Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
2. sep 2012

@mia1111 vidis vidis, netreba chodit spavat uz o desiatej vecer.)

pristela
2. sep 2012

@daducha aaach , ja zboznujem tie tvoje torty 😵 😵 😵 😵 😵 a madagaskar je numero 1 !!! 😵 😵 😵
@dm1 Dani to zelene tienovanie sa mi na tvojich tortickach straasne paci 😵 😵 😵

@mia1111 no , to dlho budete doma hladovat 😀

mariann2
2. sep 2012

@dm1 moja, ja mám doma dvojročného nadšenca motoriek, motorky máme všade aj na bodynkach a podbradníkoch, ale to len preto, lebo muž má motorku a deti sú z neho pobláznené 😝

lokalistin
2. sep 2012

@ajka82 suprove babo

lokalistin
2. sep 2012

@vlada111 je krasna aj ruze sa ti pekne vydarili

lokalistin
2. sep 2012

@pristela no vidis som ti hovorila,ze aj biela moze byt pekna a ta tvoja je uplne krasna fakt ,odkial mas ty tie stencily mas take uplne ine vzory nez bezne predavaju vyzera to super

janulkamartinko
2. sep 2012

@simasa ,
@daducha ,
@katulkaaaaaa Nadherne všetky dielka kočky 🙂

mia1111
2. sep 2012

@pristela - jeminenku, neblázni, mm už vyjedá chladničku 😕 😕 😀 😀 😀

@aduskatt - no veru som mala ostať s vami, aj tak som nemohla dlho zaspať 😀 😀 😀 , len som čumela do plafónu 😅

@daducha - úúúúúžasnéééé tortičky, všetky ... a ten Madagaskar - úplne že WAU 😵 😵 😵

pristela
2. sep 2012

tak holky , neskutocna rychlovka, co neurobim pre susedku 😅 este makka co je aj vidiet odovzdana, des sa to robilo take makke 😖 taka ta dedinska klasika , orechovy korpus poliaty rumom a coko plnka
a biela v akcii , tu je vidiet ako nevýrazné sú biele na svadbe pokial nieje k nim prisposobene okolie 🙄

@lokalistin myslim, ze ja som tu davnejsie davala aj link odkial ich mam , eln uz nepamatam , viem ze vtedy si aj @dm1 objednavala niekde

dadka212
2. sep 2012

@pristela no ja preto nechcem bielu tortu 😀 určo nejakú farebnú by som chcela....a kniha parádna ja teda nevidím, že je to rýchlovka 😉

dadka212
2. sep 2012

a ešte moja rýchlovka, ona by ani nebolo rýchlovka, len sa mi posralo všetko čo mohlo tak vnoci som piekla nový korpus, robila nový krém a nejako som to zbúchala 😝

mia1111
2. sep 2012

@pristela - počúvaj, moja, Ty ma neštvi, toto že je neskutočná rýchlovka? 😕 😕 🙂 Neskutočná je, to máš pravdu 😉 , ale neskutočne super vypracovaná, nechcem vidieť, ako by vyzerala, keby to nebola "rýchlovka" 😅 😉 .

vecernicci
2. sep 2012

@pristela tak náááádherný dort aazazdí to bílým ubrusem 😝 ta měla stát na vínovým 😉 já co jsem teďělala tu třípatrovou, tak prý měli celý stůl jen na můj dort a měli i výzdobu přizpůsobenou, tak si musím říct o fotečky 😉

dadka212
2. sep 2012

@dm1 Dani ja mám robiť kamoške budúci víkend motorkovú pre 2 ročného 😝 tak sa mi nechce nie aby chceli zvieratká alebo čojaviem, tak sa mi nechce do motorky neznášam tie chlapské stroje robiť 😀

mia1111
2. sep 2012

@dadka212 - ďalšia, čo robí rýchlovky, ja to kašlem baby 😀 . Mne trvá jedna torta celý deň, doprčic 😅 . Krásne sa Ti, Danka, podarila ;)

dadka212
2. sep 2012

@mia1111 😀 ja som to mala urobené skôr len sestre hovorím, vypni mi trúbu a vyber korpus no ona ten korpus nevybrala len nechala otvorenú trúbu a on sa vysušil, že jej to povedal náš brat, že to netreba vyťahovať, on má asi bohovské skúsenosti s pečením 😀 a pudingový krém bol nejaký hrčkový ani neviem prečo tak som musela nanovo, najhoršie všetko musí vychladnúť to trvá dlho 😝

mates22
2. sep 2012

a ještě moje rychlovka, včera ráno jsem zjistila, že tam, kam jedeme na návštěvu, zrovna slaví svátek mamka i synátor, mají společný...............takže v sedm ráno jsem začala s přípravou korpusu a ve dvě odpoledne už oslavenci baštili dort 🙂 a i oběd jsem mezitím zvládla 😀.

mima1311
2. sep 2012

@mates22 prosim ta na tie gombicky je nejaka forma , ci ako ich robis ? dakujeeeeem

jakelina
2. sep 2012

@dadka212 já teda pudinkové nemám ráda, ale když ho někdo chce, tak dělám z vanilmixu, nemusíš čekat až vychladne a je bez hrudek.

lifinka
2. sep 2012

ahojky při neděli, děcka mi lehly místo pečení v pátek jsem lítala po dr., a já dva dorty..........hotová katastrofa doma 😝
Fotky mi nejdou vložit nevím proč, zkusím později....jdu "laikovat" 😀

lifinka
2. sep 2012

@mates22 teda to jsi měla v prdelce vrtuli, nééé?

lifinka
2. sep 2012

@levandulka3 jééé ta 2poschodová, to bych mohla našemu matyáškovi budeme slavit 16.9. první narozky 😵 ta se mi líbí a postup na botičky máš?

dadka212
2. sep 2012

@jakelina ja ani neviem čo je vanilmix...tiež nemám rada pudingové, ale niekto len tie lúbi 😝

mates22
2. sep 2012

@mima1311 nene, to jsem si udělala kuličku, položila na dort a rozplácla kosticí - takovou tou co má na jedné straně malou kuličku a na druhé velkou - tak tou větší 🙂

mates22
2. sep 2012

@lifinka no skoro, sama jsem se podivila čeho jsem schopná - normálně začínám s dortem na sobotu už ve čtvrtek 😀

mima1311
2. sep 2012

@mates22 supeeeeer , urcite pouzijem 🙂 😵

lifinka
2. sep 2012

@mates22 jsi machr 😀 člověk se sám i pochválí, co? 😀

jakelina
2. sep 2012

@dadka212 http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=51181893&tab=4
Mám to nasypané v uzavírací doze a dá se to přidat i do krému s tvarohem, je to jak pribináčkový krém něco podobného jako Ole bez vaření.
Ale děti mají strašně rádi listové těsto plněné tím pudinkem, on nevytéká, je takový pevný proti normálnímu. Dělám takové taštičky plněné pudinkem a přidávám trochu Frutafilu doprostřed, je to výborné a rychlé. 😉

mates22
2. sep 2012

@lifinka díky, díky, do machra mám ještě daleko, když vidím ty skvosty tady, ale tak si říkám, že první dvacítka- stále začátečník 😉 ..... já sem jinak sebekritická, až je to na škodu, ale tentokrát se pochválím, už za tu rychlost 🙂

lifinka
2. sep 2012

@mates22 jj, já jsem tak sebekritická a hlavně trémistka, tak to máme stejně dortíků, já jsem také kolem 20ks.

už jdou vkládat tak tady včerejší dortíky.