Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zuzkaprofant
31. máj 2010

uz zachraneny krem 😀 dakujeeeeem

bianca
31. máj 2010

@alionuska ty kokso ta iba tvoja ma dostala.Rehocem sa tu 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

@zdenallicka bodaj by nie ked to bola taka luxusna torticka

vinka
31. máj 2010

Ali ty si hotový zázrak 😀 😀 😀 Tak takú šušulu perfektnú som ešte nevidela.A keby som vedela ako nato isto by som ju urobila môjmu starému 😀 😀 😀 😀 No jasné,že muselí tý drobci mať úspech.Také jednohubky 😀 😀 😀 Na spapkanie 😀 😀 😀

anibas
31. máj 2010

@alionuska

no ja nemám slov 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 - deťom stále ukazujem tvoje torty, ale teraz nemôžem 😨 😨 😨 😨 😨 - prečo im to robíš 😀 😀 😀 😀

alionuska
31. máj 2010

Jaaaaaaaaaaaaj babenky som taka rada ze som vas rozosmiala... 😀 😀 tolko smajlikov vyrehotranych tu uz dlho nebolo.... a ja sa smejem spolu s nimi.....ste zlate! 😀 😀 😀 DAKUJEM VAM!!! 🙂

vinka
31. máj 2010

No ali a teraz prezrad podla čoho si to tvarovala? 😕 😀 😀

benjik
31. máj 2010

ali nádherné dortíky, v tvých dřívějších výtvorech jsem narazila na mega pindíky a ted mini pindíci 😀
Tak moje včerejší beruška se líbila natolik,že už mám první objednávku.Za šest týdnů pro kámošku. Tak do té doby budu trénovat o stošest,příležitostí bude dost,příští týden rovnou šest.

lenka.pav
31. máj 2010

ali, parada 😀 😀 😀 . az by som sa zlakla takej mega giga ... 😀 😀 😀 😀 . nebal sa jej 😀 😀 😀 ???
a mam na teba otazocku. cim si odtlacala ten vzor na tej kremovet torte? vidim tam aj hribiky, krasne to je.
baby, mam prvu objednavku od uplne cudzej baby, bojim, bojim. snad to nedovrzem 😅

bianca
31. máj 2010

@lenka.pav ale cosi.A aku si objednala?

lenka.pav
31. máj 2010

@bianca, dik. puncovu lienku 😉 snad bude dobra a pekna.

bianca
31. máj 2010

@lenka.pav urcite.U mna si objednal tortu na vlastne meniny svokor 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 uvazujem ze skusim slane pivo spravit

lenka.pav
31. máj 2010

to je dobry napad 😉 alebo ho sprav na sladko 😀 😀 😀

alionuska
1. jún 2010

@vinka no ty si teda..?!? 😅 Ja este mojm hovorim,ze pipik mi problem nerobi,ale jak urobit toto???A on si este zo mna srandu robil,ze ved si ju otlac do marcipanu 😀 😀 😀 tak fungovala moja fantazia na plne obratky... 😀 😀 😀
@lenka.pav nebal sa jej..ale stastie ze tam mal stale nejaku navstevu a nezostal s tortou sam.! 😀 😀 😀 robim si srandu!!!!! A ten vzor na tej torte som robila valcekom...som bola u krstnej mamy a krstny niekedy chodil malovat steny a som si spomenula,ze mal takych valcekooooooooooov...nastastie on je taky škreček,ze nic nevyhodi a tak som si ich od neho vypytala...doma vydrhla s kefou a ake krasne...som sa tesila jak male decko! 😀 😀 😀 A ide to super cez potravinarsku foliu..

vinka
1. jún 2010

@alionuska ved som chcela napísať či si mala& pred sebou zrkadlo. 😀 😀 😀 No tak fantáziu máš fantasticku.A k tým valčekom máš šťastie.Lebo dnes už nedostať také valčeky.Som hladala aj v baumaxe aj u nás v meste je,že farby-laky a nemajú.Lebo sa to už nepoužíva. ☹ ☹ ☹ Musím počkať kým zas vojdu do mody valčeky 😀 😀

zdenallicka
1. jún 2010

Vinko, v OBI je maji, ale jsou drahe jako cert..☹

vinka
1. jún 2010

zdeni a čo je drahé.lebo valčeky na marcipán stoja okolo 16 eur jeden 😕 A čo je obi? 😕

vinka
1. jún 2010

@zdenallicka mna zaujíma ako si vyrobila tie vagony také pekné rovné. 😕

vinka
1. jún 2010

A tie kolajnice si ako robila? 😕 No iba ak mi to môžeš prezradiť.Chcela by som deťom taký urobiť na MDD ak ťa neurazím.Viem,že tvojmu sa nevyrovná ale predsa im chcem urobiť radosť 😀

anielik
1. jún 2010

Ahojte,

ali kraaaaasna torta...soms a velmi pobavila, myslim ze nejeden muz by si ju zelal :D 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Tu jemoj vytvor, biely korpus a jahodova plnka mnam :D nejako mi nejdu tie stvorcove torty... musim viacej trenovat

http://www.facebook.com/photo.php?pid=30906675&...

Je aj valcek na marcipan? ja pouzivam ruky 😎

zdenallicka
1. jún 2010

Vinko, no ty malirske valecky... ☹ OBI je obchod s barvami, stavebnim materialem a taaaak...

http://www.obi.cz

No a koleje jsou vyvalene sulanky z cerneho marcipanu preci..🙂 Ale pokud myslis prazce, tak na ty jsem pouzial tohle:

http://www.cukrarskepotreby.cz/cze/produkt.html...

No a vagonky jsem vyrobila tak, ze sjem si vzala kus marcipanu, udelala z nej obdelnik asi centimetr vysoky, pak vzala druhy kus marcipanu a zkusila udelat totez... no a potom jsem okraje potrela vodou a prilepila po obvodu asi 2-3cm siroky pasek modre potahovky...🙂

A Vinko moje zlata, me tim rozhodne neurazis, ale vyseknes mi tim poklonu... 😵 Jsem rada, ze se ti muj vytvor libi...😵

alionuska
1. jún 2010

..tak a ja vyseknem poklon Vinke,lebo tento tyzden mam objednavku,ze popolnic a potkana....a ona take nieco podobne robila... 😀 😀 😀
A v tom OBI na nete som tie valceky nenasla..asi sa to u vas v Cechach inak vola...ta stranka je taka neprehladna.... 😖

vinka
1. jún 2010

Jáj Ali ale tá tvoja popolnica bude dokonalá 😀 😀 😀

vinka
1. jún 2010

Zdeni no som myslela tie dosky na kolajnici 😉 No to som rada,že sa nenahneváš. 🙂 fakt bol dokonalýAle mne sa zdá,že je otvor vo vagone či sa mýlim? 😕

beruska2x
1. jún 2010

Holky, prosim vas jak se dela s tim patchworkem?? vytlaci se a pak barvi stetcem nebo jak???

zdenallicka
1. jún 2010

Jaky otvor ve vagone myslis? 🙂

bianca
1. jún 2010

cafte kocky

ja uvazujem ze pojdem posnorit po valcekoch na povalu lebo urco sme neake doma mali

vinka
1. jún 2010

Zdeni no čo cukríky tam boli 😕

zdenallicka
1. jún 2010

Vinko, vsak kdyz mas 1cm vysoky obdelnicek potahovky a k tomu prilepsi pasek, ktery je 1-3 cm vysoky, tak mas uvnitr prostor na cukriky, neee???? 😀 😕 😅

zdenallicka
1. jún 2010

Jsem to prvne asi napsala blbe... mela jsem dva kusy marcipanu, ze kterych sjem delala obdelniky (pokousela jsem se o stejne)... No a ty jsem pak obehnala paskem modre potahovky..🙂

vinka
1. jún 2010

Zdeni dík už som to pochopila 😀 😀