Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

makinka2
12. sep 2012

Holky tak já si řeknu za dort průměr 24 cm 550,-kč + ovoce z mléčnýho a 670,-kč + ovoce ze smartflexu, není to moc ???? díky 😉

rough
12. sep 2012

@aduskatt nechcem ta od tvojho sna odradzat, ale mat ceny nizsie ako v e-shopoch je pre kamenny obchod takmer likvidacne. Ak si vsak pamatam spravne, ty uvazujes rozsirit sortiment v predajni.svojej mamy aj o cukrarcinu, tak ak bude za teba znasat prevadzkove naklady ona, potom to azda pojde. Kazdopadne, ak by si chcela nezavisly kamenny obchod, musis pocitat s takymi nakladmi, ktore e-shopy nepotrebuju a preto mozu mat nizsie ceny. Fakt si to najprv poriadne spocitaj. Vyhoda obchodu je skor v poradenstve a osobnom pristupe, nez v nizsich cenach. Drzim palce.

wera.g
12. sep 2012
mizulienka
12. sep 2012

@wera.g
@lucula73 dakujem dievcence, uz som si vybrala 😉)

aduskatt
12. sep 2012

@rough tak to si ma pleties, s mojou mamou to nema vobec nic spolocne🙂

aduskatt
12. sep 2012

@rough mam to zratane tak, aby som vyzila lepsie ako teraz a nabalit sa nepotrebujem🙂)

aduskatt
12. sep 2012

@rough zasa urcirte nepojdem so vsetkymi cenami pod eshopove a nie ovela, ale myslim, ze niektore cenytovarov maju premrstene🙂

muffinka8
12. sep 2012

@dadka212
@pristela hmmm, mne sa ten puding zdal nejaky velmi suchy. No ale ochutnali sme to, mamka spokojna, ze plnku este budeme doma robit taku a sa tesi na dalsi kusok rano ku kave, ale nam s manzelom bola velmi sladka ta plnka. Som nevladala dojest ani ten kusom ako mi bolo sladko 😀 lebo take tie pudingovo maslove robievame len cokoladove kde ide aj cela coko a tie nie su take presladene.

wera.g
12. sep 2012

@aduskatt jeej v TT? Tam sem tam chodíme, tak budem mať o dôvod viac 😉 držím palce aby ti to vyšlo ! a koníkovská zľava? jeeej to by bola aká paráda 😀

muffinka8
12. sep 2012

@aduskatt a neuvazovala si aj nad tym, ze si k obchodu spravis stranku, ale tovar nebudes posielat len nachystas a si ho vyzdvihnu v predajni. Ja by som take uvitala, lebo ja radsej doma popozeram co maju, pokombinujem a tak. A obcas toho najdem viac ako v obchode v regali.

aduskatt
12. sep 2012

@muffinka8 jasne, aj eshop, ale chcem aj kamennu..ten eshop je uz najmenej a uz nachystanie na zaklade mailu je fakt minimum...................🙂mam v plane aj kludne skocit do predajne mimo otvaracich hodin, ak bude treba
@wera.g jj, v TT🙂

muffinka8
12. sep 2012

@aduskatt 🙂
V tom obchode co mame u nas tiez chcu spravit e-shop, tak uz len cakam kedy to bude, ze ja len vyklikam a manzel donesie 😀

mirfa
12. sep 2012

ahojte kočky 🙂 chcela by som Vás poprosiť o radu... ktorá poťahovacia hmota je najlepšia, s ktorou sa najlepšie pracuje? smarflex, white icing, tá zo sušeného mlieka, penových cukríkov alebo pravý marcipán??? mám vážnu dilemu a už nemám veľa času na skúšanie 😲

aduskatt
12. sep 2012

@mirfa Smartfleeeeeeeeeex🙂

rough
12. sep 2012

@aduskatt jaj, tak neviem s kym si ta pletiem, myslela som, ze to tvoja mamina ma tu galanterku🙂 fandim ti, ze si ides za snom, ja zial tvoju odvahu nemam🙂
Ak ti vsak mozem poradit, nebojuj cenou, to je cesta k rychlemu koncu. Od konkyrencie sa mozes odlisit prave starostlivostou o zakaznika a pridanymi sluzbami. Verim, ze ti to vyjde, ved odvaznemu stastie praje.

aduskatt
12. sep 2012

@rough dakujem🙂 neboj, nechcem bojovat iba cenou, co to o starostlivosti o zakaznikov viem🙂 tym netvrdim, ze som dokonala🙂 no uvidime, ci ten sen naberie realne kontury, uvidime, ako dopadnem s dotaciou na urade

muffinka8
12. sep 2012

@mirfa smartflex ... Kupis a potahujes, ziadna praca. Vhodna aj pre zaciatocnikov.

mizulienka
12. sep 2012

@vlada111 Vladi, kde prosim ta nakupujes ten pomarancovy smartflex?

mizulienka
12. sep 2012

dievcence, mixujete niektora smartflex s nejakou inou hmotou? rozmyslam o tom, ze znizim naklady na tortu 😀 a napadlo ma, ze by som mohla nejako zmiesat jednu drahsiu a jednu lacnejsiu, mate skusenosti?

lucula73
12. sep 2012

@rough @vlada111 Vladka má tuším maminu,čo má v tt galanterku.......raz tu bola o tej tt a priestoroch debata 😉 .nejak mi to utkvelo v pamati 🙂

eliska22
12. sep 2012

@pristela krásna torta a padla si mi do rany idem robiť na sobotu tortu so psom a mačkou, to si robila z hlavy tie zvírence, či máš postup?? ten pes je božský 😵 ak by ti nevadilo, skúsila by som tiež takého 😀

pristela
12. sep 2012

@eliska22 jasne , tie zvierata su taky mix 😀 mala som pootvarane vseliake postavicky tak podla nich som to nejak miesala, takyto havino je postup aj v dvojke teme, myslim, ze je tam tusin aj cica 😉 😉

eliska22
12. sep 2012

@pristela myslela som si to, že si to tak robila 🙂 ja budem zajtra bojovať s tými zvieratami a s chorobou, tak sa fakt teším 😔
ešte že mám len 1 tortu 😝

pristela
12. sep 2012

@eliska22 ejha, to drzim silno palce !!! neboj havino pojde coby šup, nieje ťažký 😵

mia1111
12. sep 2012

Jeminenku baby, korpus upečený, samo, že mi nevybehol tak, ako som chcela 😠 , tak som dorábala, nech mám navyše ešte jeden plát, no čo už... Ten z polovičnej dávky zasa vybehol až moc, a to som delila všetky množstvá presne na polovicu, ja tomu fakt nerozumiem. No tak hotovo, ráno plním, poobede zdobím, len mám dilemu, v užšom výbere skončilo 17 tortičiek, každá inak zdobená, tak ešte furt sa neviem rozhodnúť, že ktorú? 😅 😅 😅 😅 . Idem sa na to asi vyspať a ráno sa uvidí 😀

lokalistin
12. sep 2012

@mia1111 pekne vyzera ten kalich a ktoru farbu presne mas lebo ja mam taku nejaku svetlu a vobec mi to tak pekne nezafarbi

lokalistin
12. sep 2012

@lamps krasna ta ruza ☹ aj ja chcemmm

lokalistin
12. sep 2012

@aduskatt podla mna na slovensku je strasne vela ludi, ktori pecu. Ja osobne sa strasne rada premrvam v nasom obchodiku. Podla mna by si mala ist do toho. Budes robit nieco co ta bavi, a nebudes zarabat druhym do vacku. Len si to dobre prepocitaj ake mate najmy atd. ale podla mna by si mohla skusit. Eventualne ponukat aj nejake kurzy.

lokalistin
12. sep 2012

@pristela krasna torticka, mam jednu otazku mozno blbu,al mozes mi prosim ta vysvetlit co znamena to 1:3 marcipan?
dakujem