Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

florentina
29. aug 2012

@reruna
Ahoj holky, tak trošku v euforii hlásím, že má první objednávka je úspěšně přijata ke zpracování 😉 Všem děkuji za postřehy a názory. Jednání proběhlo dobře po všech směrech, budoucí novomanželé jsou moc fain. Jen se musím ztotožnit s tím, že budu dělat dort, který bych za normálních okolností asi nikdy nedělala. Snoubenci mají hodně originální vkus, tak se trošku bojím jak to bude vypadat, ale jak se říká náš zákazník = náš pán. Všechny inspirace jsou pasé, myslím, že takový svatební dort jste ještě neviděly.... 😅. Bude celý modrý /mám fotku dle které budu odstín modré ladit/. Na něm budou červené puntíky a dole kolem každého patra tenká černá "stuha" z marcipánu. A navrchu bude taková červeno-černá aplikace. Jako fakt jsem na to sama zvědavá. Jinak k velikosti jsme se dohodli, že to nakonec bude větší třípatrový dort, kolem 15kg, že není potřeba, aby byl pro všech 100 lidí. V místě konání není lednice, takže dort dovezeme na čas, kdy se bude krájet a je potřeba, aby ho tam prostě na místě snědli.
Tak teď už jen, aby se povedl a dopravdu přežil....ťuk ťuk...myslím, že z toho budu ještě nervozní, ale už teď se těším.

pipka
29. aug 2012

@jakelina 😀 😀 😀 😀 😀 asi asi 😅

@lucula73 aby boli sladsie a pustili stavu, aby som tortu nemala suchu, ale stavnatu 😉 som ich raz nechala take ako su zmrazene...a nebolo to ono...chybala mi sladkost..ani krem nestacil, prosto ziadalo sa mi to sladke ovocie 😅 😉

jakelina
29. aug 2012

@lucula73 děkuji taky moc a moc.

Holky já teda nevím jestli je co slavit, já když vidím to číslo v pase, tak asi začnu do postele chodit v černých šatech, aby pak se mnou nebylo moc práce. Holt už jsem stará baba. 😝

jakelina
29. aug 2012

@florentina no vidíš, tak to bude moderna a když nemusíš vyrábět spoustu kytek, tak to půjde raz dva. 😉

florentina
29. aug 2012

@jakelina všechno nejlepší, hlavně to zdravíčko a ať se ti splní i ty nejtajnější sny.

jakelina
29. aug 2012

@florentina díky a sny mám, tak snad se splní 😉

makinka2
29. aug 2012

@florentina jako tak to smekám 😎 to je Váš první dort na zakázku a hned svatební??? já ted po dlouhým přemlouvání vzala melej dortík k 1 narozeninám a už ted z toho nespím 😀 Budu držet pěstičky 😉

lucula73
29. aug 2012

@pipka som rozmýšľala že kvoli čomu 🙂
no ak doteraz mi všetci spapali bez cukru,tak si ich nebudem na sladké učiť 😀

pipka
29. aug 2012

@florentina tak drzim palce moja...uz vidim ako si budes uzivat dovolenku, ked budes mat pred sebou takuto zakazku 😅 😉 ale veriiim, ze ty to zvladnes lavou zadnou 😉

pipka
29. aug 2012

@lucula73 ja zas kremy nerobim az take sladke..ale to ovocicko ja mam rada sladke 😉
ale zas to nie je nejake presladene..tak akurat, ja to ozaj len poprasim tym cukrom 😉 a doteraz sa ani mne klop klop nikto nestazoval 😉

florentina
29. aug 2012

@makinka2 děkuji a taky budu držet pěstičky, ať se povede dle představ. A prosím můžeme si tykat? My si tady tykáme všichni....

florentina
29. aug 2012

@pipka děkuji, každé "držené palečky" se budou hodit. Ale myslím, že dovču si užiji. Díky mé stresující práci jsem se naučila, řešit to co přijde až když to přijde...takže zatím si stres nepřipouštím, což ale neznamená, že až budu dort nakonec dělat, nebudu z toho celá paf....

jakelina
29. aug 2012

Ještě mám jednu zkušenost, dávala jsem na dort kolem spodního lemu papírovou mašli, takovou světle žlutou a dort je potažený MMF a vůbec nebyla mokrá ani flekatá. Trochu se i rosila, ale fakt nic. Tak kdo používá MMF, tak z mé zkušenosti spokojenost a to si myslím, že papír je háklivý a je na něm vidět všechno.

mates22
29. aug 2012

děkuju moc všem za likes, to jsem nečekala u takové rychlobuchty na zkoušku, ale potěšilo 🙂

sisix
29. aug 2012

@jakelina Vsecko nejlepsi, mas moc peknou rodinku 😉

sisix
29. aug 2012

@florentina tak o se mooc tesim na fotecku. To bude ujety dort 😀

larah
29. aug 2012

@jakelina všetko naj...naj...pekná rodinná idilka,všetci oči po mamine 🙂

jakelina
29. aug 2012

@larah děkuji 😉

dm1
29. aug 2012

kočky blizi sa september a stretko. netreba zaplatit nejaku zalohu za ubytko ci nieco??? ci som nieco zmeskala uz?

dm1
29. aug 2012

@jakelina vsetko najlepsie prajem 🙂

pristela
29. aug 2012

@jakelina no musim ti poblahoželať aj tu 😀 😀 😀 este raz všííículinko len to najlepšie želám 😵 😵 😵 😵

rapunzel1
29. aug 2012

@jakelina všetko najlepšie prajem 🙂 🙂 🙂 🙂

dada2007
29. aug 2012

@jakelina Všetko NAAAAAAAAAAAAAAAAAAJ mica cica..... 😵 😵 😵 😵
PS: vtip o čiernych šatoch do postele-skoro som sa zadusila smiechom....blááázon 😀 😀

lokalistin
29. aug 2012

@anibas nadherna torticka

pipka
29. aug 2012

@dm1 dani ja uz som sa na to platenie tiez pytala, ale ze staci platit az tam 😉

pipka
29. aug 2012

inak babulky ako je to s nakupom surovin na pecenie na to stretko? 😕 ani tak nemyslim hmoty..to by si asi kazda nieco doniesla..ale skor mam na mysli klasika suroviny ako vajcia, muka, olej ..atd....ak teda budeme aj piect..co asi budeme 😀 😉

luciahromadkova
29. aug 2012

dnesna- ovocna, mramorovy korpus, pribinacik, slahacka, ovocie-co kuchyna dala, akurat zas trocha nevyslo to zele navrchu 😀 , ale chutila super, na letne popoludnie pre nas....

luciahromadkova
29. aug 2012

@muffinka8 podla coho si robila, je krasny ten kvet, tiez by som chcela skusit 😀, mas nejaku pomocku?dakujem

dajna11
30. aug 2012

Ahojte,prajem krásne ránko...mna zobudili smetiari tak už pijem kafčo a pridávam mojho paroháčika 😀 😀 ...pekný den 😀 😀

benjik
30. aug 2012

@dajna11 krááááása