Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
1. okt 2012

@mariann2 ehla dokelu uz by som kupila zle 😝. No objednavat sa mi veru zase nieco nechce skusim sa opytat ci mi daju aj kilo to mam zo zlavou asi tak isto akoby som hentam postovne platila 😝

nika1985
1. okt 2012

@jakelina ahoj prosim ta pod potah na tie mafiny si davala tiez maslo alebo si to len tak polozila zajtra mam narodky tak som chcela spravit trosku veselsie idem na navstevu ku kamoske.

dm1
1. okt 2012

@mariann2 do kelu zle ratam som myslela ze 3 kg u nas sak to je ozaj drahe 😕

njonja
1. okt 2012

@lussy23 ano a ano🙂 Postavicky rucne modelovane a myska rucne malovana 🙂Pocuj, ty si das vzdy tolko namahy, ze vsetkym nam odpovies priamo🙂 Klobuk dole!!!

mariann2
1. okt 2012

@dm1 a zase tá wilton gumpasta je iba 453gr balenie, ale tú som ešte nemala, ale silvia ju chválila

wera.g
1. okt 2012

Ahojte babule 🙂 v prvom rade moc moc moc ďakujem za všetky páčítká, veľmi si ich vážim ! Pozerám, toľko prenádherných výtvorov ste popridávali, fakt neuveriteľné pozerať aké ste všetky šikovné, paráda ! Ale dočítavať vás nestíham, toľko sa popísalo za tých pár dní čo som tu nebola, že som aspoň tortičky stihla popozerať a popáčitkovať 🙂 Pridávam moju najnovšiu, pokus o škrečka 😀

simasa
1. okt 2012

@dm1 Tak ako pise mariann musi to byt gum pasta. Inak prihlasila som sa na stretko do Trencina. Ides? Stretneme sa?

wera.g
1. okt 2012

@luciahromadkova ja som niekde videla prenádherné tehu tortičky také, že bruško v košielke a pod košielkou nožička, chodidlo bábenka, to vyzeralo fakt božsky ! 🙂

dm1
1. okt 2012

@simasa ano idem stretneme sa 🙂. Kamka mi uz pisala zeby chcela aby som cosi robila ale sak zbucham 2 postavicky a bude 😝. A ako tam krasne napisala do programu ze postavicky podla zelania 😝. a nema nikoho okrem mna. az dnes nike pisala ci nepride 😅

dm1
1. okt 2012

@simasa
@mariann2 a diky kocky s tou hmotou asi ju zoberiem az ked budem nieco aj ine z e-shopu potrebovat nie len kvoli tomu a teraz kupim klasika SF 🙂

simasa
1. okt 2012

@mariann2 @dm1 to nebola wilton gumpasta. Na stretku som mala sugar florist paste - takto to vypada http://www.amazon.co.uk/1-KG-Sugar-Florist-Past...

simasa
1. okt 2012

@dm1 pekne, inak ten program je veru akysi slaby, ale tu v okoli ziadne ine stretko nie je. T-fornax neplanuju robit? To ich bolo vyborne, najma Jozefina.

mariann2
1. okt 2012

@simasa silvi, prosím ťa, akým sirupom si polievala korpus tortičky zo stretka, zamilovala som sa do nej, idem si z pravej čokolády objednať arómu a chcem ju pri najbližšej príležitosti urobiť 🙂 aaa ešte z čoho si robila vrchnák na škatuľke s kvetmi?

dm1
1. okt 2012

@simasa akurat dnes som stretla elu1 a povedala ze ide robit aj t-fornax 🙂 . Len este neviem kedy. No veru v TN slabota ale tak aspon s niektorymi ludmi sa clovek stretne a aj airbrush si chcem vyskusat

dm1
1. okt 2012

@dada2007 ja mam jedine tuto ulozenu z netu

janula.h
1. okt 2012

@vlada111 drž saaaaaaaaaa :-*

mariann2
1. okt 2012

@dada2007 ja som robila takéto zaľúbené srdiečko http://www.facebook.com/media/set/?set=a.238790...

simasa
1. okt 2012

@mariann2 Vrchnak je len vysuseny smartflex (od utorka do soboty) a korpus som polievala matovym sirupom - kupila som si ho na dovolenke v Taliansku, takze ked mi dojde, tak som v .... 😅

lucinka
1. okt 2012

@florentina @daducha baby tak tou eifelovkou som sa inšpirovala tu: http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=163&... , len som to robila trošku inak, keďže som poslala kúpiť mm tortové oblátky a on mi priniesol nejaké nové, tie boli také tenké krehkejšie, tak som zlepovala každú časť z dvoch plátov bielou čokoládou... 🙂 pevné nervy prajem... 😉

simasa
1. okt 2012

Inac mna to tak tesi, ze vam ta torta chutila. Niekedy je dobre aj takto zaexperimentovat 🙂

luciahromadkova
1. okt 2012

minulotýždňová.... jednoduchy spiderman

pristela
1. okt 2012

aach holkyy @dm1 @simasa mne je tak luto ze zas nemozem ist na Tn stretko ☹ a ten t-fornax robieva kde stretka, v Dubnici abo v Trencine? že by sa aspon tí trafili do volneho terminu 😅

lienka_1
1. okt 2012

Vie mi niekto, prosim, poradit dobry recept na bezlepkovu torku? Kamoska prave zacala bezlepkovu dietu lebo ma zdravotne problemy, miluje sladke a buduci tyzden ma narodky. Rada by som ju prekvapila nejakou tortickou. Vdaka!

dadenka1
2. okt 2012

@lienka_1 http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=40301 alebo makovník bez múky... 150g masla roztopeného, štipka soli, 175g cukru, 1 vanilka, 5 žĺtkov, 1čl pdp, 125g mletých orechov, 200 g mletého maku, sneh z 5 bielkov.. piecť v chlebíkovej forme 180stupňov minimálne 60 min.. a ten je teda ozaj výborný...

snu
2. okt 2012

bre ranko, potrebujem radu, mam kupeny smartflex velvet 1,4kg. mam robiti kosik. Nikdy som stym nerobila,tak neviem ci mi to budes stacit? potrebujem si aj rucky urobit,horny a dolny okraj. hm? neviem ci ho mam aj vsetok zafarbit na hnedo,aby mi zas zbytocne hneda nezostala,, hm?? tak? kolko ho treba asi tak na 30cm tortu?a na vysku? hm? max 15cm. dakujem vam veeelmi pekne.

fodorka
2. okt 2012

ahojte zienky pridavam vam moje vikendove po dlhej dobe 🙂a este dopredu pisem mc queen som ocistila pred predavkou 😀

coko.joko
2. okt 2012

Ahojda holky,chtela jsem se optat z ceho udelat hokejove branky na dort....aby me drzeli.......dekuji moc za odpovedi

muffinka8
2. okt 2012

@pipka ahoj 🙂 pozháňala som misky na MMB 🙂 tak hádam čoskoro prídu.
A tebe ďakujem za ochotu 😵 😵 potešilo 🙂

nika222
2. okt 2012

Baby klobúk dole, môj velky obdiv nad tym čo dokážete vytvoriť 🙂 Doteraz som si myslela ze aj ja som šikovná a zručna ale asi neeee :D . Mam na Vás par otazok, napr ako to stíhate pri detoch lebo predpokladam ze ste na rodičákoch, ako zhanate klienktov? Ja som zacala tiez "podnikať" s pecenim, mam za sebou jednu objednavku a zakaznicka bola spokojna ale nebola to poťahovaná torta naštastie 🙂. Poťahované mam dve za sebou, jedna pre syna a jedna moja svadobna, chvalabohu na moju svadbu. Všetko sa vydarilo, len som nevedela pekne uhladiť poťahovku, furt to bolo take hrbolate... Moze to byt tym ze som mala pod potahovkou slahackovy krem /uvarena slahacka s coko a vyslahana/ alebo tym ze bola moc tenka poťahovka? A pouzivate na zhladenie žehličky? A este jedna vec, pozeram ze tie ceny za kilo sa pohybuju +-10 e. A to vam vychádza ked len 1,4 kg hmoty stoji 10 e. Alebo povecšine robite porah s MMF? MMF vychadza lacnejsie ale viac pracnejsie... Dakujem za akekoľvek odpovede 🙂

simasa
2. okt 2012

@pristela T-fornax mal tento rok v Dubnici. Ak este bude, tak pojdem, bolo to troska na inej urovni (ale to je len moj subjektivny nazor). Tak snad sa trafia a aspon tam sa stretneme.