Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
1. sep 2012

@pristela sa nezichruj 😀 Dáš sem foto a zase padneme na zadok 😉

sisix
1. sep 2012

Holky, mamina bude mit narozky. Jsme jak kamosky a je ulitnuta jako cela nase rodinka 😀 miluje modrou barvu. Nemate nejakou inspiraci. Ale takovou na kterou muzou koukat deti 😀 😉

cabalkova
1. sep 2012

Holky, tak jsem udelala prvni potahovanou, viz fotka, a jdu na radu. Potahovala jsem marcipanem, korpus cokoladovy, no a je to flekate, ten korpus proste prosvita. Co s tim? Je to lepsi, kdyz se potahuje nejakou potahovkou, ze to pak lip kryje? Anebo jak to resit u ckoladovych korpusu jinak, aby to neprosvitalo?

vecernicci
1. sep 2012

@sisix jj koupila jsem je u vitnamců 😉
@jakelina ale my jsme se bavily o vykrajovačkách je to sada s kočárkem, bodyčkem atd 🙂

vecernicci
1. sep 2012

@simasa já mám koupené tři kulaté, hranaté u nás už neměli 😝

vlada111
1. sep 2012

ahojte kočky, tak som moju druhú svadobnú dobojovala o tretej ráno. Pridávam foto, reakciu nevesty ešte neviem, ženích bol spokojný 🙂

lucula73
1. sep 2012

jej baby,ja som si akurát uložila asi všetky tortičky,čo ste to od včera rána popridávali,prekrásne dielka 🙂 🙂 🙂 🙂

@mrka2 ja tú stuhu podlepujem priesvitnou lepiacou páskou,vobec to nevidno ...a nikdy mi nenavlhla 😉 .ale tortička je úžasná 🙂

sisix
1. sep 2012

@vecernicci u nas je nemaji, ale jeste se chystam v tydnu na vypravu s kamoskou. 😀 kdybych nesehnala, mohla bych te poprosit o koupeni a poslani?

sisix
1. sep 2012

@vlada111 ty ruze jsou uuuuzasny 😲

simasa
1. sep 2012

@eliska22 Teda ta zelenkavo-fialova je nadherna!

mizulienka
1. sep 2012

@vlada111 Vladi tie ruze su nadherne, este krajsie ako tie internete 😉 😉
a cela tortu bomba spica 😉 😉

sisix
1. sep 2012

@cabalkova jaky mas pod tim krem? JA osobne radeji potahuju formixem a z marcipanu delam drobnosti. A jak tlusty si mela ten marcipan?

vecernicci
1. sep 2012

@sisix jasnačka, stejně povezu už celý kufr věcí, tak o jednu míň nebo víc je jedno 😀 😀 se povezu s @florentina, takže to v pohodě uvezem 😉

cabalkova
1. sep 2012

@vlada111 Tak to je cista nadhera!!

cabalkova
1. sep 2012

@sisix Dovnitr sel pribinackovy krem s malinami a tesne pod marcipan maslo s cukrem. a marcipan byl nejake 3-4 mm silny, nedokazu to odhadnout, ale uplne tenky teda nebyl. Myslis, ze by stacilo dat silnejsi vrstvu? Na pristi dort mam koupenou potahovku Pasta Dama, tak snad to bude lepsi.

jakelina
1. sep 2012

@vecernicci aha, tak to jo. 😉

simasa
1. sep 2012

@vlada111
@dadka212
Baby, nádhera!

jakelina
1. sep 2012

Holky všechno nádhery, tento víkend byl nějaký úrodný. Fakt samé vymakané dortíky. 😉

daducha
1. sep 2012

@vlada111 jaj, krásna, az mi dusu pohladilo 😵

jakelina
1. sep 2012

Moje včerejší, no skoro se stydím přidat mezi ty nádhery, co tu máte vy. 😝

mia1111
1. sep 2012

@vlada111 - waaaaaaaaaaaaau, nááááádherná, ruže dokonalé 😵 😵 😵 , priznaj sa, že si Ty bola tajne na Júliinom kurze 😉

eliska22
1. sep 2012

@vlada111 nádherná tortička 😵 a tie ruže sú všetky lupene na drôtikoch ?

mia1111
1. sep 2012

@dadka212 - krásne všetky, ale tá prvá je naj 😵 😵 😵 😵 . Aj to svadobné autko, no nemám slov 😵 😵 😵

pristela
1. sep 2012

Baby ak mi este niekedy niekto tu od vas bude volat 😀 😀 😀 ako dnes Andrejka 😀 to ja mam taky prasteny hlas 😀 😀 😀 😀 fakt som to ja, vsak coze by som ja mala normalne 😀 😀 😀 😝

@vlada111 Woooooooow , ta je naaadheeeernaaaaa, uzasne farbicky vytienovane , aaach , jasne ze sa bude pacit 😵 😵
@eliska22 oooo zelenkavo ruzovaaaa 😵 😵 😵 😵 😵 uuuzasnaaaa

@dadka212 jee, tie su krasne vsetky tri 😵 😵 😵 😵 😵 , som ani netusila ze korytnacky este frcia 😀

inak tento vikend uplne skvosty 😕 to uz fakt ako profesionalne americke cukrarky, s tymom pracantov za chrbtom 😀 sánku mam padnutu dole este fuuurt 😅 😵

jakelina
1. sep 2012

@pristela a kde máme tu bílou nádheru?? 😉

lamps
1. sep 2012

@vlada111 to je čistá náhera 😅, a to si pár dní dozadu písala, že od živých ruží majú tie tvoje ďaleko. Už ti neverím 😀 😀 😀, ty si tiež jedna z tých kritických osôb 😀 😀 😀, aj ja chcem vedieť také ružééééééééééééé 😀 😀 😀

@pristela Žanetka, veľmi ma to mrzí, ale už sa stalo. Hanbím sa za to ako pes, ale sľubujem, že sa polepším a tvoj hlások v telefóne si zapamätám 😀 😀 😀 😀. A ešte som ťa aj zobudila 😢 😢 😢 😢 😢. Ja sa budem snažiť nejako túto ukrutnú krivdu odčiniť 😀 😀 😀

jakelina
1. sep 2012

@lamps já když doma zvednu domácí telefon, tak mi skoro každý řekne, zavolej mi mamku nebo taťku. Copak já ve svých 42 letech mám hlas jak nějaký eunuch nebo co????? 😀 😀 😀 😝 😝 😝 Pletou si mě s desetiletým děckem, no to je život. 😝

pristela
1. sep 2012

@lamps 😀 😀 😀 😀 no ja makala do 7 rana 😝 pak som sa o 9 zobudila, ale donutila som sa este znova zaspat 😀 bo dnes v noci budem musiet urobit este jednu torticku 😝
a ja som zvyknuta 😀 😀 😀 neblazni , pre mna je to vzdy srandaaa 😀 😀 😀 a so zobudenim trafila si sa presne 10minut od budíka, takze si mi urobila sluzbu 😀

@jakelina andelicka ja ju este nemam odfotenu 😕 a ani neviem ako na to, kde , co okolo... ☹
inak u nas prsi, dufam , ze mi po ceste padnu vsetky lalie, ja to nechapem ako to tie zienky robia, take jemne krasne rozne kvety a drzia im aj vo vlhku, ci nedrzia? 😕

lamps
1. sep 2012

@jakelina no a mne zas v MHD dávajú polovičný alebo študentský lístok 😀 😀 😀, keď som sa na šoféra špatne pozrela, povedal, že dobre dáme celý 😀 😀 😀

@pristela veď to ma mrzelo, že som ti ukrojila zo spánku, ale som rada, že sa nehneváš 😀 😀 😀

pristela
1. sep 2012

baby , davam foto do pc , pubertak vcera fotil , inak ja strasne milujem take foto pracovne, by ste mohli take dávať, aj ako sušíte kvietky , postavicky 😵 😵 😵