Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
9. okt 2012

@salonka1981 a nedavas ty do nich puncovinu ? ci kto to tu pisal ze to dáva jedno poschodie puncovinu ? 😕

inak holky mne nechuti ked je v torte viac plnky než cesta 😝 ale zas jasne ze nie suche bez plnky, len aby nebol 1cm cesto a 2cm plnky 😝

maya30
9. okt 2012

baby skusali ste uz davat ten mascarpone krem s bielou cokoladou len v jednej hrubej vrstve ? Mam taku objednavku na obdlznikovu tortu a korpus aby bol len dole a hore a v strede krem, ze oni nemaju radi cesto...tak rozmyslam ci to tak moze byt, ci mi to nesplasne alebo nieco..

nikulqa
9. okt 2012

zienky dakujem pekne za paci sa mi...chcem sa opytat ci nemate niektora fotopostup na orchideu,chcem to vyskusat kamoske na narodky....dakujem pekne

dadka212
9. okt 2012

@maya30 neskúšala som to....ak to budeš robiť daj do neho ešte želatinu nech sa to nerozteká ja to robievam v lete do tej plnky....

maya30
9. okt 2012

@dadka212 ja niekedy davam pol sacku creme ole, myslis ze s tou zelatinou to bude tuhsie ? Minule sa mi zdalo ze ked som mala krem v hrubsich vrstvach a na tom ovocie tak sa plnka mierne vytlacala do bokov a bolo to trochu poznat aj na potiahnutej torte, tak preto radsej takto zistujem...

sisix
9. okt 2012

Snaha byla 😀

lussy23
9. okt 2012

@sisix zlatý

lussy23
9. okt 2012

@hankyt krásne @artepf krásna
@reruna nádherný
@nikulqa krásna

muffinka8
9. okt 2012

Môj kvietok. Tá tmavá červená sa mi neporadila namiešať 😖 tak som spravila len červenú aká šla a ešte to pretrela prachovou RD chilli red.
Už sa tu veľa hovorilo o čiernej wiltonke. Chcem sa opýtať, či mi zafarbí na čierno len malý kúsok hmoty z ktorých by som spravila ornamenty. 😕

dida38
9. okt 2012

zienky poprosim o radu...potrebujem objednat potahovaciu hmotu...chcem smartflex velvet mandlovu prichut...problem je v tom, ze ho nemaju ☹ ☹ maju len smartflex flower v tejto prichuti...pisu ze je urceny na modelovanie kvetov, myslite ze s nim mozem aj potiahnut tortu??? alebo to nebude dobre??? dakujem

muffinka8
9. okt 2012

Skúšala som aj sil. formu.

muffinka8
9. okt 2012

@dida38 neviem odkiaľ chceš objednať ale na www.pecenieskamkou.eu práve dostali tovar aj velvet mandľový.

zuzkat1
9. okt 2012

Ahoj potrebujem pomoc. Mam v chladnicke pomaly 5 mesiacov stary marcipan mliecny nafarbeny a aj potahovu coko. Mozem pouzit na zdobenie? na potahovanie nie,len na postavy a ruze. Ci to uz mam vyhodit. Dakujem

aduskatt
9. okt 2012

@zuzkat1 ja myslim, ze mozes

aduskatt
9. okt 2012

@muffinka8 ten spodny v strede som pouzila ako usko na salocku🙂

aduskatt
9. okt 2012

@dida38 mozes aj potiahnut, ale myslim, ze mandlovy maju vselikde, vcera som pozerala............a pecenieskamkou dnes naskladmili Smartflex

pralinka25
9. okt 2012

@dida38 ja som uz flowerom aj potahovala a bolo to v pohode. akurat je trosku drahsi ako velvet ale inak to vobec nevadilo. som to aj jedla dokonca na torte a v pohode

dajna11
9. okt 2012

@sisix je suprový

zuzkat1
9. okt 2012

@aduskatt dakujem. Vsak poviem ze ozdoby su nejedle 😉

aduskatt
9. okt 2012

@zuzkat1 ja myslim, ze bez obav.aj dobu spotreby potahovky mam teraz na kybliku viac ako polrocnu🙂

sisix
9. okt 2012

@muffinka8 krasny kvitek

sisix
9. okt 2012

@dida38 ja ho jednou pouzila na cast sukne pro barbii a bylo to tvrde, takze smu tu cast nejedli. I se mi to spatne krajelo.

dida38
9. okt 2012

@pralinka25
@aduskatt
@muffinka8 dakujem baby....no ja si objednavam z natortu.sk, lebo to je kusok od nas, takze si preto chodim osobne.... takze ak sa s tym v pohode da aj potiahnut, tak super...lebo ten pomarancovy velvet co sme mali tak mi moc nechutil... este raz vdaka

pralinka25
9. okt 2012

@dida38 a vanilkovu nechces vyskusat? ta je tiez v pohode. taka jemna chut. ja teda neviem ale nemala som ten flower na torte tvrdy ale mozno aj preto lebo ja pre nas doma potahujem v uplne jemnulinkej vrstve ma max milimeter je skoro priesvitna lebo u nas to potom nikto nechce ked je to viac ako milimeter hrube 😀 tak mozno preto nebola tvrda. neviem ako sa chova ked je hrubsia tak ako ma byt. to mozno aj tvrda je. ja kupujem vanilkovy velvet. jedine ked moj oco chce mandlovu prichut sprtnem do masla co davam pod potahovku trochu mandlovej esencie a ma mandlovy 😀

simasa
9. okt 2012

@dida38 pecenie s kamkou dnes dostali smartflex

simasa
9. okt 2012

uz ma baby predbehli 😀

jakelina
9. okt 2012

@zuzkat1 mléčný maricpán by se asi měl spotřebovat do doby jak je na krabici sušeného mléka napsané. Po otevření spotřebujte třeba do dvou týdnů. Ale nevím, já s ním dělám strašně málo a když ho dělám, tak všechny zbytky hned spotřebuju na nějaké muffiny. Asi bych měla strach to jíst po delší době. Ale fakt netuším, holky co ho dělají budou vědět víc.

pipka
9. okt 2012

@pristela a co kebyyyyyyy...sme si spravili stretko v Taliansku??? 😎 😎 😎 😎 😎
ze akoze..aby sme si tam sirupy nakupili 😀 😀 😀 😀

a priiipadne ak by to bolo v lete, mozeme aj dovču pridružit 😅 😀 😀

aduskatt
9. okt 2012

@pipka ja scem odtial vinooooooooo🙂) co tam po sirupoch, xixi

pipka
9. okt 2012

@aduskatt tak sak ineee nakupy by sme my tam porobili 😀 😀 😀 😀 😀
tam ani prachy nemusime menit 😀