Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vejinka
27. aug 2012

neda sa mi otocit cez mobil neni to nic moc ale snaha bola

eliska22
27. aug 2012

@vejinka fúúúúha a nezľakol sa ho ? vyzerá strašidelne 😀

vejinka
27. aug 2012

@eliska22 ee je spokojny:D

vejinka
27. aug 2012

velmi zle sa mi robil hmota sa lepila kupena v kauflande povodne som ju chcela farbit ale ani vyvalkat sa nedala tak som musela rucne a aj malovat. Uf makacka po roku riadna

muffinka8
27. aug 2012

@vejinka fakt je strašidelný 😅 a akú hmotu si kúpila?

nika1985
27. aug 2012

@lucula73 to mas pravdu ja sa vobec necitim na to aby som si pytala viac ako 9e nie som v tom vsetkom taka zbehla ako vy ale zas ked vidim torty inych zevraj vychyrenych cukrarok tuna na okoli a chut tych tort je teda uplne chusna jednu sme ani nedojedli po lyzicke sme ju slahli do kosa viem ze kazdy sa na tom narobi ale ja by som si za taku tortu nevypytala asi ani za robotu ja si myslim ze som dost kriticka a teda robim torty poctive niekedy az moc je mi problem sa mestit do 3,5kg neviem ako to robite 😉 ale snazim sa ale je rozdiel ozdobena torta a umelecke dielo 🙂

vejinka
27. aug 2012

@muffinka8 chcel certa ma certa chcel takeho strasneho tak ma strasneho:D povodne som mu chcela aj spicate zuby ale muz ma prehovoril ze to uz je moc:D a co to bolo za hmotu netusim nazov to malo modelovacia hmota marcipan

micmo
27. aug 2012

Ahoj holky, chtela bych se vas zepata jak moc dopredu si zadelavate mlecny marcipan na potahovani?? A barvite to ho v tu chvili kdyz s nim parcujete, nebo i driv.. Mam strach,ze kdyz si ho dneska zadelam a obarvim, tak že za dva dny dny nebude tak meky a pruzny na potazeni. Co myslite?? A jeste jedna otazka, mam objednavku na muffiny,ale vubec nevim kolik si za ne rict, nemate s tim zkusenosti?? Jakou by jste daly cenu za jeden ozdobeny muffin?? Diky moc za rady a preji hezky zacatek tydne!!!

daniz
27. aug 2012

@vlada111 berem pošli mi číslo účtu. Dakujem. 😎

monikad1
27. aug 2012
muffinka8
27. aug 2012

Prosím vás poraďte nejaký recept na Mascarpone crem do torty 😕

jakelina
27. aug 2012

Mascarpone krém od Mizulienky
v dvoch slahackach rozpustis dve biele cokolady, nechas zovriet, odstavis, nechas vychladnut a cez noc odstat v chladnicke. na druhy den das dva stuzovace slahacky, vyslahas, a pridas dve mascarpone. baby pridavaju maliny

kopíruju z receptů

muffinka8
27. aug 2012

@jakelina hmmm, znie to dobre, len muz nema rad bielu coko. A tuna to treba varit? Lebo pri parizskom sa nevari coko v slahacke. Ty si skusala tento recept?

pristela
27. aug 2012

ženy, náááádherneee torty 😵 😵 😵 😵 😵 fááákt šííícky 😀 😀 😀

aach holky keby ste videli co robim 😀 😀 😀 no na hlavu 😀 milion piestikov do kvetu protea a to ani neviem ci sa mi to podari urobit tak realne, aach to bude torta ☹
a to som dnes skoncil na ATB , dufam ze ma to nejak hrozne nechyti bo ma uz trepne 😝 mi dnes trklo, ze v stredu mam kurz 😕 /tak to je jeden den uplne mimo/ som aj zabudla 😅 by som kukala ako žaba keby mi tu stredu ráno zvonia a ja nic pripravene 😀 😀 😀

pristela
27. aug 2012

@muffinka8 tu coko tam nieje cítiť, to daj tak aby nevidel ze ju tam davas 😀 moj tak nelubi kyslu smotanu a ja aj kolace s nou robim a ani nevedel 😝 😝 😝 a su aj menej aromaticke biele cokolady 😉

lussy23
27. aug 2012

@jper nerozumiem tomu príspevku, veď tá torta je úplne nádherná a postavičky rovnako a aj ostatné tortičky
@dadka212 krásnučká
@muffinka8 je krásny, krásne farby má

lussy23
27. aug 2012

@monikad1 krásne tortičky
@vejinka perfektný je

pristela
27. aug 2012

@dm1 Dani , co si robila teraz ten stencil na svadobku davala si len ceru a cukor, bez bielej farby ? ked dám "stuhy" z potahovky natretej perletou uschne mi to a chyti mi na to stencil, nevies? teoreticky by mal 😀 len ci nezostanem este prekvapena 😀 😀 😀
sakra ja este stale netusim ako a co s tou cisto bielou ☹ ☹ ☹

lussy23
27. aug 2012

@itka79 krásnučké
@lawli krásnučké tortičky
@zuzana124 krásne tortičky
@nika1985 krásne tortičky
@florentina nádherná tortička, tie boky sú maľované, však?

lussy23
27. aug 2012

ahoj, tak po dlho mčase pridávam aj ja niečo, sú to postavičky. Havko a macko boli pre syna priateľky môjho brata a tí ostatní havkovia sú pre sestru a neterky.

jakelina
27. aug 2012

@muffinka8 ano já ho dělám často, když nemá manžel rád čokoládu, tak jenom ušlehej šlehačku, oslaď dle chuti a dej mascarpone. 😉

aduskatt
27. aug 2012

@muffinka8 pri parizskej sa vari coko v slahacke🙂

reruna
27. aug 2012

@zdenallicka přesně takovou fialkovou uděláš, když do hmoty dáš genciánovou violeť - fialku z lékárny, někdo sice říká, že to není zdravé, ale to potravinářské barvy taky nejsou

jakelina
27. aug 2012

@lussy23 zapomněla jsi dát fotky 😉

dm1
27. aug 2012

@pristela ja som davala len ceru a cukor ale striekala som to perletou az po tom tak neviem co by to urobilo na perletove. Ja striekam preto az potom lebo ja si vlhcim trosicku potah aby mi sablona chytila a keby bola uz naperletovana boli by flaky

rapunzel1
27. aug 2012

@muffinka8 môžeš prevariť šľahačku aj do parížskeho, ako je kto zvyknutý, ja preváram šľahačku vždy, v každom recepte, zvýšiš jej tvrvanlivosť a aj vieš, že je ok a nič v nej nie je zlé, predsa je to mliečna vec, ktorá má rýchlu spotrebu.

lussy23
27. aug 2012

a aj tortu pre sestru a neter. Chceli punčovú, a nie potiahnutú marcipánom, ale čokoládou. Tak som sa rozhodla, že ju potiahnem plastickou čokoládou, kttorú už bolo treba minúť a je to aj vidno, lebo sa s ňou už veľmi zle pracovalo, trhala sa mi. 😔 Ten tretí psík je pre mladšiu neterku, aby jej nebolo ľúto, že jej sestra a mama dostali tortu so psíkmi a ona nič.

lussy23
27. aug 2012

@jakelina už som dala, som hľadala tých psíkov, samotných, ke´dže sa mi torta nepodarila, ale nemám ich, tak som ich musela dať aj s tou hroznou tortou☹.

rapunzel1
27. aug 2012

moja penová tortička s mackami, a k tomu si objednali aj veterníčky 🙂 🙂 🙂 🙂 , pridávam neskôr, lebo sa mi pokazila karta z foťaku a mala som to len na internej pamäti, za 4 mesiace druhá 🙄 , mám to ja šťastie, ach

pristela
27. aug 2012

@dm1 dekovala za odpoved 😵 😵 😵 jo, chapem , ja nemusim vlhcit , tamto chyti aj na suche, to chcem aby "stuha " bola perletova a stencil na tom bez perlete, mozno tak bude lepsie vidiet 😕 aaach , no co ti poviem, radost robit cisto bielu 🙄 ked ani neviem aky styl sa im paci ☹ bojim , bojim