Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

heni79
8. okt 2012

Dievčatá, poraďte mi prosím akú farbu si mám kúpiť, aby som dosiahla prirodzený telový oddtieň. Potrebujem robiť bábätko. @pristela Vieš mi poradiť nejakú, čo mi pekne zafarbí aj čoko MMF?
Vopred ďakujem. 🙂

mimka
8. okt 2012

@heni79 ivory wilton...

jakelina
8. okt 2012

@alenv asi bych to vyztužila dortovým oplatkem, aby ten korpus z horní části té tlamy měl na čem držet. 😲 😲

dm1
8. okt 2012

@alenv tak si urob z taketo dost tvrdeho kartonu taku podlozku - vystrihni si oval a zohni ho v polovici obal do folie a daj tak kde ma byt pusa - kludne tak ze napr. mas jeden plat krem plat a na to ten karton a dalsi plat polozis na ten karton ako je to pootvorene takze na jednej strane ako je to na kartone to bude vo vzduchu lebo to karton bude drzat a vzadu klasika polozene na predchadzajudzom plate. Alebo druha moznost. Rovnaka podlozka ale uz do naplnenej toty a vytvarovanej tak na necisto zarezes v mieste kde ma byt pusa vyrezes otvor a vopchas tam tu podlozku obalenu foliou

pristela
8. okt 2012

@heni79 ivory /ale ja sice mam no nepouzivam/ pouzivam malinko ruzovej a malinko zltej , ale ak ides robit z mmf kup si tie dvojfarebne cukriky ruzovo zlte a nemusis nic farbit 😀 z toho budes mat hned telovu

broucek2
8. okt 2012

holky, dá se někde sehnat glazura na květinovou vazbu? nechci mít jen matné listy

dm1
8. okt 2012

baby chapete to ja som ale trdlo vsade v obchode zhanam krabice pod torty aby bol karton a dnes na porade hovoria ze tu mame kvantum krabic a nikto ich nechce a ako sa ich zbavit 😝. Su to krasne velke krabice zo 6 vrstiev lepenky takze unesu aj velku vahu a v pohode z jednej krabice az pod 4 torty vyjde.... a este su krasne velke a vysoke takze kludne aj na balenie tort. Skroo som na to prisla 😀 . Tusim si ich premiestnim k sebe domov 😵

jakelina
8. okt 2012

@dm1 já chci takýýýýýýýýýýý 😀 😀 😀 😀

dm1
8. okt 2012

@jakelina 😀 keby to bolo pred stretkom tak nalozim plne auto a doveziem 😀

halienka
8. okt 2012

Ahojte babky, zostalo mi vcelku dosť maslového krému, čo som dávala pod poťahovku, bol to vlastne pôvodne maslovo pudingový krém do torty, ale pod poťahovku som do toho šupla ešte ďalšie maslo, no a teraz mi toho ostalo a neviem, je možné to nejako zamraziť alebo inak skladniť a použiť trebars ešte za mesiac, či už nie? Ďakujem vám za radu 🙂

janulkamartinko
8. okt 2012

Ahojte,niekolko desiatok stranok s vašimi dielkami olaikovane 🙂 a pridam aj svoje vratane tej svadobnej ,ktorej som sa tak bala...nastastie dobre všetko dopadlo 🙂 prajem Vam krasny den

zuul
8. okt 2012

@janulkamartinko wau krasne a ta svadobka uzasna!!!

aduskatt
8. okt 2012

@halienka do mrazaku..........a pred pouzitim znova preslahat🙂

zuul
8. okt 2012

dievcata moje,
prosim co obnasa torta pre celiatika? okrem muky? dakujem.

halienka
8. okt 2012

@aduskatt ďakujééém 😉 🙂 mi to je ľúto vyhodiť 😀 😀

rapunzel1
8. okt 2012

@zuul , no je toho viacej, pozor na čokoládu, v tej býva lepok, prášok do pečiva tiež bezlepkový, dokonca aj vanilkový cukor som objavila s glutamátom, čo som len zírala, múka samozrejme bezlepková schär, novalin a podobné. Ja robievam aj namiesto múky pudingy, sú dostať aj v lid... balené po 5 kusov, sú k tomu zvlášť recepty, nedávno som sem jeden hádzala, ak chceš, ti ho napíšem, alebo už písali baby na inom fóre, že dali mramorový korpus a dali len schär múku a bolo to ok, to som ešte neskúšala. A opýtaj sa či nemajú nejakú aj pridruženú alergiu, lebo pri celiatikoch sa to stáva a napadlo ma ak používaš rastlinnú šľahačku, pozri zloženie radšej aj tam, živočíšna je istejšia a v pohode. Záží akú plnku chcú.

dm1
8. okt 2012

@zuul nedavno sa tu rozoberal aj potah ze nie kazdy mozu tak aj na to treba davat pozor vraj aj v praskovom cukre je niekedy lepok.

anavila
8. okt 2012

dievacata, som trochu tak amater co sa tyka tôrt, ale idem jednu upiect manzelovi na 30tku....potrebujem hnedy marcipán, myslite, ze biely mozem zafarbit kakaom? ci treba farbu? a ako ju namiesam?dakujem za odpoved

bzucinka2
8. okt 2012

@dm1 paradne a ako sa robia tie kvety na tej tretej? z bielkovej polevy? 😕 a maco suprovy 🙂

zuul
8. okt 2012

@rapunzel1 teda ale toho je. dakujem ti. zistim viac a dam ti vediet. ale myslim, ze ak urobim tortu mala bude hrozne stastna.
@dm1 dakujem. zevraj white icing je bezplepkovy 😲

florentina
8. okt 2012

@anavila ahoj, můžeš obarvit kakaem, ale změní ti to chuť potahovky. Tak pokud ti to vadí, koupit hnědou barvu...

jakelina
8. okt 2012

@anavila hnědá se dá koupit i ta obyčejná prášková v drogerii nebo marketu. Já jsem barvila kakaem a mně to nechutnalo, bylo to takové bléééééé, tak jsem si raději koupila gelovku.

rapunzel1
8. okt 2012

@zuul aj MMF je bezlepkový z považského cukru a klasika biele amerikány

bzucinka2
8. okt 2012

tak ja tu robim ako taka trafena lietadlo take skutocne, vyzeravam tvarujem, aby bolo vytvrdnute a dalo sa pozliepat na tortu a nerozpadlo a pani mi napise sms, ani tolko chochmesu nema, aby mi zavolala, ze ona tortu rusi, toto ma vie tak nastvat, ze sa tu s tym hrajkam, aby bolo eno nuno a ona sa na to vykasle ☹

aduskatt
8. okt 2012

@bzucinka2 ☹ dalsia ukazka skveleho chovania.boze, co je to stymi ludmi v poslednej dobe?

medakote
8. okt 2012

@zuul Krom mouky si zkontroluj na škrob všechny přísady (cukr, prášek do pečiva, ale i tvaroh a třeba zakysaná smetana, divila by ses, kde všude se škrob dá najít.) No a samozřejmě čisté nádobí, porcelán čistě umytý i kov jsou většinou v pohodě, ale třeba dřevěné vařečky mám pro bezlepek zvlášť. Nebo i plastové misky poškrábané nebo prkénka nemusí jít dobře umýt. Jinak se to dá, posledně jsem kombinovala pudink, pohankovou a rýžovou mouku a bylo to dobré. Dovnitř třeba tvarohovo šlehačkový krém a potahnout mléčným marcipánem (sirup rýžový). A bezlepkové kropusy se občas pečou trochu jinak než normální, to se my ještě nepovedlo vychytat, většinou se mi vždycky propadne střed a okraje vykypí, ale dá se to seříznout nebo zamaskovat náplní.

jakelina
8. okt 2012

@bzucinka2 jsi jí měla říct, že už to máš hotové, ať si pro to přijede a zaplatí 😝 😝 Poslední dobou se ti lidi chovají jak pitomci, promiňte ten výraz. 😝

rapunzel1
8. okt 2012

@zuul skus pozrieť tieto stránky http://www.schaer.com/smartedit/documents/downl...
http://www.bezlepkova-kucharka.cz/mouniky-cukrovi , hlavne na tejto poslednej je neúrekom receptov pre celiatikov, čo sa týka sladkých vecí a presne je tam aj značka čo tam dávajú, ktorá je bezlepková, keby niečo pýtaj sa, tiež neviem všetko, hoci som celiatik, ale lenivý piecť a variť zvlášť pre seba, tak to istia jogurty, salámy a rôzne šaláty na rýchlo 🙂

bzucinka2
8. okt 2012

@aduskatt keby to lietadlo bolo aspon detske, to bvyuzijem aspon ale nie taketo skutocne, ale tak pojdem na stretko a budem mat swapik, nechce niekto swapik ??? 😀

@jakelina ale musim doma cusat, lebo mi muz povie, ze ved som ti vravel, ber zalohy ☹ ma pravdu, len clovek nechce ludi prehanat ☹ ale vsak nevadi, budem mat doma sukromne lietadlo 😀

broucek2
8. okt 2012

@janulkamartinko krásné všechny, ale ta svatební je luxus