Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
25. jún 2012

@dada2007 no tazko ta vaha to lieta rozne ja co som robila lienku v miske 22cm tak mala tusim 2-2,5kg ak si dobre spominam

dada2007
25. jún 2012

@dm1 oukej.......díkes moc.......tak skúsim misku.....uvidíme.......dík moc!!!! 😵 😵 😵

dm1
25. jún 2012

@maya30 no praskovou to ide tazsie rovnomerne naniest veru. ak tak jedine velkym stencom takym na puder a akoby prasit nad tortickou a potom rozotret jemne

dm1
25. jún 2012

@dada2007 ono ti to pojde aj aj kludne mozes aj kruhovu upiect,vyrezat tvar a puncovinou dotvarovat zalezi co ti je lepsie 😉

aduskatt
25. jún 2012

@maya30 tu praskovu urcite nenatieraj....to budes mat flakate.............fakt to len tak poprasit z vysky........

zuziq
25. jún 2012

@dm1 ked si robila tu lienku v 22cm miske z kolkych vajec si robila cesto pls?

ivka30
25. jún 2012

@aduskatt ďakujem

dm1
25. jún 2012

@zuziq to si vobec nepamatam to bolo davno ☹ a este som s tym isto piekla aj v miske malickej ako hlavicku

miciatko
25. jún 2012

@vlada111 no vidis takto ma to nenapadlo, ja som si urobila haluzky do vnutra strcila drotik a potom pozapichovala do kmena

janula.h
25. jún 2012

žienkyyyyyyyy pliiiiiiis nejaký nápad na stretnutie po 10 rokoch @mamina1978 @peroli pliiiiiis

sisix
25. jún 2012

zase krasne dorticky, nestacim se vynadivat, 🙂

dm1
25. jún 2012

@janula.h dala by som podla toho aka je to skola 😉

bambula1307
25. jún 2012

@lifinka moj brat miluje hriesnu tortu,ale ja ju robim so zivocisnou 33 slahackou a je super 😀

janula.h
25. jún 2012

@dm1 že obchodná tam nejakú kalkulačku? či? ešte som skúsila poprosiť o foto oznamka že by som im urobila podľa toho

dm1
25. jún 2012

@janula.h alebo sa robi len klasika kniha otvorena alebo zatvorena tam obchodna akademia - roky od do a nejake kvety mozno. niekto dava aj mena

janula.h
25. jún 2012

@dm1 hmm ale oni chcú iba takú do 3 kg to knihu neurobím do toľko či?

dm1
25. jún 2012

@janula.h no to by bol asi skor slovnicek a nie kniha 🤐

janula.h
25. jún 2012

@dm1 veď to také malinké zrkadielko 😀

dm1
25. jún 2012

@janula.h pocuj a to kolkati idu na to stretko sak z toho sa tak 15 najedia 😝

florentina
25. jún 2012

@maya30 hele já si myslím, že by to neměl být problém, natřít to štětcem. Tím, že je to perleť, tak se podle mne případné rozdíly ztratí.

vlada111
25. jún 2012

@miciatko tak nabudúce, mňa inšpirovalo viazanie kvetov 😉

janula.h
25. jún 2012

@dm1 veď asi len toľkí idú

florentina
25. jún 2012

@maya30 ale jak to tu čtu, tak jsem asi jediná, kdo si to myslí 😅

aduskatt
25. jún 2012

@florentina stetcom to nebude rovnomerne a budu tam smuhy.......☹vyskusane

dm1
25. jún 2012

@florentina ono strasne zalezi aka ta perlet je ked je to len cista biela perlet bez farby na bielom podklade da sa to velkym stetcom ale tak akoby nie tahat ale aj tupkat do torty ci ako to napisem. ale ked som davala perlet ruzovkastu na bielu tortu to bola hroza 😒

vecernicci
25. jún 2012

@florentina já zatím na tenhle termín taky nic nemám, ale je to od nás strašně daleko, tak ještě uvidím jak to všechno bude 😉 a odkud ty jsi?
@florentina teploměr je nejpřesnější, ale při sterilování se začnou v tý vodě dělat jakoby perličky bublinky a to je přesně těch 80 st. a těch 40 st. je když nechceš sterilovat, aby se zachovaly vitamíny, pak už nesteriluješ, ale chce to brzo spotřebovat

wera.g
25. jún 2012

krásny večer vám všetkým prajem 😉 juj to tu zase pribudlo príspevkov a prenádherných výtvorov, parádička ! 🙂
prosím vás, dostala som parádnu formu na tortu takú ako kvietok, ale torta sa bude asi na prd poťahovať keď má taký tvar, či nebude to až taká hrôza? Máte niektorá prosím skúsenosti? 🙂 A prosím vás, máte skúsenosti s jedlými fixami, oplatí sa kúpiť?
@aduskatt a ako nanášaš prosím ťa práškové farby? Ja som myslela, že normálne to zmiešam s alkoholom a natriem štetcom, či blbosť? ☹

florentina
25. jún 2012

@aduskatt no já si právě na té kabelce minule natírala ucho a nějaké detaily a přišlo mi, že je to úplně jedno, v jaké vrstvě jsem to kde dala, vypadalo to stejně. Ale ve velké ploše to tedy asi problém bude.

@simasa já mohu, ale nevěděla jsem, když jsem to navrhovala, že mají holky nějaký sraz od TOM, tak asi je to spíš na ostatních, co se jich to týká.....

pipka
25. jún 2012

babulky..kto to tu je odbornik na stonozky? 😕 😕 😕 😉

potrebovala by som vediet presne v akych miskach to peciete? Ja mam nerezove z IKEA ale jedna sa mi zda moc mala a ta druha zas moc velka 😅 tak aby som nemala bud mini stonozku alebo naopak nejaku megahusenicu 😝 😀 😀

decka chcu v lete na party stonozku..tak aby som pripadne do augusta nakupila misky ake treba 😉

mima595
25. jún 2012

@pipka - ja som robila stonozku, ale nepiekla som v miskach, ale n aklasickom plechu
ale jas om nerobila iba solo stonozku, ale ja podklad...upiekla som 2 plechy, po dlhsej strane som odrezala asi 8-10 cm pas, a z ach úason som si narezala stvorce a len obrezala a potrela kremom...