Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
14. okt 2012

@muffinka8 ako prosim ta robis ten mramorovy s cokoladou? ja robim mramorovy ale iba s kakaom, dakujem

muffinka8
14. okt 2012

@mizulienka nie mramorový s čoko, ale normálne recept na čoko korpus čo sa tu už písal, len ho robím tak, že nedám cukor do žĺtok, ale len polku a druhú polku do bielok.

adrika202
14. okt 2012

tohto týždnova práca..mala som trochu erotický týždeň 🙂 🙂

vlada111
14. okt 2012

@pipka daj pokoj, dovtedy nevydržím. Ale veru som totál chorá, všetko nad nosom upchané, migréna dnes jak sviňa. Zajtra idem na 4D do Nitry, aby som si bola istá, že je všetko ok, keď už ma ten môj doktor toľko plaší.

muffinka8
14. okt 2012

@lawli šak toto nechápem, načo je červený 😀 keď chutí "normálne" ... netvrdím, že je zlý, ale čakala som niečo iné 🙂 deň a noc aj u nás robí babka 😉

florentina
14. okt 2012

@lawli dcerce vše nejlepší a dort vypadá krásně a mňamkově
@lamps no má se báječně, je mu tady moc dobře, má tu spoustu marcipánových kamarádů a pravidelně si s ním povídám, jen mu chudáčkovi upadlo ouško, tak ho musím opravit 😉
@miciatko děkuji za popis, zní to celkem jednodušeji, než jsem si představovala, ale věřím, že i tak to musí být pěkná piplačka, patlačka 😵

reruna
14. okt 2012

@muffinka8 myslím, že ta červená barva je jen na efekt a na chut to nemá vliv, nám ten red velvet docela chutnal s pribináčkovým krémem, ale na mramorák nemá

reruna
14. okt 2012

@mizulienka já jsem dělala ten mascarpone krém hnědou variantu - použila jsem čokoládu na vaření z Lidla a dělala jsem ho úplně stejně jako ten s tou bílou čokoládou, je to vlastně pařížák zjemněný tím mascarpone - je to vynikající a nám to hrozně chutnalo

aduskatt
14. okt 2012

@lucka_o salko davam karamelizovane a stuzovac pred vyslahanim slahacky..ak si chces sama pripravit salko, tak tri hodiny varit pomaly vo vode zatvortenu konzervu, musi byt cela ponorena. Potom nechas vychladnut a otvoris...........

mariann2
14. okt 2012

kočky, potrebujem diamanty na tortu, tie hotové z e-shopov nechcem, tie sa mi nepáčia, chcem nejaké väčšie, teda požiadavka bola na čo najväčšie, máte nejaké nápady? je to na tortu, čo má byť taká "megalomanská", že trezor, zlaté tehly, diamanty....juj, ako to ja urobím ☹

aduskatt
14. okt 2012

@vlada111 tak sa drz, nech to zajtra dobre dopadne........

aduskatt
14. okt 2012

@mariann2 do nadoby na lad daj stuhnut zafarbenu zelatinu🙂)

mariann2
14. okt 2012

@aduskatt no, dobrý nápad, len myslíš, že tá želatína vydrží
kočky nemáte niektorá tú nádobku na ľad - diamanty?

jakelina
14. okt 2012

@mariann2 já mám na to takovou plastovou formu, ale tam jsou takové malinké diamanty a stejně jsem to ještě nevyzkoušela z cukru, jenom z potahovky a tam ten vzor nebyl skoro vidět. 😒 Jinak mě nic nenapadá. Jedině udělat nějakou formu sama a dělat cukrové diamanty 😒

aduskatt
14. okt 2012

@mariann2 myslim, ze vydrzi🙂).no, ja mam nieco take ako diamantiky na lad.............🙂

lawli
14. okt 2012

@florentina ďakujeeem 😵

dm1
14. okt 2012

@mariann2 a co roztopit do tej formy farebych gumimacov?

mariann2
14. okt 2012

@aduskatt a ako tá forma vyzerá, je silikonová?

jakelina
14. okt 2012
aduskatt
14. okt 2012

@mariann2 nie, normalna klasicka plastova nadobka na lad🙂)je tam veeeela kocociek 🙂

florentina
14. okt 2012

@mariann2 no na tohle by byl asi ideální isomalt, ale kde vzít formu 😒 a jinak hezká nová profilová fotečka 😉

mariann2
14. okt 2012

@jakelina ja som videla na nete silikonku na ľadové diamanty, len nemám predstavu, ako to vyzerá, či sa mi to oplatí kúpiť

jakelina
14. okt 2012

@mariann2 to fakt nevím, snad něco najdeš. Možná se podívej i v domácích potřebách v kamenném obchodě.

mariann2
14. okt 2012

@florentina no myslela som, že do tej silikonky na ľadové diamanty by som dala isomalt, ešte som s ním síce nerobila, ale skúsila by som, len chcem večšie diamanty, ďakujem za pochvalu
@jakelina no také niečo som myslela, len sa mi to zdá maličké

florentina
14. okt 2012

@jakelina a jinak žádný klobouček bez kytek uložený nemám, ale jeden s kytičkou si sem jako inspiraci dovolím dát, ten se mi moc líbí

lucka_o
14. okt 2012

@aduskatt to sa da uz take kupit????karamelizovane???

muffinka8
14. okt 2012

@reruna no jasne, že na efekt 🙂 ale som aj čakala niečo iné keď ho už v tom USA tak ospevujú 😀 😀

jakelina
14. okt 2012

@florentina tak ten je krásný, ta mašle je boží.

aduskatt
14. okt 2012

@lucka_o jasne🙂) v Bille, kaufe.............tesco neviem

florentina
14. okt 2012

@mariann2 no já mám isomalt doma a všechny pomůcky k němu, ale zatím jsem neměla vůbec čas vyzkoušet...ale myslím, že do té silikonové formy by to nemělo být tak těžké...jen připravit dle návodu a pak nechat stuhnout....viděla jsem to tak v telce 😀 ....si dělám legraci, ono to vždy vše vypadá tak lehce, doku to člověk nedělá, ale dělat s tím nějaké foukané ozdoby a tak, to už je jiná liga.....nicméně někdo sem dával postup na výrobu vlastních "silikonek", bylo to něco s tou tavnou pistolí tuším...no při nejhorším by šlo udělat jeden diamant velký z hmoty, nechat pořádně vytvrdnout, nebo prostě sehnat jeden velký třeba v hračkářství či vo já vím kde a vyrobit si podle něj tu vlastní formičku a pak vylévat....ale upřímně to je tolik starostí, že to by ten dort musel být hodně dobře zaplacený, aby se to oplatilo...