Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

b.janka
29. sep 2012

@aduskatt ty si poklad... toto som potrebovala vedieť... aj ako je to s priemerom a váhou?...a to je váha aj s ovocím... lebo ja som robila bez ovocia pr. 23 cm a mala 2,2 kg.. a celá bola potiahnutá čokoládou?... nemala malú váhu?... a mramorák som robila z 1 dávky... keď pečiem pre nás tak si korpusu dávam hrubšie pláty... mám radšej keď je tam viac cesta ako plnky
len 10€/kg sa mi zdá veľa... ako z toho hľadiska že začínam... že tie torty sú oproti vašim otrasné... keby som si dala 8 či 9€/kg?... bolo by to ok?

aduskatt
29. sep 2012

@b.janka ja robim za 9 pre dobre kamosky🙂.....no ved daj si, uvidis🙂

jakelina
29. sep 2012

@b.janka já si beru pořád 200,- korun za kilo a stejně se to lidem zdá dost. Asi jsme tady chudý kraj. 😝

jakelina
29. sep 2012

@miciatko to bude asi nastříkané a pak domalované ručně ten strom.

dajna11
29. sep 2012

@miciatko je to striekané airbrushom,teraz sme to robili nastretku...ešte som celá červená🙂

maya30
29. sep 2012

@jakelina vsak ja to ani v ziadnom pripade tak neberiem ze by mi tu niekto zle poradil...proste som vyskusala nieco ine a nevyslo to, no....vsak kolko inych skvelych veci som sa tu naucila, to sa ani neda povedat 🙂 dopadlo to dobre , to je hlavne 😅

pristela
29. sep 2012

ach boze, moje nervy , ženy!!!! boli tu pre tie dve krstinove a dali ich do kufraaa, vedla seba 😕 😕 bojim,bojim, vsak to donesu na rešeto, im to bude behat v kazdej zakrute 😕 jaaj a ja ze budem mat uz volno a ted dalsie stresy 😖 ja viem ze je to uz ich starost , aaaale tá makačka čo ma to stálo urobit,ved to moje deti 😀 😀 ach , snad dojdu v poriadku, a pani /strasne zlata žienka, taka prijemna babička 😵 / ze ci ich musia dat do chladnicky, ci nemozu byt vonku /zajtra oslava/ zlatý sú tí ludkovia 😵

dajna11
29. sep 2012

malé inšpiro zo stretka 😀 😀 tá čoko tá je moja 😀 😀 😀

jakelina
29. sep 2012

@dajna11 krásné jsou všechny.

zdenallicka
29. sep 2012

@vecernicci Určitě zelenou a modrou nebo růžovou..🙂 Děkuji..🙂

mima1311
29. sep 2012

😀 😀 😀 😀 😀 😀 taky miniminimini domcuricek 😀 😀 😀 😀 😀 😀 zo zbytkov potahovky pre sestru , ktora dnes prisla na navstevu ....kavovy korpus + jogurtova plna s cernicami , vaha cca okolo 1 kg

ikula2
29. sep 2012

@miciatko ja si myslim ze je striekana

miciatko
29. sep 2012

Baby ja som tak nestastna ,zufala 😢 😢 z torty na zajtra ma byt upirska a ja za boha neviem ako ju urobit co na nu dat a zajtra na 9 si pridu po nu, ani netusim ci poznaju twilight,tak bych pouzila to ,ale ked neviem idem ma vykotit od nervov

vlada111
29. sep 2012

@pristela to si sa namakala teda na tom tvojom compe, ale paráda 😉

ikula2
29. sep 2012

Tak pridavam aj ja moju nestastnu so stencilom, akurat mi kamoska pisala ze sa velmi paci, tak som spokojnejsia, dufam ze nebude ziadny problem s tym vzorom. Orchidejky su zelene, len na fotke to vyzera nejaka zlta farba.

njonja
29. sep 2012

Dakujem za vsetky pacitkaaaaa! 🙂 Moja posledna tohotyzdnova ...Idem oddychovat🙂
Torta ma ukazovat 30 rokov trvajuce priatelstvo medzi dvoma kamaratkami. Hesla boli:

Vespa-motorka, Buffalo tenisky, zlty kapucovy pulover, Diddl listy, ktro si baby pisavali v puberte, Lloret de Mar, Grüner See, Relexa hote. filmovy serial Dowson´s creek (to je to molo s lodkou), QK disko v Santa Anne a Lumumba koktail, sen emigrovat do Kanady a hokej.

Som sa zapotila, som netusila, ako to mam dat dokopy... nie som celkom spokojna.... Hlavne mi nechcela ta motorka na torte stat ☹ Stala na tanieri, ale na torte ani za svet 😝 😠 ...Musim pozistovat, ako na to🙂

lucula73
29. sep 2012

@ikula2 je krásna.......a prosím ťa,čím si robila tú mriežku na strednej tortičke,že to máš také pekné,rovnaké?

nika1985
29. sep 2012

baby akurat mi pisala kamoska ze pride z rakuska jej malicky bude mat mesiac a chce odomna tortu jednu spolocnu pre jej tatina a maleho nieco v takomto style a ja teda vobec neviem ako to s kombinovat a oddelit akoze keby chcela poschodovu alebo tak ze na poly tak to v pohode ale takto chce aby tam bola takto kombinacia len v modrom neviete mi nieco poradit.

ikula2
29. sep 2012

@lucula73 dakujem mriezka je patschwork mriezka, poodtlacana, je to sikovne na vela veci sa da vyuzit

njonja
29. sep 2012

@ikula2 je krasna...a co si mala so stencilom?

ikula2
29. sep 2012

@njonja roztopila sa mi na potahovke tak som musela vytrhat potah na oboch poschodiach a vyzdobit odznova

njonja
29. sep 2012

@pristela no, som zvedava, ci preziju🙂 By som si netrufla...a si im to dala aj v krabici?

njonja
29. sep 2012

@ikula2 akoze roztopila???? Nerozumiem, ved sa priklada studena☹ Ci sa ti toroztieklo? Boze, tolko roboty zbytocne.... 😢 to jak s tou mojou motorkou, ktora na tanieri stala, ale na torte ani nahodou!!!

nika1985
29. sep 2012

@b.janka ja robim za 8e za kg a presne ako tu pisali baby usila som si na seba budu od januara chcem dvihnut na 9e lebo narocnost stupa a to bude preco vtedy mali za 8 ale aj suroviny idu hore tak si to hadam odovodnim. Nechcela som si pytat viac necitila som sa na to ale ked som videla nektore vytvory nemyslim tu tak moje vytvori su kolko krat krajsie a aj chutovo lepsie som teda sebakriticka ale nie som slepa 😉

janula.h
29. sep 2012

konečne finitooooo môjmu miláčikovi 🙂

bambula1307
29. sep 2012

@b.janka no vtipny panko, moja zlata nedaj sa oblbnut..by som fakt chcela vidiet nikoho kto tak lacno pecie 😉 Pekne si ju spravila, na to, ze si nemala nic na zdobenie davat 😉 😉 😉 ja by sim pytala 18 aspon.

ikula2
29. sep 2012

@njonja no asi po 2 hodinach zacala cera hmota pustat a zlievat do potahovky, mala som ju komplet hotovu a potom ma skoro svihlo, zacal mi vlhnut potah a asi to roztopilo tu ceru, potom som dala bielkovu polevu

njonja
29. sep 2012

@ikula2 jeziiis, to by ma asi porazilo!!!! Chuda moje!

mizulienka
29. sep 2012

@janula.h paradny chutingon vlaciky (ci ako sa pisu), Miskovi vsetko najlepsie 😉

janula.h
29. sep 2012

@miciatko skús urobiť veľkú tvár vieš zuby uši a pod a kvapka krvi v kútiku