Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

anibas
14. júl 2010

ahojte babuľky - ja nič nestíham - to tie prázdniny 😝 😝 😝 😝 😝 príšerné teplo - tento víkend pečiem len našej Katuške má 5 rokov - tak niečo malé, nenáročné, potom susedke - má 6 rokov tak len nejaké mini prekvapko a kamoška chce 0,5 kg tortu - prekvapko pre manžela 😅 😅 😅 😅 😅 tak som zvedavá na tie miniatúry
Ale na další týžden mám asi 4 torty - len nech sa ochladí - bude to riadna fuška

benjik
14. júl 2010

@zdenallicka taky není špatné

no myslím bud něco jako je ta zelená,až na to,že podklad bych dala asi hnědý a ty růže půjdou až dolů nebo jako ten bílý,jen s růžemi žlutými a modrými co myslíte,který je lepší pro muže?

zdenallicka
14. júl 2010

Ten modrý mi přijde dost ženský...🙂)

Nechceš zkusit něco takového?

henikav
14. júl 2010

anibas, tak ty si na tom lepsie ze 0.5kila
Ja mozem urobit az do 1 kila 😀 😀 😀 😀

alionuska
14. júl 2010

@henikav to su objednaky...odpadavam....ze pol kila-to nebude torta,ale zakusok🙂 😀 😀 😀 Mna to teplo zabija...iba sa motam,hlava ma stale boli...idem teraz robit madagaskar na zajtra...a myslela som,ze vecer bude lepsie a je to este horsie-lebo uz som z celeho dna unavena! 😝 😝 😝 .... keby aspon raz sprchlo,co by sa ten vzduch ochladil....trosku... ☹

benjik
14. júl 2010

@zdenallicka nemůžu,potřebuju na něm kytky.
@anibas půl kila, ježiš,to je tak možná na tu formu co mám co má asi 10cm v průměru a skoro jí nemůžeš ozdobit,aby ses do váhy vešla.

vinka
14. júl 2010

baby ktorá beloba sa vyplatí superbielidlo alebo beloba wilton.finančne sú skoro rovnaké ale neviem aké sú velké.Baby a to mi vybieli aj mmf do snehova? 😕

henikav
14. júl 2010

@alionuska, ved prave, neviem ci sa oplati pre to ruru zapnut, ak tak maximalne na to, aby som si spravila reklamu, ak sa s takym prditkom vobec da ohurit a este k tomu to bude uprostred stahovania do noveho domceka, no neviem neviem, bude to zaujimave

henikav
14. júl 2010

vinka ja mam wilton belobu a veru bieli perfektne

vinka
14. júl 2010

Heni a to sa do hmoty pridáva? 😕

vinka
14. júl 2010

Baby a to máte písmenka tiež čo sa otláčajú do hmoty? 😕 Som myslela,že sú čo sa vykroja a nalepia.Robím si objednávku na stránke pečenie hrou a také ny vytlačenie nemôžem nájsť.a majú tam aj bábätko ak sa nemýlim,že to je ono.Lebo si ho chcem objednať 😉

henikav
14. júl 2010

ano, normalne do hmoty ako aj farbivo a ako to budes miesit, len sa budes cudovat ako to bude blednut, ale ked som s tym chcela malovat sivej myske papulku povrchu, tak mi to vobec neschlo

vinka
14. júl 2010

No už to mám v košíku len neviem čo s tou abecedou ked nič tam také nieje 😒

beruska2x
14. júl 2010

teda holky me sel malej pooozde spat 😲 😀

chci se zeptat na gerbery - jak silnou hmotu asi delate???

benjik
14. júl 2010

@beruska2x se mu divíš,v tom vedru?

henikav
14. júl 2010

vinka myslis take naznacovace abecedy?
kde hladas na ktorej stranke??

beruska2x
14. júl 2010

@benjik on ma v pokoji krasny chladek 😉

@vinka koupila jsem si taky abecedu a jsem z toho taky paf, vubec mi to neslo, ted si uddelam hmotu pristi tyden a zkusim znovu a kdyztak poleti 😝 http://www.cukrarskepotreby.cz/cze/produkt.html...

beruska2x
14. júl 2010
benjik
14. júl 2010

@beruska2x ono to na ně působí i zvenku
koukám,že s abecedou jsou problémy,já půjdu do té z tesca,ta mi zatím stačí.

beruska2x
14. júl 2010

@benjik u nas mame Tesco debilni, nic tam nemaji 😝

nanej pusobi akorat to ze v tech hicech nehodime odpo ven a ma moc energie, dneska pocmaral pastelkou zed, pocural MM postel a na kozenou zidli mi vylil hruskovej dzus 😝 😝 😝 😝

vinka
14. júl 2010

@henikav na pecenie hrou.No myslela som abecedu,že si vytlačím z hmoty a nalepím na tortu.Také niesu?Sú tam čo sa naznačia a obkreslia ak som to dobre pochopila. 😒

vinka
14. júl 2010

@beruska2x tak to ide karta vášmu chlapovi 😀

beruska2x
14. júl 2010

@vinka spis je adept na presprdel 😝 😀

henikav
14. júl 2010

@vinka ja som si myslela ze chces prave len oznacit na hmotu to by bola tato http://www.sugarart.sk/abeceda-pisana-na-sklada... , ale na vytlacenie a nasladne nalepenie na tortu, tych mas vela napriklad http://www.sugarart.sk/catalog/vykrajovacky-vyp..., neskor pozriem aj na pecenie hrou

benjik
14. júl 2010

@beruska2x a co zkusit nějaké domácí potřeby?

beruska2x
14. júl 2010

@benjik tam maji vykrajovacek tisic ale pismena ne.. no zkusim to s tou co mam, treba se umoudri 😀 a nebo si koupim v hrackarne tu na modelinu 😝

vinka
14. júl 2010

http://www.peceniehrou.sk/index.php?main_page=p...
baby toto sú 4 vzory?Dobre som to pochopila? 😕

beruska2x
14. júl 2010

@vinka podle me 2, natlacis vzor a pak ho druhou vykrojis.... 2 vzory a 2 vykroje...

henikav
14. júl 2010

vinka mas tam jeden vykrajovac co ti vykroji ten kraj a ten zvysok je na otlacanie vzoru. Cize otlacis a potom to otlacene vyrezes

vinka
14. júl 2010

Aha.čiže 3 vzory sú tam dobre som to teraz pochopila,No darmo pýtam sa jak blbá. 😀 😀