Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mima1311
6. júl 2012

@mia1111 diiik zlato , tie prve mam aj ja , som si aj myslela ze ich pouzijem , ale tie najväcsie su ten treti obrazok , ze ? no vidiiiiis Tofiffe by ma vobec nenapadlo SUPEEEEER , mozno aj daka ina bonboniera by sa hodila ,,pozriem sa este raz DIIIK ..

mates22
6. júl 2012

...na přání dcerky k šestým narozeninám, chtěla moc moc růžové, nakonec jsem uhájila potah v bílé a hello kitty.... a koukám, že jsme se s @mia1111 pěkně shodly, volná inspirace též podle @vlada111 - děkuji. Ale jinak teda, korpus se mi sesypal, takže špejle to jistily a pak už ani potáhnout to moc nešlo, celé se to topilo a nedrželo tvar, poprvé jsem dělala s marcipánem ze sušeného mléka, chuťově moc dobré, ale vybělit mi to šlo hodně blbě a potahovalo se mi taky nic moc, ale spíš to bylo vedrem, vlhkem a mou nešikovností. Ani kleštičky to už nezachránily ☹ . Ale malá byla spokojená a to je to hlavní 🙂.

mates22
6. júl 2012

@lawli ta svatební je krásná 😉

mia1111
6. júl 2012

@mima1311 - áno, tie najväčšie kvietky sú z tretej sady 😉 .

mia1111
6. júl 2012

@mates22 - jééééééj, krásne sme sa zhodli 🙂 . Tortičku máš nádhernú 😵 😵 😵 😵
Inak, ani mne sa včera nedarilo, prvý poťah sa mi prvýkrát po potiahnutí prederavil, natiahol sa mi totiž pri prenášaní a potom vznikli tenučké priesvitné miesta a tie sa potom prederavili. No čo už, tak jeden poťah letel do koša a ja som musela čakať, kým sa trošku ochladí a poťahovať som začala o jedenástej v noci 😀

mia1111
6. júl 2012

@lawli - náááááádhernááááááá tortička 😵 😵 😵

vecernicci
6. júl 2012

hočiny, krásný dortíky děláte v tomhle vedru, já dělala dneska paříž a zdobený čokoládou a je tomasakr, musela jsem kolem dát piškoty, protože čokoláda se mi pořád ohýbala 😝
jinak hlásím včera večer další bouřka, odneslo nám to trampolínu a hodilo ji to na sloup a je rozlámaná, to budou kluci brečet až přijedou domů, budemem muset koupit novou a popadaly tady snad všechny stromy vyšší jak 10 metrů, hasiči vůbec nestíhají likvidovat, ještě, že nám to aspoň neodneslo střechu 😉

mia1111
6. júl 2012

@ajka82 - waaau, super , toto ja nedokážem, super prasiatko 🙂

jakelina
6. júl 2012

@mia1111 nádherná je 😉

mia1111
6. júl 2012

@vecernicci - ☹ ☹ ☹ tak to je hrúza, ešteže sa nič horšie nestalo, ale aj tie popadané stromy to je des ☹

adka_praha
6. júl 2012

@vecernicci 😖 hlavne ze vam to byvanie vaznejsie celkovo neposkodilo... 😒 si s tymi burkami tusim uzijete dost... 😒

jakelina
6. júl 2012

@vecernicci ty brďo, tak to je síla. 😝

mates22
6. júl 2012

@mia1111 díky, to si dobrá, žes to předělala, já neměla sílu ani potahovku, tak jsem maskovala....no ten rozdíl je ostatně vidět 😀 , ta tvoje prácička je taková čisťoučká

mates22
6. júl 2012

@vecernicci u nás podobně, odnesla to teda klouzačka (je na ní prasklina) a bazén, včera novej ☹ ...ale stromy naštěstí vydržely, já vždycky trnu, máme na zahradě velikej ořech, takovej nahnutej 😉

mia1111
6. júl 2012

@mates22 - keby bola tortička pre nás, tak to asi neriešim, ale bola pre moju super kamarátku - dnes má 7 rôčkov jej krsniatko a to by som sa hambila takú odovzdať, takže nezarobila som síce nič, ale aspoň že na druhýkrát sa to už podarilo a hlavne - tortička sa kámoške mooooc páčila 😵 . A tá Tvoja teda vôbec nevyzerá, že by si nejaké chybičky maskovala, je krásna 😵 .

vecernicci
6. júl 2012

@mates22 my máme před barákem obrovskou lípu a za barákem ještě vetší dub, oba jsou sousedů, ale padaly jen větve, naštěstí, jednou z toho dubu spadla větev o průměru 40 cm a to byl teda rachot 😝 hlavně, že jsme všichni živí a zdraví a bazén a trampošku vem čert ☹

jakelina
6. júl 2012

@mia1111 máš krásnou tu postavičku, jak jsi dělala ty nařasené šatičky???

janula.h
6. júl 2012

tak moja včerajšia 🙂

lauraaaaaa
6. júl 2012

@janula.h bomba super

mia1111
6. júl 2012

@jakelina - sa mi budeš smiať 😀 . Celkom náhodou som na to prišla 😅 . Vyvaľkala som si hmotu, vykrojila väčší kruh, v strede vykrojila malinký kruh a tým stredom som to navliekla na ramená ako pončo a nasadila hlavu 🙂 . Ten kruh som najskôr urobila malý, tak bola suknička krátka, ale našla som aj väčšiu kruhovú vykrajovačku a tá sadla úplne perfektne. 🙂 . A už som len upravila nariasenie, aby bolo rovnomerné. Ani som nestenšovala spodok, ani nič 😉

mia1111
6. júl 2012

@janula.h - krááááásna 😵

janula.h
6. júl 2012

@mia1111 aj tá Tvoje Kiťuša je nádherná krásne šatičky si jej ušila 😀

@lauraaaaaa ďakujem 🙂

slavkaa27
6. júl 2012

@nikulqa Ahoj na koniec augusta. Ešte ale premýšľam nad motívom. Rozhodujem sa medzi 2-3.

vecernicci
6. júl 2012

@janula.h jééé ta je krásná, méďa brumík 😉

janula.h
6. júl 2012

@vecernicci vďaka 🙂

jakelina
6. júl 2012

@mia1111 😀 😀 😀 já to taky tak dělám, ale nemám to tak nařasené, asi tím, že MMF je takové tužší, nenatahuje se. 😀

jakelina
6. júl 2012

@janula.h moc hezká, ty vlnky jsou boží 😉

mia1111
6. júl 2012

@janula.h - ďakujem 😀 . Mne sa veľmi páči Tvoja tortička 😵 😵 😵 . Takú nejakú podobnú mám chuť urobiť pre drobčeka 🙂 . Ale v tomto teple odmietam piecť 😀

symoona
6. júl 2012

Ahojte 🙂 Raz som Vám to tu už písala, ale nikto nereagoval ☹ Neviem či s tým nemáte skúsenosti, ale ak by sa niekto našiel kto pracoval s hmotou RENSHAW tak mi prosím napíšte... Neviem nikde nájsť referencie na tuto hmotu 😒 Ďakujem vám