Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

wera.g
6. júl 2012

@dadka212 Ďakujem moc 😉 nooo, jednu som robila pred týždňom a povedala som si nikdy viac, ale tak je to pre moju malú kamarátku, sama som si povedala, že jej ju spravím 🙂 ale to som ešte nevedela, že nemá rada poťahované 😀 hmmm, neviem teda čo nakoniec spravím, trafí ma, snáď sa ochladí koncom týždňa...
@mates22 ďakujem za tip 😉 fúha s čokotransferom som ešte nerobila :-/ idem mrk, mooc ďakujem 🙂

vlada111
6. júl 2012

@mia1111 ja sa im vôbec nečudujem 😉

wera.g
6. júl 2012

ajajaaaaaaj ☹ robím môj prvý krígeľ piva a je úúúplne na prd.. no hrôza ☹ mám chuť ju do koša šmariť ☹ zajtra tam spravím ešte penu a ak to ani tá nezachráni, tak ma porazí ☹

aduskatt
6. júl 2012

@denisse tych je velaaaaaaaaaa, kazda asi robime inak🙂 ja si upeciem bielu piskotu, potom ruzovu, poprekrajujem, poprelievam rozvarom, cukor, voda, citron, sirup z ciernej ribezle, puncova aroma......vrchny korpus nepolievam......spodny natriem hodne marhulovym dzemom, polozim ruzovy, polejem ho, natriem dzemom, druhy ruzovy, prelejem znova, natriem dzemom, poloczim druhy biely, dam znova do formy, v ktorej som piekla, dam do chladnicky, zatazim, za 6 hodin tortu vyberiem, otocim hore nohami a znova dam zatazenu do chladnicky na par hodin...a potom uz len ozdobit podla fantazie

mariann2
6. júl 2012

@lamps ale dosť drahá je tá marsch... hmota hotová nie?

aduskatt
6. júl 2012

@mariann2 strasne draha..kilo vyjde 5,47 a ja ked si doma urobim, tak ma kilo vyjde cca 2,50

mariann2
6. júl 2012

@aduskatt veď to, alebo potom už radšej rovno smartflex kúpiť

lamps
6. júl 2012

@mariann2 je, len by som to mala bez neporiadku v kuchyni 😀 😀 😀 ja som s MMF na poťahovanie a na niektoré veci aj na modelovanie spokojná. A super sa mi na ňu maľuje. Len dnes ma to dožralo 😠.

aduskatt
6. júl 2012

@mariann2 no to jednoznacne.MMF za hentu cenu, tak fakt radsej kupujem smartflex...

vlada111
6. júl 2012

@lamps nie je tá hmota drahá? JA za toľko kupujem Smartflex ☹

lamps
6. júl 2012

@vlada111 veď som písala, že je drahá, ale bez neporiadku v kuchyni 😀 😀 😀 a ja by som nerada menila hmotu na poťahovanie, len som chcela vedieť, či ste ju niektorá neskúšali 😉

denisse
6. júl 2012

@aduskatt
dakujem 😉

vecernicci
7. júl 2012

@pipka a já mám třinásctého v pátek svátek, heč 😀 😀 a dělám 8 dortů, ale pro sebe se mi dělat nechce 😝

vecernicci
7. júl 2012

@aduskatt super se ti povedla 😵 😵 😵

moncicatko19
7. júl 2012

@aduskatt jej ta je krasna uz sa nemozem dockat 🙂

mia1111
7. júl 2012

@luciahromadkova - v eshopoch cez net, už si nepamätám, ktoré kde, lebo som si kupovala postupne 😉 . Majú ich napríklad aj v peceniehrou.sk, ale treba popozerať aj v čínskych obchodoch, tam bývajú lacnejšie 😉. Len nie všetci čínsky spoluobčania ich majú 😒 😅

mia1111
7. júl 2012

@vlada111 - si zlatá, ďakujem 😵

lamps
7. júl 2012

tak a tu je moja v noci dokončená torta

andrejecka
7. júl 2012

tak ja pridávam moje dve, prvá bola ku dňu otcov a druhú som robila mm kmeninám

levandulka3
7. júl 2012

@lamps máš ju nádhernú ako všetky 😵 ale zaujalo ma to tvoje zariadenie "atelieru" kde fotíš tortičky, nejaký zlepšovák? ja mám vždy najväčší problém ako tortu odfotiť 😝 a ešte jedno pekné písmenká prezradíš odkiaľ sú 😉

andrejecka
7. júl 2012

baby ešte som sa chcela spýtať ako farbíte MMf na čierno, ja mám gélovku, aj som jej dala vela a stále bola málo čierna

battole
7. júl 2012

@levandulka3 nadherna torta a perfektne vymyslene 🙂

battole
7. júl 2012

ako tu mam pridat fotku?

mia1111
7. júl 2012

@lamps - jéééééééééj, nádherná, krásne zladená 😵 😵 😵 😵

battole
7. júl 2012
battole
7. júl 2012

Pre moju trojrocnu dcerku.....prvotina 🙂, snad sa trochu zapaci 🙂

mia1111
7. júl 2012

@battole - keď píšeš príspevok, tak pod tým okienkom napravo dole je "Pridaj fotky".

mia1111
7. júl 2012

@battole - tak si to zvládla aj bez pomoci 😉

battole
7. júl 2012

@mia1111 dakujem 🙂

mates22
7. júl 2012

@wera.g ...mě čeká za 14 dní soudek piva a už teď z toho nespím 🙂, držíma palce, ať se pivko zadaří