Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

janula.h
23. júl 2012

@rejoice ahojky 🙂 no mne sa osvedčilo mať chladničku na vyššej teplote tzn. nie na veľkú zimu ale tak iba na 2 aby nebol veľký rozdiel teplôt

rejoice
23. júl 2012

@janula.h -ahoj 😵 ani ty este nespis :O))) Jani ty robis potah na torty z MMF, stale pozeram tvoje nove torticky na FB, su fakt krasne 😵 😵 😵

aduskatt
23. júl 2012

@muffinka8 nie vsetky sa lesknu🙂 ale tie co ano su bud jemne potrete olejom, alebo nastriekane specialnym leskom na torty, pod potah sa dava maslo s cukrom a odrezkami, pripadne krem, co mas v torte, ale len vtedy, ak neobsahuje tvaroh, slahacku, mascarpone a ma v sebe viac masla ako pudingu🙂.abeceda je v pohode, ak sa s nou naucis robit a na to su tiez navody🙂

muffinka8
23. júl 2012

@aduskatt aha 🙂 tak tie krémy mám maslo:puding = 1:1 prípadne je v tom ešte roztopená čokoláda. Mne sa páči ten lesk hlavne na niektorých figúrkach či kvietkoch. Kvietky robím zo smartflexu flover, a tomu by ten olej neublížil? Tak teda pohľadám tie návody na abecedu. vďaka 🙂

aduskatt
23. júl 2012

@muffinka8 neublizil🙂 ja mam specialny sprej na to, ale viac sa mi pacia matne torty......abeceda je lahka....najlepsie je to pomocou mikrotenoveho sacka🙂 das hmotu medzi rozstrihnuty sacok, vyvalkas, pritlacis pismenko, otocis to dole hubou🙂 jednu polovicku mikrotenu otvoris, odstranis zbytok hmoty, pismenko natries vodou a sup s nim na tortu................tento postup je nabeton aj niekde na nete

muffinka8
23. júl 2012

@aduskatt jééé, že aké jednoduché s tým sáčkom 😅 ale veru by mi to nenapadlo 😅 a môžem tie písmenká aj vybrať len niekde na podložku, nechať uschnúť a až potom na tortu?

aduskatt
23. júl 2012

@muffinka8 mozes, ale mas jednoduchsie to pritlacat na sacku na tortu a potom len sacok das dole......ale je to na tebe

ajka82
23. júl 2012

@muffinka8 mozes to davat aj potom z podlozky na tortu... ja si to na silikonovej podlozke listou s abecedou vykrojim a necham chvilku postat, nech sa mi "nepomrvia" pismenka pri prenose vela... mam doma funky abecedu a tlacenu-kurziva, pri tych mi zostava potahovka na podlozke...ale jednu co mam najdlhsie z patchworku, tak tu pouzivat asi neviem, alebo to ozaj neide, lebo tam sa mi pismenka dari tak otlacat nie vykrojit 😉

aduskatt
23. júl 2012

@ajka82 prave na taku abecedu je skvely ten trik s mikrotenom🙂 tiez ma triafal slak, kym som zistila ako na to, teraz to uz ide v pohode

reruna
24. júl 2012

@muffinka8 písmenka se lepší dávají na dort ještě nezaschnuté, protože potom se rády lámou, jak jsou tenké, tak je to křehké, já jsem to jednou dávala na dort už tvrdé a nadávala jsem a musela jsem stejně dělat některá písmenka znovu

reruna
24. júl 2012

@rejoice nedávat chladničku na nejvyšší výkon, dort já dávám spíš doprostřed a nesmí se dotýkat zadní části - ani podložka, taky můžeš dát kousek kartonu dozadu, ten nasaje vlhkost

reruna
24. júl 2012

@muffinka8 já potírám ozdoby štětcem nasucho perleťovou prachovou barvičkou Sugarflair sněhová vločka (Snowflake)

reruna
24. júl 2012

@artepf super čokoládový krém - 2 smetany ke šlehání 33% svařit s 200 g čokolády na vaření z Lidla (50% kakaa), 140 g krystalového cukru a 100 g kakaa (ale tolik já nedávám, to už na mě bylo docela hořké - tak půlku asi), po chviličce varu odstavit a vmíchat 250 g másla, nechat přes noc vychladit a na druhý den vyšlehat, krém může pod potah. Jednou se mi srazil, nahřála jsem v mikrovlce a znovu přešlehala a spravilo se to

marci2305
24. júl 2012

@vecernicci Ty brďo....Krása...Si sa musela pri nich riadne zapotiť.. 😉

ajka82
24. júl 2012

@aduskatt praveze tato abeceda je nejaka divna 😖

mates22
24. júl 2012

@muffinka8 ahoj
1. můžeš dort potřít jedlým olejem, natřít perletí a nebo já to válím na podložce silikonové bez podsypávání a tím to taky je míň matné...ale jinak já radši matnější než lesklejší
2. pokud máš máslový krém (resp. je v něm velký podíl másla), pak pod potah může...ale když budeš mít šlehačkový, tvarohový, jogurtový apod. tak by ti to ten potah roztopilo, byl by takový rozplizlý
3. abecedu mám takovou tu normální plastovou a nepoužívám, nejde mi to ani přes mikroten ani jinak, prostě to nevyklepnu. Kdybych si měla znovu kupovat, tak asi s vyrážečem a nebo silikonovou.. ale já to nevyužiju, takže si to radši vyřezávám

janula.h
24. júl 2012

@rejoice nie miláčku ja mám PDT špeciál 😉

levandulka3
24. júl 2012

@janula.h ja som piekla a mala tuším 70 cm mala som ju na dvoch podnosoch a pred odovzdaním som ju skladala lebo sa nevošla do chladničky, a piekla som na celom plechu

levandulka3
24. júl 2012

@janula.h ja som piekla a mala tuším 70 cm mala som ju na dvoch podnosoch a pred odovzdaním som ju skladala lebo sa nevošla do chladničky, a piekla som na celom plechu
@janula.h

levandulka3
24. júl 2012

@muffinka8 kvietky alebo postavičky stačí potržať asi sekundu nad parou ja to robím nad varnou kanvicou, ale ozaj len okamih, aby sa ti neroztopili 🙂

muffinka8
24. júl 2012

@mates22 vďaka za rady 🙂 aj mne sa viac páčia torty matné 🙂 som sa len čudovala, že čím to je, že niektoré sa lesknú. Ale na niektorých kvietkoch sa to doslova žiada trocha toho lesku. Ja smartflex nepodsypávam ničím, lebo sa mi nelepí.

mizulienka
24. júl 2012

ahojte babulky, nestiham vas vobec citat, smeu nasich,mam na starosti este aj sestrine deti a este sa pritrafi zakazdym aj susedove 😀
dnes ma krstna narodky, ale v nasom dedinskom obchode nemaju tvaroh 😕 mam iba smotanu na slahanie, kslu smotanu, creme ole....co mozem z toho urobit??????????

jakelina
24. júl 2012

@mizulienka já myslím, že když ušleháš šlehačku a dáš tam tu kyselou smetanu, cukr a Ole, tak taky bude dobrý krém. Já přesně tenhle dávám na piškot, na to ovoce a zaleju želatinou a krájím na kostky.

mizulienka
24. júl 2012

@jakelina tiez ma napadlo, ze nieco take, super, dakjem za radu 😉

jakelina
24. júl 2012
vlada111
24. júl 2012

@aduskatt super zbehnem tam 😉

lokalistin
24. júl 2012

@mariann2 krasna

njonja
24. júl 2012

@vecernicci wow, ty mas teda riadnu produkciu tort!!! Klobuk dole! Krasne!

njonja
24. júl 2012

@mariann2 Audrey je nadherna!!!!!!!

janula.h
24. júl 2012

@levandulka3 vďakaaaa no ja asi budem iba na jeden plech robiť myslím že bude stačiť nejak na šikmo ozaj myslíš že môžu byť aj zlaté struny? nechce sa mi kvôli striebornej utekať do mesta a mám doma zlatú niť