Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

drobec33
17. okt 2012

@njonja kraaaaasa 🙂

dagmarmustafa
17. okt 2012

@vlada111 Dakujem! Od Teba si to velmi vazim-Tvoje torty mam napozerane a nemaju chybu.Si detajlistka!

njonja
17. okt 2012

@eeffka vies ako, bez trpezlivosti to nejde🙂

libela
17. okt 2012

robila som plastickú čokoládu (dúfam, že som správne pomenovala), 2x 100 gr čokoláda Orion na varenie, 4 lyžice pšeničný sirup. je to dosť hrubé, vôbec nie jemné ako na obrázkoch a zle sa stým pracuje. môže to byť tým, že je tam veľa tuku? dala som aj na papier aby tuku tdrochu odsal, tak prosím poraďte mi

dm1
17. okt 2012

@libela tam velmi zalezi na cokolade ja davam tu 52% z lidla ta ma rovno 200g a s tou to je super a ziadny tuk nevyteka. skus to dat do ladnicky odpocinut a skus na druhy den ci to nebude lepsie

libela
17. okt 2012

@dm1 aj ja si myslím, že to bolo v tuku a málo kakaa, tá orion mala len 28%, a v chladničke je teraz , už som ju skúsila vybrať, len taký kúsok som trošku premiesila v prstoch, ale ten tuk vytekal a mierne sa to drobilo

libela
17. okt 2012

@dm1 ešte som sa chcela opýtať či je správny pomer

dm1
17. okt 2012

@libela to bude asi tou coko. Pomer mas spravny. inak dava sa kukuricny sirup ale aj s psenicnym to ide. Este ma napadlo ci si neprepalila coko neviem ako si ju rozpustala ale niekedy vie urobit sarapatu aj to ked je na prudkom ohni nad parou a dlho alebo dlho v mikrovlnke ak sa topi tam

libela
17. okt 2012

@dm1 robila som to nad parou a nezdalo sa mi to až také horúce, kukuričný sirup nemali, aký je v tom rozdiel kukuričný a pšeničný?

mishulle
17. okt 2012

@bzucinka2 no zatim jsem to zkoušela na bílý SFV a dobrý, uvidim jak to bude vidět na tý hnědý

dm1
17. okt 2012

@libela ja neviem aky je v nich rozdiel - teda okrem toho ze jeden je z kukurice a druhy z psenice 😅 ale v povodnom recepte je kukuricny. ale tym to nebude lebo ja som to robila aj s nim uz

libela
17. okt 2012

🙂 aháááá, tak taký je rozdiel 😀 , ale myslím, v konzistencii, ale ak to nerobilo problém vám tak ani mne nebude

drobec33
17. okt 2012

Neviem najst kto tu kedy hladal, ako sa vyrezava tento stred. Fotopostup pridavam.

Kocky chcem sa opytat. Ked susite kvety, mate na to speci podlozky, alebo co dum dal 😀 Aby vykrojene veci drzali svoj tvar pri schnuti. Dakujeeeeem 😉

dm1
17. okt 2012

@libela 😀 v konzistencii nie len ten je tusim tmavsi ak si dobre spominam.

libela
17. okt 2012

@dm1 tak ok, musím zohnať lepšiu čoko a potom pôjdem do toho ešte raz 🙂 , ďakujem za rady 😉

dm1
17. okt 2012

@drobec33 ja susim podla kvietku rozne - orchidejky v celku a take vacsie kvietky si urobim z alobalu misticku a dam tam. laliu na kuchynskom valceku tie lupene, drobne kvietky v obale od toffife..... pripadne obal od vajicok, take plastove kde byvaju kindervajcia v obchode dane aj na tom sa dobre susi...

aduskatt
17. okt 2012

@drobec33 co dum dal🙂)

drobec33
17. okt 2012

@dm1 ten obal z kindervakec a toffife je super napad. Musim zacat kupovat toffife domov 😀 Ja som mala doma iba papierovy obal z vajec ten maly a potiahla som to foliou. Ale padalo mi to 😠
@aduskatt dakujeeeem 😉

jakelina
17. okt 2012

@drobec33 já mám doma těch obalů z kindervajec asi deset, vzala jsem si je v marketu od prodavačky, co to chtěla vyhodit. 😀 😀 😀

drobec33
17. okt 2012

@jakelina ja uz len potom musim nafuknut celu kuchynu aj chladnicku 😀 😀 😀

teodorie
17. okt 2012

@libela orion na vaření totiž není čokoláda, ale "kakaová pochoutka", je tam fakt málo kakaa, lepší je Orion hořká, tam je 50 % kakaa 😉

zz134
17. okt 2012

@eeffka ja vzdy robim tak ze rozpustim vo vodnom kupel cokoladu 70% ncham vychladnut... vyslam 2 slahacky do nich 1 mascarpone a nakoniec cokoladu ...cukor podla toho ako chcem horke/sladke. A stuhne to vzdy ako slak 🙂

zz134
17. okt 2012

@muffinka8 a s cim si vykrojila telo sovicky pls?

zz134
17. okt 2012

@aduskatt prosiiim si aj ja recept na chlebiiik ...len tu nan citam chvalospevy ale k receptu som sa nepreklikala:(

aduskatt
17. okt 2012

@zz134 je v teme s receptami🙂

maya30
17. okt 2012

@lawli to je super vychytavka, uz som tych posteli robila niekolko a vzdy sa bojim ci to celo neodpadne, nabuduce to spravim aj ja tak, diiik ze si sa podelila o napad 🙂 🙂 🙂

muffinka8
17. okt 2012

@zz134 to som len rukami vytvarovala. Sú asi 8mm hrubé aby pekne stáli a neboli to len také placky 🙂 Vlastne aj ostatné veci som len rukami, nemala som žiadne vykrajovačky. Na krídelká a labky som kosticu použila, tú takú skalpelovú a potom ešte jednu na úpravu tých "pierok" na brušku.

zuzka7512
17. okt 2012

@dm1 prosím ťa,tú čokohmotu spravím tak,že si dám roztopiť čokoládu a pridám do nej kukuričný sirup.A potom s tým ako???Nechám vychladnúť a potom sa mi s tým bude dať pracovať??? 🙂

dajna11
17. okt 2012

@dagmarmustafa perfektná je