Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
26. jún 2012

@ajka82 no tu velku pavucinu , co je na torte isto so striekackou..ale to co ma na tele....? 😕
to asi skor namalovat, ci?

ajka82
26. jún 2012

@pipka na telo namalovat, ak mas fixku, tak ti to pojde lepsie, ked nie tak sparatko a farba(alebo ak mas taky tenulinky stetec

dm1
26. jún 2012

@pipka ja som to zatial 1x sulala a tie ostatne 2 razy striekackou. a na tele som malovala fixou a ked mi neslo sparatkom 😝. to malovanie je najhorise neznasam to 😝

pipka
26. jún 2012

@ajka82 mam aj fixku, aj sparatko a gelovku aj tenulinky stetec...tak asi budem skusat 😀 😉

pipka
26. jún 2012

@dm1 no toho sa presne obavam 😝 ze pri mojej gramblavosti si to skoro pred koncom niekde rozmazem a potom ma tu budu ineee nervy chytat 😅 😝 😀

ajka82
26. jún 2012

@pipka inac ja mam radsej malovat sparatkom take tenulinke ciarky ako stetcom... ale kazdemu vyhovuje cosi ine.. a teraz som si kupila fixku ciernu s dvoma hrotmi, tak je tam aj taky tenucky, tak naposledy co som teraz jojo modelovala, tak tam som pouzila na pismena a bolo to lepsie 🙂

pipka
26. jún 2012

@ajka82 ano ano, aj ja radsej sparatkom...bo stetec sa mi ohyba a nie je rovnako hruba linia potom 😉
ale myslim, ze fixka to istí 😀 nemam sice s dvomi hrotmi, len s jednym..ale tak hadam to zvladnem aj tak 😉

makinka2
26. jún 2012

Ahojky holky 🙂

Tak už se blíží termín mé první objednávky, tak jsem Vás zase přišla naštívit 😀 A hned něco potřebuju 😀 nemáte někdo náhodou uložený postup modelování na figurku Berušky a nebo aspon dort kde je figurka berušky. Mooooooooc děkuji 😉 🙂 🙂 🙂 🙂
A jsem zvědavá jak to půjde modelovat, v tom vedru co má být o víkendu, já chci aby byla zimaaaa 😀 😀 😎

mariann2
26. jún 2012

kočky, stiahla som si program na výpočet nákladov pečenia tort a kukám ako puk, až teraz, keď to mám čierne na bielom koľko suroviny stoja, tak som zistila, že živiť by som sa tým nechcela ☹

dadka212
26. jún 2012

@mariann2 aký program?

eliska22
26. jún 2012

@mariann2 tak to by aj mňa zaujímalo, čo je to za program?

mariann2
26. jún 2012

@dadka212
@eliska22 kočky stiahnite si http://www.ulozto.sk/x4WdW4s/vypocet-nakladov-n... heslo je tortyodmamy je to super, vpíšete si položky a výsledok je cena nákladov

dm1
26. jún 2012

@mariann2 ja mam tiez jeden program ale iny kedysi som si vsetko nahadzovala ale teraz nieje na to cas ale cas od casu si nahodim jednu torticku a teda tiez sa nestacim divit ako to nadstakuje teda ked sa tam da ozaj vsetko aj rum, olej....

eliska22
26. jún 2012

@mariann2 tak som si to tiež vypočítala a veď to som vedela 😀 len keď to človek takto vidí na papieri, tak je to kruté 😅 😝

pipka
26. jún 2012

@mariann2 no sila...sak zadarmo robim 😅 😀

ale ked som si to stiahla...tak neviem kde sa mi to v compe ulozilo 😅 😅 😅
jak to najdem teraz? 😝 😅

pipka
26. jún 2012

ahaaa uz som to nasla 😀 ja blondina 😅 😝 😀 😀 😀

anibas
26. jún 2012

@katy1979 zatiaľ predbežne 22.-23.9. niekde na chate Lysa pod -makytou píš @simasa - len 1 noc

laura033
26. jún 2012

@laura033 este sa chcem spytat ked budem robit chlapa tak aj toho tak ze najskor nohy osobitne potom trup a na koniec spojim?a ruky mam robit ako sako alebo celu postavicku potom obliect do marcipanoveho obleku? hmm su to take asi smiesne otazky len ja vobec neviem ako na to a robim to pokus omyl:D:D:D ale ma to bavi aj ked raz za cas su z torty gulky:D:D:D:D

laura033
26. jún 2012

@dm1 este sa chcem spytat ked budem robit chlapa tak aj toho tak ze najskor nohy osobitne potom trup a na koniec spojim?a ruky mam robit ako sako alebo celu postavicku potom obliect do marcipanoveho obleku? hmm su to take asi smiesne otazky len ja vobec neviem ako na to a robim to pokus omyl:D:D:D ale ma to bavi aj ked raz za cas su z torty gulky:D:D:D:D hehe najskor som to poslala sebe 😀

vecernicci
26. jún 2012

@dadka212 tak koukám, že chlapi to mají asi v krvi, jsou všichni stejní 😀

A já můžu asi kdykoliv, teda manža si bude klepat na čelo, ale když tak dám děcka k našim, jsou veeeelmi tolerantní, co se týká rozvoje mých schopností 😀 😀 😀 a já můžu předvést tak maximálně nějaké 3D zvířátko 😉

vecernicci
26. jún 2012

@katy1979 budeš fotit mobilem jako já 😝 nám taky odešel, žačnul fotit růžově 😀 😀 😀

vecernicci
26. jún 2012

@makinka2 já dělala podle tohodle postupu berušku http://dorty.artmama.cz/beruska-10 a dělala jsem podle toho i motýlka, mrkni

ingusa
26. jún 2012

@lucula73 dakujem pekne 🙂

mariann2
26. jún 2012

kočky, rada by som na to stretko s vami šla, len ten termín je taaak ďaleko, že vám neviem povedať čo bude vtedy, ale porozprávam s manželom a dám vám vedieť

mariann2
26. jún 2012

poprosím nemáte nejaké inšpirácie na jednoposchodové svadobné torty?

lamps
26. jún 2012

@simasa ale čoby si ma urazila, pochopila si to správne. Na dva dni nebudem môcť ísť, budem mať doma čerstú prváčku 😀. Ale veľmi, veľmi rada by som sa s vami stretla a spoznala aj osobne. Aj som rozmýšľala, že by som odbehla za vami len na jeden deň, ale ak to budem mať ďaleko, tak sa mi to neoplatí ísť na chvíľu za vami a hneď cestovať domov. Ak budete vedieť, kam sa isto ide a bolo by to možné, prišla by som sa aspoň pozrieť a ak by som stihla ukázala by som aj maľovanie na tortičky, ja si síce myslím, že nie som až taká zručná, ale ak by to niektorej pomohlo ukážem, čo viem 😀

lamps
26. jún 2012

@jakelina Majka, veľmi rada ukážem aj maľovanie aj ten kvietok len neviem, či sa mi podarí ísť aspoň na jeden deň za vami, hoci by som tak veľmi rada. Ale ak by si náhodou mala cestou aj cez Partizánske zastav sa, dáme kávičku a ukážem, čo chceš vidieť 😅

dajna11
26. jún 2012

babule moje,nemáte nejaké fotočky toretky s takou stuhou a tou brošnou?keby bolo v červenom či bordovom bolo by super,ale tak hociaké padnú vhod,díkes 😀 😀

lifinka
26. jún 2012

@sisix děkuji, naučíš, však mrni na ty první dorty🙂 chce to praxi a taky je to vybavením, co používáš, to hodně pomůže:- ) a hlavně tu holky poradí 😀 .

jakelina
26. jún 2012

@lamps já se povezu s florentinou, tak já se budu muset řídit podle ní. Přijeď za námi na chvilku, však vem i děti, jestli nemá kdo hlídat. Udělá se tam školka 😉 😉 😉