotit, abych vám občas pomohla.

eliska22
15. jún 2012

@janula.h to ja mám takú náladu, cítim sa v strese, lebo mám toho na mňa dosť, tak som ešte nemala, toľko tortičiek 😀 😀 😀 tak sa sama stresujem 😝

aduskatt
15. jún 2012

@alenv to by bolo fajn🙂)) ja by som veeeelmi podakovala🙂

eliska22
15. jún 2012

@alenv ako vyrezávaš ten tvar na tvár? to čo sa tvaruje ten nos?

alenv
15. jún 2012

udělám normálně černou kuličku (hlava) pak vykrojím srdíčko a to přilepím na kuličku..a pak na ní vlastně dám jakoby takový váleček, kde vytvaruju pusinku a to přilepím.. špatně se mi to popisuje 🙂 snad je to srozumitelný.

aduskatt
15. jún 2012

@alenv no, zaciatok opisu dobryyyy🙂

pristela
15. jún 2012

@mariann2 pocuj a ved to nieje tazky vzor, si mozes vyrobit stencil sablonu aj doma alebo razitko ako Danka na kabelku co vyrezavala s mos gumy

aduskatt
15. jún 2012

@pristela ja si chcem vyrobit zajtra sablonu.rozmyslam, ci mi bude postacovat na to aj klasicky vykres.ale asi ano, ze?

dm1
15. jún 2012

@mariann2 jj to je presne ta formicka co som niekde uz videla. ale ta cena ozaj brutalna. ono ked to chcu po obvode tak to by bolo lepsie ten stencils lebo formcky byvaju take hlbsie

dm1
15. jún 2012

@anibas tu mam a ta je dost velka a ozaj dooost hlboka. dostali sme za modelovanie v Tn od kamky 😝

dm1
15. jún 2012

@aduskatt podla mna vykres nie ked chces robit s cera hmotou ved ta je mastna a papier ti navlhne a natiahne mastnotu. a uz to neumyjes ked vzor opakujes 😉 . Treba nejaku tenku foliu asi

dm1
15. jún 2012

@beruska.zuzanka a to je kedy ja uplne zabudla 😝. ja by som urobila asi srdiecko to je take univerzalne

pristela
15. jún 2012

@aduskatt tak , tak s obycajnym papierom to asi nepojde

Baby ja mam zaas taky strach 😠 😠 😠 robila som ten kvetinac, ale jasne ze slahackovy ☹ ☹ a uz to je na nom aj vidiet , porazi ma ak to pod potahom pustí 😕

lamps
16. jún 2012

dobré ránko, pridávam svoje nočné výtvory a idem pracovať, dnes mám toho veľáááááá, musím si riadne švihnúť 😅. všetkým Vám želám krásny, slnečný a pokojný deň 😅 😅 😅 😅
Jáj a skúšala som prvýkrát lístky na drôtikoch 😀 😀 😀, veď už by som sa to mala konečne naučiť, aby som nemusela listy len maľovať 😀 😀 😀

beruska.zuzanka
16. jún 2012

@dm1 ahoj, teraz v nedeľu 🙂 vždy tretiu júnovú nedeľu sa slávi deň otcov a teda uvidím, čo vyrobím, bude pre dvoch tatov, nášho a aj krstného otca Emčinho, ktorý je zároveň novopečený tato 😀

maca77
16. jún 2012

ahojte
ja som šla včera spať o 2,00 😝 a o šiestej budíček 😅

... ale našťastie sa MIckey podaril ... konečne som prišla na to, ako ho urobiť 😀

vecernicci
16. jún 2012
janula.h
16. jún 2012

posledné a konečná ide sa grilovaaaaaaaaaaaaaať žienky krásny víken želám opálte sa 🙂)

janula.h
16. jún 2012

@lamps neskutočné kvety nádhera 🙂

janula.h
16. jún 2012

@eliska22 bola som len do druheeeeeej 🙂

mariann2
16. jún 2012

@vecernicci tak toto je úplne super, to by som využila aj v budúcnosti, len problémom je, že to máte iba u vás, tu na Slovensku som to na nete nenašla ☹

mishulle
16. jún 2012

prosím a kam napíchat výztuže u patrového čtverce - jeden doprostřed a do rohů? u obou?

mariann2
16. jún 2012

@lamps tie tvoje torty, uuuplne úžasné

mima1311
16. jún 2012

@lamps nieco nadherne 😲 , ty mas vsetky torticky take krasne ,, jednoduche,, myslim tym ze nepreplacane 😉 , doslova ze svieze a ciste ...kvietky su neskutocne , ani zive su take pekne neni ...Kraaasa 🙂 🙂 🙂

pristela
16. jún 2012

@mariann2 andelica , buduci vikend idem do ciech , mohla by si si to poslat tam , ja bych ti to doviezla a poslala od nas 😉 ak by si to nuuutne potrebovala .

pristela
16. jún 2012

@lamps boze to su nadherne torticky aj ja cem take robiiiiiiiiiiiiiiiiiit 😵 😵 😵 😵 a ta s tym oranzovym kvetom 😵 😵 ja by som si ju tak strasne dala s nejakou pomarancovou plnkou 😵 😵 😵 teda neznam taku ale hned ked som ju videla, ze pomaranceeeeeeeeeeeeeeeeeeeee 😀 😀

mishulle
16. jún 2012

jsem tydýt, už jsem to našla