Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ajka82
2. júl 2012

baby otazocka...v piatok bude kamoska brat torticku odomna ale budu ju prevazat asi hodinu do rakuska...prezije im to? ci jej mam povinne nakazat chladiace vankuse z prenosnej chladnicky zobrat a zohnat jej nejaku fajnu krabicu kde sa to zmesti? 😕 kukla som predpoved a malo by byt ako dnes teplo :-s

mates22
2. júl 2012

@pipka tak na potahování doporučuju, to je naprosto srovnatelné 🙂

florentina
2. júl 2012

@ajka82 no hodina cesty se dá přežit, ale myslím, že chlazení je vždy lepší. Já ten dort vezla včera cca hodinu, do kufru manžel zbouchnul krabici z polystyrenu a na dno jsme dali právě ty chladící polštáře z přenosné chladničky a na to přímo tác s dortem a převoz ok.

ajka82
2. júl 2012

@pipka a nepomylila si sa? sice je 2balenie WI ale za 45,-/kyblik som vcera citala na stranke 😕 takze SF ta tam vyde aj tak lacnejsie 😅

dadka212
2. júl 2012

@pipka podla mňa je WI porovnatelné so smartflexom ale je drahšie, teraz čo majú tú akciu 2x7kg tak jeden kýbel ťa vyjde 45eur nie 40 a to je o 10eur viac ako keď kúpiš 2 smartflexy....

lailaveve
2. júl 2012

Ajka, jenoznacne treba chladiaci box,lebo ja som v sobotu niesla potahovanu tortu v aute a to len asi 15minut a bolo mi doplacu,lebo chudera torta po tych par minutach vyzerala hrozne 😢 😢 ☹ ..robila som kosik s jahodami a usi ovysli, farba total stiekla,potah.hmota sa mi pomaly topila pod rukami,no hroza..som povedala ze uz nikdy viac 😖 ..a to som sa kolko na nej nadrela 😒 ..takze ja jednoznacne odporucam nejaky chladiaci priestor v ytchto desnych horucavach 😎 😎 ..neviem ako totrta vyzera,ako je zdobbena ale aj tak by som to ani nahodou neriskovala 😒

lailaveve
2. júl 2012

este pridavam foto torty(kosik z jahodami)...pred prepravou autom 😉 ..ale chutovo bola super,vsetci si ju hcvalili🙂))..to je hlavne 😵

dm1
2. júl 2012

kocky ja si pamatam ze som rok dozadu v horucave niesla tortu na stretko z MK a bola horucava a nemame klimu. sli sme skoro 2 hodiny a torta prezila uplne bez problemov len bola maksia... ktovie cim to je ze niekedy to prezije a inokedy des a hruza

inak zacinam mat lepy z tej coko torty ani nebudem na boky tu coko riedit sak ked tam dam ceru tak sa mi ten bok ked ho dam dole z formy roztopi v rukach 😖

pipka
2. júl 2012

@ajka82
@dadka212 no sak jasnee..teta ma hned uviedla na pravu mieru 😅 😀
takze mam pekne doma stary dobry overeny smartflex 😎 😀

wera.g
2. júl 2012

@dm1 a načo vlastne ceru do čoki na bokoch torty? 😉 Ja dávam čoko z čo najviac perc kakaa a len roztopím, nedávam ceru.. 😅 či to robím zle? 😅 mne príde ľúto kaziť dobrú čoko cerou... 😀

pridávam moju najnovšiu, ešte z konca minulého týždňa, no koniec, čokoozdôbky sa topili ešte som ich poriadne ani z chladničky nevybrala, tak mi popadali... takže to bola posledná čokotorta na ktorú som sa dala prehovoriť kým nebude zima 😀

pipka
2. júl 2012

a samozrejme ze isla som pre vedro hmoty a domov som dotrepala veci za 65€ 😝 😠 😀

preco ja nikdy neviem odist z toho kramu s niecim navyse 😕 😅 😅 😅 😀

fodorka
2. júl 2012

@lucula73 ty taktato je fakt brutalne no osobne by som si netrufla ale tak uz mas dost toriet za sebou snad si trufnes ja som robila len hlavu kona to bola pohoda ale toto fu tak to asi nie 😀

dm1
2. júl 2012

@wera.g ja davam ceru vyslovenene len kvoli lahsiemu krajaniu lebo ked je coko aj hore aj na boku cista tak sa to dost zle kraja. ale myslim ze to teraz v lete nebude problem 😝

wera.g
2. júl 2012

@dm1 jáááj, no tak to hej 🙂 nooo, teraz v týchto horúčavách neboj, tá čokoláda sa pod nožom bude topiť ani sa jej ešte nedotkne.. Veď aj táto, čo som robila, mrcha, nemohla byť mimo chladničku ani chvíľku a to ešte neboli až také strašné teploty :-/

vlada111
2. júl 2012

@lucula73 možno aj hej, ale teda pýtala by som iné peniaze. A neviem si teda celkom predstaviť, aký obrovský by musel byť ten kôň, aby sa dalo niečo z neho okrem poťahu a punčoviny jesť. No a ešte tieto teplá, to len nejakú konštrukciu na neho. No a keď to teraz čítam spätne čo som napísala, tak by som do toho asi nešla 😀 😀 😀 😀

mates22
2. júl 2012

@dm1 já ani žádnej tuk nepřidávám do čoko normálně, je to lepší chuťově, i když se to trochu prodraží 🙂, ale v pátek mi ta marlenka s čoko okolo vydržela úplně vpohoděš, šlo to dobře dělat i se to pak neroztejkalo a to teda bylo už vedro 😀

dm1
2. júl 2012

@mates22 ono to ani nepredrazi nejako extra ja pouzivam coko z lidla ta stoji 200g 99 centov a 250g cery stoji 80 centov takze je to zhruba to iste 😉. A ja jej davam nie vela. inak osobne si ani neviem predstavit vyliat iba s cistou lidlackou coko vrch torty tak 30x30 ono je to take hustejsie sak to by mi ani neslo pekne vyliat 😕

simasa
2. júl 2012

@dm1 Dani, mas chvilu cas? Pozerala si nejake to ubytovanie na stretko?Ja som nasla este toto:
http://www.delia.sk/chata-mojtin

dm1
2. júl 2012

@simasa nemala som cas maly schytal kiahne tak sa s manzelom pri nom len striedame je to o hubu... inak toto co si dala link tak kuk na obsadenost to vyzera komplet obsadene 😕

njonja
2. júl 2012

@pristela kuk IP🙂, prosim... posielam ti este kontakty na seba...

simasa
2. júl 2012

@dm1 myslim, ze to je blbost. Jedine, ze by to uz neprenajimali. Skusim sa na to zajtra spytat.

dm1
2. júl 2012

@simasa teraz nieco kukam maly spi a ked sa budes pytat tak sa opytj aj ci sa da len jedna noc to byva niekde problem

pingu1
2. júl 2012

ahojte kocky, mate niektora skusenost s modelovacou hmotou z kauflandu? je taka biela v sacku

dm1
2. júl 2012

@simasa tu je nieco take co by aj mohlo byt je to bolesov len najlepsie by bolo asi niekde kde je aj spoj. ale tak kludne sa mozno bude dat autom pozvazat je to kustik od dubnice. hladam dalej

http://www.ubytovanienaslovensku.eu/ubytovanie-...

aduskatt
2. júl 2012

@pingu1 tiez som ju tam videla min tyzden.........no som zvedava, ci sa niekto ozve, ja som nemala odvahu si ju kupit🙂

reruna
2. júl 2012

@evvina odblokování trvá i 2 dny, tak vydrž, mě to taky tak dlouho trvalo, ale nakonec to odblokovali

pristela
2. júl 2012

babyyy, ja poznam dalsiu z vaaaas , sa tesiiiim na @njonja 😵 😵 😵 😵 len dufam ze hovoris stale po slovensky !!!!! 😀 😀 😀
baby inak desne teplo, obdivujem ktora peciete teraz torticky 😅 ja som sa presa rozhodla napustit bazen, bo toto co uz je je neskutocne 🙄

aduskatt
2. júl 2012

@pristela a robis torticky v bazene? 😀 😀 😀 😀

pristela
2. júl 2012

@aduskatt neblazni a torty ani nespominaj, bo mi az zle je ked si spomeniem ako mi to tu tieklo ☹ ☹ ☹

aduskatt
2. júl 2012

@pristela no ja som velmi zvedava na tu trojsposchodovu na sobotu..bude 36 stupnov..........