Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

eliska22
1. sep 2012

@micmo ja som robila teraz 3 posch. spodok 28 22 16 a mal 9 kg a to tam nemal ani veľa ozdôb ak si pamatáš tak takú srdiečkovú svadobnú bielo žltú 😝

aduskatt
1. sep 2012

@jakelina iba z 8mich, dve musis vratit 😀 😀

vlada111
1. sep 2012

@lucinka ale neblázni, ale dalo sa s tými lupeňmi dobre pracovať. Dala som si najprv vyschnúť dva dni puk na drôtiku a potom som začala lepiť lupene. Mala som hmotu špeciál na kvety, veľmi pekne držala tvar, tak som mohla pekne lupene tvarovať.

jakelina
1. sep 2012

@micmo já jsem tady z těch proužku ještě dort nedělala, tak neporadím. 😒

jakelina
1. sep 2012

@aduskatt já zapomněla, že dvě vrátit. 😀

aduskatt
1. sep 2012

@jakelina no a potom ze je zakaznik nespokojny, ked zabudnes na jeho dve vajcia🙂

micmo
1. sep 2012

@eliska22 No tak snad to bude stacit, ty ozdoby pomohou, pamatuji mam ji ulozenou jako inspiraci 🙂
@jakelina I presto dekuji,ale jak by jsi na to sla... myslis, ze narezat prouzky a spojit je dobra volba ??

lamps
1. sep 2012

@micmo ja by som určite každé poschodie vystužila a ešte aj prepichla celú tortu, pre istou, aby vydržala aj prevoz. A tie ozdoby si myslím, neviem, či dobre, by si mohla lepiť priamo na tortu

aduskatt
1. sep 2012

@micmo pruzky bud narezat, alebo urobit cez extruder ak mas...........

reruna
1. sep 2012

@vlada111 nádherný dort a krásné růže!
@pristela to je nádhera!

jakelina
1. sep 2012

@micmo asi ano, asi bych si to nařezala, ať to je všechno stejné a pak trochu zavadnuté lepila na dort. Ty co jsou nahoře pak nechat uschnout na boku a až vytvrdnuté dala pak na ten dort.

pristela
1. sep 2012

@eliska22 a tak ved ma nasrala, tak ja teperim tortu hovado tazke peso az z parkoviska a on na mna takto? vsak keby sa dda tak som tam uz rano 😀 😀 aj tak som ju mala doniest au o 21vecer 😝

inak kooonecne som zazila nieco rozumne, bielu mi zobrali z ruk casnici hned pri aute, ze nech sa netrapim, ze padnut moze aj im 😀 😀 😀
a druhe na zamku za mnou normalne prisiel hlavny casník a pytal sa kolko moze byt vystavena, ci ju maju dat po nejakom case do chladnicky a aj ako ju ma krajat co ma dat dole a ci ma aj vystuze- no fakt ako klobuk dole to bol asi jediny"podnik" co sa staral o tortu

lamps
1. sep 2012

@micmo na boky lepiť priamo a na vrchu urobiť ozdobu dopredu a nechať vytvrdnúť

micmo
1. sep 2012

@lamps budu ji skladat az na miste, povezu ji rozlozenou a den preden ji tam budu davat dohromady a spojovat, jen doufam, ze nejak prijdu na prevoc, svatbu maji na jizerce 😒
@aduskatt asi budu rezat, ani nevim co je extruder, se az stydim na to ze chci delat svatebni dort...

jakelina
1. sep 2012

@pristela ta to jsi si oddechla, jenom aby nic nepolámali do zítřka, to by byla škoda. 😖

aduskatt
1. sep 2012

@micmo a tak zasa nemusi kazdy poznat vsetko🙂.tak potom pravitecko, skalpelik a rezat do bezvedomia🙂

jakelina
1. sep 2012

@micmo to je takový píst, do kterého dáš hmotu a vytlačuješ třeba tenké hady, dělají se tím vlasy postavičkám a jdou i pásky, třeba na placaté tkaničky do bot a tak různě.

eliska22
1. sep 2012

@pristela no šak hovorím také zážitky ako ty nemá asi ani jedna z nás 😀

lamps
1. sep 2012

@micmo ja by som ju aj tak vystužila, nie je to také náročné a určite budeš aj ty spokojnejšia

simasa
1. sep 2012

@micmo No pisem to uz druhykrat - to prve som si omylom zrusila, takze v skratke: rozostupy by som dala min. 6 cm, stredom cez vsetky poschodia vystuz a ten vzor si nemozes urobit cely vopred a nechat stvrdnut, lebo ked to nechas na rovnej podlozke, tak to nebude sediet na tu okruhlu tortu. Takze max. tak po lupenoch a tie potom prikladat a lepit.

eliska22
1. sep 2012

@micmo nič si z toho nerob ani ja neviem čo to je 😀 😀 ja režem tým kolečkom na pizzu všetko 😀 😀 😀 to ti ide super 😉

pristela
1. sep 2012

@lamps jasne , ze ta vezmem 😵 😵 😵

@eliska22 ja si myslim ze ma len si to nevsima, ja taky... si robim prdel stale zo vsetkeho, jasne ze aj zo seba 😀

jakelina
1. sep 2012

@eliska22 já jsem si koupila takový ten váleček, kde se dají různě měnit kolečka a nastavit si různé šíře, tím se mi řeže super a je to bez měření, ale taky jsem dlouho řezala kolečkem na pizzu.

lamps
1. sep 2012

@pristela och, ďakujem ti, dobrá vila 😅

eliska22
1. sep 2012

tak ma napadlo, keď sme prí tých zážitkoch, že jeden som nenapísala 😀 čo som robila tú svadobnú s tými srdiečkami, tak tam bola tá stužka a nevesta mi po svadbe hovorí, že ja som nevedela, že tá stužka sa dá dať dole, ja som to krájala aj s tým 😀 😀 😀

miciatko
1. sep 2012

@pristela a ako ste to tehnili po tych schodoch a inak tie dva prsty .. . ,mozno si budu mysliet ze sa tak podpisujes na torty 😀 😀 😀 😀

jakelina
1. sep 2012

@eliska22 hlavně, když ji nesnědli 😀 😀

eliska22
1. sep 2012

@jakelina vieš čo všetko si chcem kúpiť a už dlho? aj toto, ale akosi by som musela vykradnúť banku 😅

jakelina
1. sep 2012

@pristela to jsi fakt unesla sama, takový těžký dort?? Já bych asi neriskovala, bych si vzala někoho sebou.

jakelina
1. sep 2012

@eliska22 no však já jsem ušetřila na vajíčkách, tak mám váleček 😀 😀 😀