Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zdenallicka
14. jún 2010

Hejdi, fajn..🙂 Tak dej pak vedet, jak se to povedlo, jo? U jineho dortu psali, ze to moc nenaskoci (korpus), tak s tim asi pocitej..🙂

Jo a mas zpravy ohledne svatebniho dortu??? 😕

zdenallicka
14. jún 2010

Anibas, to bych mohla..🙂

hejdita
14. jún 2010

@zdenallicka jeste nemam ale ted v nedelu se s pani potkam......manza rikal ze ji mam vratit penize a ze uz jim dort pect nemam 😔 😕 🙄 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a ted pravdu rict mne je to sumafuk .....ja ji ty penize klidne vratim 😝 fakt.....aspon ona bude zahanbena a ne ja 😅 😀 😀 😀

no a na dia dort uz se vcelku tesim jak dopadne
dik ze si mi napsala ze mam pocitat pro pripad ze dort nenaskoci.....
jeste premyslim jak ho ja nazdobim ..... premyslim ze koupim trubicky a po obvodu dam turbicky a stuhu a navrch to ovoce s tim ze trubicky asi nesezenu dia.....ale to reknu dopredu se zeptam ci by to tak mohlo byt.....a kdyz jo tak budu rada ze to tak muzu udelat 🙂

zdenallicka
14. jún 2010

Hejdi, tady mas inspiraci jednoho meho dortu.. je teda nepceny, ale samozrejme by to slo udelat i s korpusem..🙂

A tady mas nejake DIA trubicky..

http://www.zdravanota.com/Celozrnne-horicke-tru...

alex21
14. jún 2010

kocky dakujem za pochvalu. Ali tebe za vysvetlenie ohladne kapra. Ja viem, ze to sa musi ukazat same, ja sa toho strasne bojim. Tiez ho budem robit celho z puncoviny ale stale sa bojim toho malovania. Snad sa podari a bude sa to podobat.

anibas ja stale nemam fixku ale uz ju mam objednanu. Zatial malujem tak, ze tensie ciary su robene tak, ze atramentove pero namacam do ciernej farby a hrubsie su uz malovane s tenkym stetcom.

Ali torty su urcite hodne tych penazi lebo napr. pouzivam len maslo, do cokoladovej plnky rozpustam celu tablu cokolady, proste materialom nesetrim. Chutovo si ich kazdy chvali, len ludia velmi nevedia ocenit tu narocnu pracu pri modelovani. Ty si uz proficka tebe to netrva dlho ale ja niez nieco vymodelujem tak nad tym stravim hodiny.

hejdity ja som mala podobny problem ako ty. Tortu som sice odovzdala v poriadku akurat ten potah nebol hladucky, ale pri 95 km co ju viezli im padol potah. Normalne sa na boku pretrhol a padol. Velmi ma to mrzelo tak som tej pani vratila nejake peniaze ale minimalne za material som si nechela. Pani dost casto stretavam a vzdy mam pri nej blby pocit ale ona to zobrala v pohode, dokonca si objednala dalsiu tortu kitty pre dceru.

henikav
14. jún 2010

@alionuska, holubnik som robila tak, ze som si na slamku spravila taky valceh hmoty, akoze nozka a na to som potom urobila ten holubnik a nastokla navrch. Ak pozries na fotky, tak som este ten holubnik podlozila cukrikmi, aby to velmi netlacilo na tu nozku, kym mi to vytvrdne, len akurat sa to zlepi a ked to bude tuhe, tak dam tie cukriky prec. A je to na slamke, tu nevidiet, lebo je holubnik polozeny na stierke v ktorej je dierka, tak som to do nej postavila a do pohara

hejdita
14. jún 2010

@zdenallicka jj dekuji ti toto sem myslela ze nejak tak to udelam 🙂 jenom sem psala tomu znamemu ktery to vybavuje aby se mne zeptal na nektere veci......a vidis ty horicke trubicky nejsou spatny napad ale kdyz si predstavim tu cenu za jeden par a 10 ji ch bude urcite malo tak mne to odrazuje 120kc a kdovi kolik jich bude potreba aby se to nepredrazilo a vubec potrebuju vedet kolik sou ochotni mi zaplatit ja se uz raci ptam na vsechno ....aby sme byly spokojeni i my i kdyz mne reknu ze necham to na tebe tak ich musim vyvest trochu z jejich sneni ze to bude levne.... 😉 🙂

hejdita
14. jún 2010

jejda porad natom koni neco mneni 😝 😝 😝

benjik
14. jún 2010

hejdi,taky jsem byla překvapená z nového stylu koně,jen mi to teď strašně splývá dohromady. Pak dej vědět,jak Ti šel ten Dia dort,táta má za měsíc narozky a je taky diabetik,tak at vím jak moc se s tím musí člověk patlat.
Jinak mě docela po víkendu přešla chuť dělat dorty. Jak jsem mužovi dělala ten dort prsa do hospody,tak jednak ještě při převozu kámoš jeden cecek promáčkl a za druhé kvůli nějakému opilému zhulenci,který prohlásil,že jsem v něm drogy, ho nikdo nechtěl jíst,ať muž vysvětloval jak vysvětloval. Sice se všem líbil,ale k čemu mi to je,když ho donesl zase celý domů,mě to tak naštvalo. ☹

alionuska
14. jún 2010

😀 😀 😀 baby ja som si este ani nezvykla na tu novu verziu a uz je tu zas iny styl.... 😅 😅 no co uz,hlavne ze mi stale mazu moje albumy a uz aj ponuku v bazare.... :ze-dovod:iny dovod 😀 😀 to je co za blbost??? 😕 ale ved asi mi adminky zavidia,ze som taka sikovna...co sa da robit! A teraz ma vymazu uplne a zakazu mi pristup na kona,ze ich ohovaram! 😀 😀 😀 to by bol moj koniec,lebo ja som uz na nasej teme akosi zavisla!!! 😀 😀

@henikav ja som myslela,zte ten holubnik je normalne torta..a to je len akoze ozdoba na tortu??? asi som to nepochopila,na tej fotke to vyzera take velke....este som sa cudovala,ze ake su tie holubky vacsie.... 😅 😵
Baby nepozerali ste v nedelu exkluziv s Brunom???? Ja by som sa ccela spytat,ci neviete niektora kolko stoji taka visna v cokolade,ked ta baba vravela ze je to rucna praca a nechce si vyrobok znehodnotit tym,ze ho da na Slovensky trh...to co za jednu posratu visnu v cokolade kolko moze pytat? A my potom kolko by sme mali,ked aj nase torty su rucna vyroba?????Len nad tym od nedele premyslam,ze co vsetko ludi napadne a ako vedia zbohatnut na takej blbosti...
@henikav ty by si to mohla zistit,,,mozno v Belgicku niekde medzi pralinkami najdes aj Radmilla pralinky-visne a slivky v cokolade.... 😉 😉 tak daj info,lebo ja som taka zvedava....... 😀 😀 😀

julinka25
14. jún 2010

ahojte koceny 🙂
vsetky torty su uzasne, ste jednicky kazda jedna!!!
pridavam sa aj ja k vam s nejakymi tymi vytvormi 🙂

hejdita
14. jún 2010

@benjik tak to ti verim ze uz neni chut pect.....ale nevzdavej to a priste se na hospodu vykasli....kdyz si nevy vazit toho ze se zenska stara i o lidi v hospode aby nebyly tak ozrali 😝 😀 😀 😀
ja sem za pul roku udelala 19 dortu....se az divim
ted budu delat ten diabeticky a pak komusi cizimu tak su zvedava jak to pujde.....

jinak este mne napadlo ta potahovka mnela mozno malo cukru a proto se tak krabatila....jinak si to fakt nevim vysvetlit....priste uz i kdyby sem mela byt vzhuru do pul druhe si tu potahovku udelam den predem nebo aspon nejakou tu hodinu predem....a navic sem uz nemela skrob takze nejake upravy nevim jak bych udelala..aaale uz je to jedno z chyb se clovek uci...skoda jenom ze to byl dort na zakazku.... 😝 😀 😀

henikav
14. jún 2010

alionuska, u nas je kazda blbost draha, ak si zajtra vymyslim pralinky z kozich bobiek ako super specialitu, po 5 eur za kus, mozno aj na tom zbohatnem. Ludia totiz co maju peniaze vacsinou nemaju rozum
A je to pravda, ze jeden zakusok je tu aj 100korun bez problemov, dokonca by som povedala ze ani ten najlacnejsi nie je pod dve eura a taky lepsi aj 5

henikav
14. jún 2010

ozaj a holubnik je len ozdoba, aj tie holubky, ta baba si chce tortu upiect sama, iba ozdoby odo mna chcela
no co uz, nevie o co prichadza 😀

vinka
14. jún 2010

@julinka25 akurát na tom som pozerala tú motorku.A chcela som sa ťa opýtať ako si to kreslila podla čoho.Lebo kamarátka bude chcieť pre muža motorku a chcela som od teba radu.Tak babo rad. 😀 😀 😀

alionuska
14. jún 2010

@henikav to si teda napisala vystizne..tí,co maju vela penazi uz nevedia co od dobroty,ze???
Tak to si potom za tie tvoje torty este malo pytas,ked je to tam vsetko take drahe! 😀 😀 😀 😀

hejdita
14. jún 2010

@julinka25 no paradne torty 😵 😵 😵
kamoska po mne chce motorku a ta tvoja je krasnaaaa...som zvedava ako dopadne ta moja 😀

benjik
14. jún 2010

@hejdita díky, jo příště už na ně kašlu,přeci jen to stojí peníze a ty si netisknu.
Vzdát to ani nemůžu,za 3 týdny peču dortíky k prvním narozeninám pro naší dcerušku a na to se už moc těším. Navíc hned po nich mě čeká dort na zakázku,takže si udělám zase týdenní maraton dortů,páč před naší malou má narozky ještě tchýně.

henikav
14. jún 2010

Julinka, nadherne su tie tvoje torticky, si sikulka, alionuska bude mat co robit s takymito sikulkami, udrzat si prvenstvo 😀 😀 😀
No a mas pravdu alionuska, cim ma clovek viac penazi, tym viac nevie uz co zo sebou a co vymysliet od dobroty. Pohybujem sa medzi ludmi ktory maju vela, veeelmi vela penazi a napady co maju, no hroza a nesikovnost sama. Oni ma vobec nevedia pochopit, ze uz asi 3 roky nemam doma ziadnu pomoc, ani upratovacku a vsetko si robim sama, pozeraju na mna ako na martana. No a ze doma upiect tortu??? to je ako zazrak, ved oni nevedia poriadne ani navarit, vsetko len objednavaju hotove a donaska do domu 😀 😀 😀

benjik
14. jún 2010

@alionuska Ali kdyžtak si změníš ip adresu a přihlásíš se pod novým nickem 😀 Ael je pravda,že nechápu proč mažou dorty,hlavně ty dětské,vždy´t to s dětma souvisí. Ale že tu je kolikrát bůhví co nesouvisejícího v albumech,viz zvířata,zařízení bytu atd,tp je jedno. Tak a ted smažou mě 😀

benjik
14. jún 2010

@alionuska To jako vážně,že nechce ta baba dát višně v čokoládě na trh,jen kvůli tomu,že je to ruční práce? A zrovna tuhle pitominu si může každý udělat v poho sám doma,já jich dělala na svatbu několik desítek a že by to bylo extra pracné a drahé to ne.,

benjik
14. jún 2010

@julinka25 krásný dorík pro mamnku,jak jsi docílila té nádherné barvy? gelovkou?

lenka.pav
14. jún 2010

kocky cukrarocky, dakujem za pochvaly 😵 a ja chvalim vas, super torty ste popridavali 😵 .
@anibas, ciernu potahovku dosiahnem tak, ze do WI pridavam ciernu gelovku wilton, ma to potom sice taku cudnu tahavu konzistenciu, ale da sa s tym pracovat. este do toho podla potreby pridavam skrob, aby to nebolo take riedke. na taky maly kusok potahovky som minula skoro polovicu farby.... 😠

zdenallicka
14. jún 2010

@lenka.pav, příště si potahovku obarvi na hnědo kakaem a pak teprve gelovkou - vyjde to levněji a taky z toho máš krásnou černou a bez táhání...🙂

dm1
14. jún 2010

@benjik no nemam slov to co je za ...... co to povie o drogach v torte a dalsi co tomu uveria???? tak ty sa s tym trapis a oni takto... asi by boli radsej keby si im flasku poslala 🙄

krasne torty ste pridali!

ja som tiez robila trochu ciernej ale je hrozna. sice cierna ale zle sa s nou robi drobi sa to cele no horor. dnes som z nej robila tucniakov na ten madagaskar a mala som nervy pritom stale som cerou ruky mastila aby som cosi vykuzlila z toho

dm1
14. jún 2010

ja som tiez tu ciernu urobila zo zbytku hmoty ofarbenej na zeleno aby som vela neminula cienej

benjik
14. jún 2010

No ona to totiž před x lety byla hopsoda pro podobná individua. Nejlepší je,že to byl úplně cizí člověk,který se k nim nacpal.

lenka.pav
14. jún 2010

@benjik, tak sa na to vykasli, netrap sa. taki ludia vzdy su a budu. ber to z tej lepsej stranky - viac sa vam z nej uslo na doma 😵

lenka.pav
14. jún 2010

dik za rady ohladne ciernej, nabuduce skusim 😉

benjik
14. jún 2010

@lenka.pav já už to neřeším,ale naštvalo to. jo máš pravdu,máme tu ted dortů,že nevím,kdo to bude jíst. 😀