Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lussy23
6. sep 2012

@miciatko parádne dielka

lussy23
6. sep 2012

@lamps krásny kvietok @cestovatelkaandrea krásne dielka @broucek2 nádhera @aduskatt prenádherná @adenka nádhera @lokalistin krásne @eliska22 krásna tortička @anibas nádhera @mates22 krásne

jakelina
6. sep 2012

@pipka tak v tom nejsme samy, mně to teda neskutečně vytočilo. Tak jak nemluvím sprostě, tak jsem si vynadala do blbců a odteď nanečisto pokaždé strčím podložku do lednice. Já to tak vždycky dělám, ale tady u té jsem fakt věděla, že už jsem na ní dort v lednici měla a spoléhala na to. No a zapomněla jsem na to, že mám jinou lednici. 😀 😀 😀

mishulle
6. sep 2012

@tixi já mám silikonový vál, nůž na něm vůbec nepoužívám,formičky na cukroví jen velmi opatrně, ale koukala jsem že existuje pro tyto účely i silikonový nůž

simasa
6. sep 2012

@maya30 A co Ti s tou formickou nejde? Dostat tam hmotu, ci zarovnat, ci vyklopit? Ja by som skusila natlacit hmotu - zrezat prebytocnu, upravit, strcit na 5 min do mraznicky a vybrat.

miciatko
6. sep 2012

@abriela veru zacala som neak vo februari a vdaka vam vsetkym ktore ste tu som sa trosku vypracovala 😉

miciatko
6. sep 2012

Babeny ake velke minitorticky sa pecu na stuzkovu

maya30
6. sep 2012

@simasa presne toto vsetko som robila, ale tie ornamenty su take tenke ze sa to trha, nemam sancu to vybrat von vcelku...neviem mozno to s mmf ani nejde, som z toho nestastna

slniecko2011
6. sep 2012

Baby 🙂 obdivujem tu vase torticky, ste ozaj sikovne, no napada ma jedna otazka, ake potravinarske farbivo pouzivate? ake je lepsie, v prasku ci to gelove? 😵

aduskatt
6. sep 2012

@slniecko2011 podla toho, co robis🙂) na hotove modelaze praskove, na farbenie hmoty vacsinou gelove

abriela
6. sep 2012

@miciatko pamatam si ta teda dobre. Ja som od februara urobila 3 torty a som tam kde predtym a ty. Uff...., obdivujem ta. Snad sa mi pocas materskej podari dostat aspon na tvoju terajsiu uroven.

lawli
6. sep 2012

@ajka82 ahoj ,ak mi ju teda vecernicci nekúpi ,tak ju beriem...ona len písala ,že majú dostať tovar ,ale či bude ,tak to je otázne ... ja ju chcem kôli tým bordúrkam (pásiky kvetiniek a lístočkov) 😉

adrika202
6. sep 2012

@maya30 ja nefarbím potaovky ani mmf na čierno len ju namalujem hubkou alebo štetcom...

dm1
6. sep 2012

kocky tak mne sa bohovo k tomu vsetkemu dari.... vcera som uvarila 5 plechovic salka a dnes otvaram a 4 z 5 pokazene 😠 akoze zaruka do 5/13 ale proste skysnute smradlave... ja to nechapem. Takze slahat nad parou nejaky nahradny krem aby nebolo vsetko len cokoladove v torte..... vrrrrrr. Snad uz vsetko pojde hladko

dm1
6. sep 2012

@maya30 ja mam tu formu uz vyse roka a doteraz som nenasla na nu trpezlivost. Vzdy to vytiahnem skusam skusam a po par minutach smarim opat do police..... ale babam to ide z toho super tak budem gramblava ja 😝

miciatko
6. sep 2012

@abriela neboj s kazdou tortickou si budes verit viac a este vac budes chciet skusat. . . 🙂

miciatko
6. sep 2012

@dm1 to vazne , pokazene??, no mna by asi slahlo

micmo
6. sep 2012

Ahoj holky, potrebuji poradit, mam udelanou z marcipanu flasku vina,jen pulku a mam ji dutou, cim ji mam vyplnit?? Korpus nezustal a krem mam jiny nez ten co je v dortu. Slo by ten krem smichat treba s rozmixovanymi piskoty?? Nebo jak na to?? DIKY MOC ZA RADY!!!

ajka82
6. sep 2012

@lawli ok, daj potom vediet, lebo je tu este jeden zaujemca o nu 😉

evvina
6. sep 2012

tak dnešní mašinka, vím že není marcipánová ale i tak mě dala zabrat

lawli
6. sep 2012

@ajka82 jaj tak to ja nebudem brzdiť ,ak ste sa už dohodli ,kľudne posuň ,aby ti potom kôli mne neostala 😅

lubicakovac
6. sep 2012

babuľky, dnes mi prišiel konečne časopis Dortománie, juuuj super

ajka82
6. sep 2012

@lawli to mi pisala mima1311, ale v tom zmysle, ze ak ju nezoberies ty, tak by si ju prosila ona a ja jej, ze cakam na tvoje vyjadrenie... takze ako ty chces, mas prednost

pristela
6. sep 2012

@aduskatt si sa snad urazila ? 😀 😀 😀 😀 ja to skor myslela ze to ma taky tvar , ze su take vypukle a oble na hranach , tak ze cii to tak narocky robis alebo mas taku oblu formu som sa pytala bo som to videla len na tvojich tortickach 😉 vsak si tu na mna vybafla placku, to nemalo byt v zlom sa len pýýýýýtam , nééé ? 😅 😅

@jakelina 😀 si neni sama 😀 ja tak raz tiez urobila vacsiu podlozku na tu slanu gitaru, akoze to nevadilo kedze ju brali hned aj ju jedli hned, len pak ju uz nevrazili do chladnicky 😀 😀 😀 som sa poucila a uz poctivo meriam kazdu 😅

simasa
6. sep 2012

@dm1 Dani, mne sa stalo toto iste, ked som uvarene salko nechala cez noc vychladnut v tej vode, v ktorej sa varilo. Ale to bola moja hlupost...

aduskatt
6. sep 2012

@pristela neurazila, blaaaaznis?..........ono je to aj dost nahouby fotene, v skutocnosti to nie je az take oble, ale od hranatosti to ma daleko a vobec netusim preco, lebo ked su obtrete maslom, tak su krasne rovne hranate.......

pristela
6. sep 2012

@aduskatt fuu, som si vydychla, uz som sa zlakla, andelica 😵 😵 😵

aduskatt
6. sep 2012

@pristela...... ja mam rada pohodu a klud🙂) neurazam sa za kraviny....vlastne, neurazam sa vobec, ja si veci rovno vydiskutujem, nestoji mi svet a zivot za urazky🙂) btw, teta bola uuuplne unesena tou tortou, tak som spokojna🙂

eliska22
6. sep 2012

baby tú tortu čo som sem dnes dávala toho speedyho, tak bola pre spolužiačku a bola tu po ňu jej mama.....
prvá otázka prečo je torta ružová, kukám na ňu a vravím, ale to je oranžová, ona že aha a prečo nie je modrá, lebo jej dcéra fičí na modrej, tak zas vravím, že lebo mi to nikto nepovedal, že má byť modrá a takýto bol obrázok ona, že teda ok, keď sme sa tak dohodli 😝 ale videla som, že sa jej tá torta akosi nepozdáva 😝 a úplny gol bol, keď už išla do auta a pýta sa ma, že koľko tá torta vydrží v aute, lebo ide kaderníčke a nevie či tam majú chladničku 😕 😕 😕 to už som nevedela či sa mám smiať alebo plakať, len som jej pripomenula, že tá torta je šľahačková - parižák 😠
a to sme boli najprv dohodnuté s tou spolužiačkou, že tú tortu jej prinesie mm po ceste do roboty, teda tejto jej mame, lebo spolužiačka býva vo Viedni a tam jej ju mama vezie, tak ja nechápem načo to takto skomplikovali 😠 snáď tá torta vydržala a nedala si robiť melír 😠

levandulka3
6. sep 2012

dievčatá, kúpila som si túto silikonku http://www.peciem.sk/peciem/eshop/11-1-Silikono... a akosi ju neviem použiť, prečo sú tam 2 časti? Ak ju niektorá máte môžete mi pomôcť? ☹ ☹