Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dadka212
7. okt 2012

@eliska22 kokos fakt sú niektorí ludia neskutoční 😕 ja by som to do huby po týždni nedala 😅

dajna11
7. okt 2012

@lokalistin no baby to nahrievali v mikrovlnke a potom dlho miesili aby to mali také kompaktné a aby sa to dpbre premiešalo s tými cukríkmi a aby tolko netrčali tie burizony,ale i tak to nieje sto pro hladké,skor to treba potiahnuť na dva krát...aby neboli4 hrboly...a tiež robili tak že poovicu burizonoiv pomleli a to mali takú drť,bola trošku jemnejšia

janula.h
7. okt 2012

@eliska22 uvidíš čo napíše zajtra ☹ 😝 ľudia sú divní !!!

bzucinka2
7. okt 2012

@pipka supeeeeeeeeeeeer tesim sa 🙂
@majoslava najdes na tortyodmamy.sk, presne podla miesta kde byvas 🙂
@mizulienka aj ja tak lepim, alebo si pisem vahy podnosov 😀

nikalv
7. okt 2012

ahojte... potrebovala by som malu radu.... pojdem robit toru.. ma to byt v podstate klobasa.. len neviem ake farby mam na nu pouzit.. bude stacit cervena, cierna a hneda? a mam to na potahovku namalovat alebo ako.... 😕 dakujem

bzucinka2
7. okt 2012

@mizulienka vymodeluj z hmoty co sa robia do svadobnych zakuskov take postavicky je to zo suseneho mlieka 🙂

bzucinka2
7. okt 2012

@nikalv ja som malovala hneda,cervena, zlta...🙂

nikalv
7. okt 2012

@bzucinka2 cervena zlta a hneda? A to mam na to malovat? Este som nemalovala tak sa bojim ako to dopadne.... Bojim sa aby to nakoniec nevyzeralo ako nieco ine... 😀

emilkaaa
7. okt 2012

@dm1 pozrela som si váš album na fb a nádhera, klobuk dole...

dm1
7. okt 2012

@emilkaaa dakujem velmi pekne 😵

pipka
7. okt 2012

@dm1 dani asi je vacsia..teda aj Danka mi sem hodila presne ten isty link...ale ani to by nevadilo...ja sa skusim popozerat najprv tu u nas po tych obchodnikoch malych..a ak nebudu mat, tak naobjednavam co to z T-fornaxu 😎 😉

bzucinka2
7. okt 2012

@mizulienka toto mam ja ulozene, ked som hladala na nete ako diva 🙂 Z tejto hmoty so mozete tvarovat vsetko co Vas len napadne hribiky,marhulky,jablcka,hrusky...
15 dkg krys.cukru prevarit s 1 dcl vody a nechat vychladit
15 dkg pras.cukru,1 vanilku(ja davam aj viac),15 dkg suseneho mlieka a 25 dkg kokosovej mucky
Vsetky tieto ingrediencie zmiesime s tou sirupovou vodou.Ja tam este pridam nejaku aromu bud rumovu,puncovu,aku mam po ruke Ak by masa bola husta pridam troska vody.Ak robim hribiky, potom klobucik macam do cokolady(tu na obrazku co su hribiky, klobuciky som davala do kakaa,ale osvedcila sa mi radsej ta cokolada) a nozicku do zeleneho kokosu,ale aby sa kokos nalepil namacam to do vody riadne studenej.Potom do kosicka som dala troska cokolady na dno a vlozila hribik,aby drzal.

bzucinka2
7. okt 2012

@nikalv tu je moja a myslim, ze vyzera v poriadku 🙂 http://www.majkinetorty.estranky.sk/fotoalbum/n...
ano najprv som celu natrela hnedou a potom sem tam urobila bodky zltou a cervenou a potom to este presla hnedou a pospajala farby 🙂

eliska22
7. okt 2012

@dadka212 ani ja a už vôbec nie tvaroh 😠 no keĎ to včera dojedli a dnes písala, tak asi žijú 😝

pipka
7. okt 2012

@eliska22 no to je dobreeee moja 😀 😀 😀 😅 a my sa tu ondieme, ked vo stvrtok plnime, ci mozu v pondelok jest 😅 😅

tak najblizsie, ked sa tu niekto bude pytat, ci vydrzi pribinak zo soboty do pondelka...tak odpovedam, ze v pohodeeeee aj do Vianoc od leta 😀 😀 😀 😀 😅
niektori ludia su chori 🙄 to inak akoze naco si davala robit o tyzden dopredu, ked ju jedia dnes??? 😕 😕 😕 😅

eliska22
7. okt 2012

@pipka ja som jej robila dve torty, jedna mala cca 1,5 kila, tú jednu čokoládovú maslovú zjedli asi hneď a tú pribinákovú neviem prečo nezjedli, hovorila, že oslavu majú v sobotu, tak dúfam, že nemyslela túto čo bola včera 😝 😀 😀

nikalv
7. okt 2012

@bzucinka2 pekne torty.... aj ta klobasa 🙂 dakujem

pipka
7. okt 2012

@eliska22 podla mna 100% myslela az vcerajsok 😅 😝 😀

eliska22
7. okt 2012

@pipka nemyslím, lebo keď bola pre tortu min. týždeň v sobotu, tak hovorila, že dnes majú oslavu, som sa jej pýtala, ani ma nenapadlo ju upozorniť aby to nejedli o týždeň, ale asi začnem ľuďom aj to hovoriť, veď to je aké nezodpovedné od nich to jesť po týždni a potom budem mať ja problémy, keď z toho budú mať zdravotné potiaže 😠 😠 😠

emilkaaa
7. okt 2012

@lamps môžem vas poprosiť odporučiť nejaky e-shop alebo kamennu predajnu z ktorej objednávate...?

pipka
7. okt 2012

@eliska22 no co este oni..ale ak to aj detom davali? 😅 😒

bzucinka2
7. okt 2012

@nikalv dakujem, som rada, ze sa ti pacia a urcite aj ta tvoja klobaska bude super 🙂

broucek2
7. okt 2012

@jakelina takové zákazníky aby člověk pohledal. Já teď měla už 2x fakt štěstí a měla jsem je bohatě zaplacené a dostala jsem i víc než jsem chtěla

emilkaaa
7. okt 2012

@nikalv poradte ako sa dotanem k nahliadnutiu na torty aby som si pozrela tortu klobasu...diky

lamps
7. okt 2012

@emilkaaa jooooooj, prosím ťa, tykaj mi 😀 😀 😀 😀 objednávam podľa toho, čo kde a za akú cenu majú 😀, napr. Pečenie hrou, cukrárske potreby, cukrashop ... stačí, keď si dáš do googla potreby pre cukrárov a vyhodí ti kopec e-shopov 😉

nikalv
7. okt 2012

@emilkaaa no ja som si tto pozrela tu http://www.majkinetorty.estranky.sk/fotoalbum/n... a este pred tym som si dala cez google..... niecim sa inspirovat....

njonja
7. okt 2012

@lokalistin pouzivaju tiez Rice Krispies🙂 Maju to aj od Kellogs...

lawli
7. okt 2012

kočky robili ste niektorá red velvet ?? mám jeden recept ,ale neviem ani odkiaľ z netu...a chcela by som staviť na odskúšaný...prosím o receptík...ďakujeeem 🙂
Prikladám svoj (z netu) :
Červený samet (Red Velvet Cake)
Ingredience

těsto: 250 g mouky (dala jsem napůl hladkou a polohrubou), 0,5 lžičky soli, 2 lžíce holandského kakaa (15 g), 113 g másla, 300 g cukru krupice, 2 velká vejce, 1 lžička vanilkového extraktu, 240 ml podmáslí, půl lžičky gelové červené barvy, 1 lžička sody, 1 lžička octa
krém: 500 g mascarpone, 400 ml smetany ke šlehání, 120 g moučkového cukru
Postup

Dno dortové formy (23 cm) vymažeme tukem a vysypeme hrubou moukou.
Smícháme mouku se solí a prosátým kakaem.
V podmáslí rozmícháme barvu.
Změklé máslo rozšleháme, přidáme cukr a šleháme další cca 3 minuty. Pak po jednom zašleháme celá vejce a vanilkový extrakt.
Nakonec postupně vešleháme třetinu mouky, polovinu podmáslí, druhou třetinu mouky, druhou polovinu podmáslí a zbytek mouky.
Sodu v malém hrníčku zalijem octem. Směs vzkypí, okamžitě ji nalijeme na těsto a vařečkou rychle do těsta zamícháme.
Těsto rozetřeme do připravené formy a vložíme do trouby vyhřáté na 175°C. Pečeme asi hodinu, zkusíme špejlí.
Upečený korpus necháme asi 10 minut ve formě odpočinout. Pak opatrně nožem odřízneme korpus od stěny formy, vyjmeme a necháme vychladnout, nejlépe na mřížce. Zcela vychladlý korpus zabalíme do fólie a uložíme minimálně na hodinu do ledničky, lépe přes noc.

saminka
7. okt 2012

@lawli zrovna jsem si rikala ze chci vyzkouset uplne stejny dortik 😀 tak si pockam jestli holky neprijdou s necim osvedcenym 😅 😵

jaja555
7. okt 2012

@mamina1978 krááásne lego, šikulka ... a ten panáčik naozaj ako živý 🙂 😉 🙂 😉