Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
28. aug 2012

@makinka2 ooooooooooooo ďakujem 😀

pristela
28. aug 2012

Holka, ktora ste to tu robila torticku s tucniacikmi, bolo tam jazierko a jeden mal udicu a tahal tusin pismenko A 😕 boli to take nadherne fotocky co tusin jej manzel fotil 😕 a tí tucniacikovia boli nádherní - na nic ine nepotrebujem vediet to meno len na "obšlahnutie" tych tucniakov 😀 😀 😀 😀

dm1
28. aug 2012

@pristela to bola @vlada111 😉

lamps
28. aug 2012

@pristela myslím, že to bola @vlada111

pristela
28. aug 2012

oo, holky , vy ste tie najsladšie pokladničky na svete 😵 😵 😵 😵 😵 dakujeeeeem 😵 😵 😵

lussy23
28. aug 2012

@lucula73 krásna @pristela krása @lamps kks ja som sa zľakla, že to je torta😲 (lebo sú takí cukroši čo si mýlia svoje povolanie so sochárstvom 😖 a neuvedomujú si, že torta je na jedene)fu... ale . krásne dievčatko. @maya30 pekná prácička @simasa krásne kvietky @mishulle kásne tortičky @alenv krásna @vera1132 peknučká @luciahromadkova krásna tortička @ankalv1 krásna tortička

lamps
28. aug 2012

@lussy23 joooj len to nie, toto je moja veľká láska, ľudia ja som tak veľmi zaľúbená 😀 a sladká a voňavá je tiež, len nie je na zjedenie 😅

lokalistin
28. aug 2012

@simasa krasny je ten ranunkulus ja ich milujem,len som sa este nan neodhodlala
a @pristela to je co za kvet? musim uznat mas veeelku trpezlivost
Baby ja vas obdivujem jak sa s tym viete pohrat, vymakane do poslednych detailov (uz som to asi pisala, ale ked vidim tie vase torty tak si to vzdy nanovo hovorim)esteze som sama doma lebo to same wow uf no teda parada wow super

lokalistin
28. aug 2012

@vecernici ja som to tak robila upiekla som jeden stvorec a jeden kruh priemer kruhu sa rovna strane stvorca ,kruh sa prepoli a prilepia sa k sebe kuk

pristela
28. aug 2012

@lokalistin je to protea- teda mala by byt 😀 😀 davala som aj link na jej foto
aach no je mi jasne že ten cas pri vymyslani postupu ako na modelovanie , samotny cas straveny modelovanim mi nik nezaplatí, ale preto aby ma neopustila chut robit torticky si ich beriem malinko , a ked si niekto da u mna urobit svadobku je to pre mna skor česť ako zárobok 😅 bo tam vydí tortu veela ludi, vela ochutna, obzrie a hlavne viem , ze kazda nevesta chce mat vsetko na svadbe uzasne, bezchybne a najkrajsie 😀

jakelina
28. aug 2012

@pristela už se na dort těším 😉

pristela
28. aug 2012

@jakelina moja neerva , asi sem prestanem odrazu chodit, uuplne sa stratim , preriedim aj priatelov na FB 😝 vsak oni majuu este aj tych tucniakov iných 😠 😠 😠 jaj sama som zvedava 😕 zatial sa neviem rozhodnut ci spodne poschodie obrovska marlenka alebo ten ich mrkvač 😖 kruciš

lokalistin
28. aug 2012

@pristela ako robis marlenku hodila by si recept na dvojku chcem to niekedy vyskusat

lokalistin
28. aug 2012

@pristela inak uz som informacie o kvete precitala aj obrazok som videla diky len rychlo pisem a pomaly citam vies?

aduskatt
28. aug 2012

baby, ked chcem prevazat tortu, tak krabica, deka, lad, krabica?🙂 ze diiiiik

dm1
28. aug 2012

@aduskatt najlepsie je zbuchat klincami z polystyrenovych dosiek skatulu na spodok dat naplne do mraznicky a tortu dat tam. Inak my sme prevazali teraz cez to najvacsie horko v aute bez klimy sme sli 20 min. a torte sa nic nestalo. pokial je v aute klima nic by som neriesila

aduskatt
28. aug 2012

@dm1 🙂torta ide z trnavy do starej lubovne🙂 a to by som neriskovala len s klimou......no, este naplne do mrazaku zohnat a som vybavena🙂

dm1
28. aug 2012

@aduskatt preco by si to neriskovala len s klimou? ved ked torta ma vydrzat na svadbe par hodin vonku v teplej vydychanej miestnosti tak predsa musi vydrzat napr. pri 20-tich stupnoch nie?

pristela
28. aug 2012

@aduskatt ja naposledy prevazala tu svadobku, dala som do mrazaku sáčky na lad , tie som pak prilepila po celej sirke , vyske podlozky /dno tych tvrdenych kartonov co pouzivame pod torty/ tak som to urobila na dvoch, dve som nechala bez ladu/tie obalene som este strcila do vreca do kosov, aby nahodou nezafrkali tortu abo co , a takto som zo štyroch podloziek urobila "krabicu " okolo torty , pod tortu som dala este dosky/pre pripadny roztopeny lad/ len zakryla latkou , a torta dorazila v najvacsom teple uplne studena, sucha , bez klímy v starej felde 😝 sama bez drzania v kufri

lamps
28. aug 2012

@aduskatt stačí ak dáš tortu do krabice spolu s fľašami z minerálky, do ktorých dáš zamraziť vodu 😅

aduskatt
28. aug 2012

super baby, dakujem za dobre rady🙂))

vlada111
28. aug 2012

@pristela
@lucula73
@dm1
@lamps no toto, vy o mne a ja nikde 😀

lamps
28. aug 2012

@vlada111 áááá nie, to by sme si nedovolili, veď už si tu 😀

vlada111
28. aug 2012

@pristela a kde ideš robiť tučniakov a komu?

vlada111
28. aug 2012

@lamps no veru, aj by sa mi patrilo ísť spať. Môj priemer odchodu do postele je 1:30 hod. No nič moc. Ale robila som ruže a upratovala kuchyňu a zase sa to šuchlo ☹

lamps
28. aug 2012

@vlada111 to poznám, aj ja chodím tak neskoro spať, ale to len za to, že sú prázdniny. Cez šk. rok mi to pominie ☹

dm1
28. aug 2012

@lamps
@vlada111 kocky aj ja ponocujem lebo zajtra je sviatok a nemusim vstavat do prace 🙂 . Vladi pristelka tusim ma robit tych tucniakov na tu svaodobnu spolu s kvetmi, lanovkou a neviem cim vsetkym este 🙂

aduskatt
28. aug 2012

@vlada111 u mna tak 2-2,15..dnes to vidim mimialne do druhej zasa🙂

lamps
28. aug 2012

@dm1 a ja ťahám nočnú s mojím manželom 😀 ten je v práci 😅