Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
22. okt 2012

ahojte dievcata, mam pokazeny svoj pc, tak pisem iba tak narychlo z kamoskinho...chcem sa spytat, kolko moze vazit obdlznik 30x40cm pribinak plnka a trocha ovocia?dik

vlada111
22. okt 2012

@dadka212 Danka krásna je

aduskatt
22. okt 2012

@pristela bude pod mrakom a kosa jak v ruskom filme, max tri stupne

katuskad
22. okt 2012

ahojte. potrebovala by som poradiť. chcem spraviť do torty grilážovú plnku. urobila som si griláť a rozdrvila na malé kúsky, len teraz neviem, či ju primiešať ešte do teplého pudingu, aby sa ten karamel rozpustil alebo až do vychladnutého krému, aby tam boli tie kúsky griláže. nebude to tam potom také tvrdé? dúfam že viete na čo myslím 😅 dakujem za každú radu.... 😉

vlada111
22. okt 2012

@katuskad tie kúsky sa ti v pudingu nerozpustia. Ja by som ich teda osobne podrvila nadrobno a nechala také v kréme. Ale sto ľudí sto chutí.

lokalistin
22. okt 2012

@bzucinka2 no pre chlapa a este aj srdcova urcite by som nedavala nejake velike kytice.Mne by sa pacilo nieco ako je na tom tretom obrazku len mozno ine farby a daj teda srdcia kde strany das s takymi ornamentami(stencil) a par kvetov.Z tych jednoposchodovych mozes urobit dvojku na priklad ta kremovo zelena vyzera super dole bude s tymi stuhami na medziposchodi kvety a hore 50. Ten druhy obrazok je priklad to by si tiez mohla spravit srdcia a tak vyzdobit nie je to zle, a posledna samozrejme bez aniela a ine farby

mariann2
22. okt 2012

@mizulienka myslím, že okolo 6-7 kg, ja som minule robila pribinák, ale maslový, s čučoriedkami a torta veľká na celý plech 3x mramorový korpus, 2x krém, vážila 6,5 kg

mariann2
22. okt 2012

dnes som sa trápila s ďalšou super objednávkou, chceli hotel, podľa fotky, v živote som ho naživo nevidela a fotky boli také maličké, že na nich nebolo nič vidieť, takže tu je hotel a 3 jeho manažéri 😀 k ich narodkám, ktoré slávia tento mesiac

mizulienka
22. okt 2012

@mariann2 dakujem, napisala som im, lebo chcu dve take torty, to je aj celkom dost 😕 😉

mariann2
22. okt 2012

@mizulienka no veď sú to aj veľké torty teda

nika222
22. okt 2012

Baby idem robit bud. tyzden tekvicu velku oranzovu... Ako ju zafarbit? Mám investovať do spreju alebo risknut farbit gelovkou mmf? Bude to hmota z 3 balikov mmf min. vdaka za radu 🙂

lussy23
22. okt 2012

@mariann2 krásny

lussy23
22. okt 2012

@adka_praha krásna
@teodorie krásne
@yamahafazer ďakujem @lucinka krásne
@heni79 ďakujem, ano torta je pes, robilaa so mto narýchlo, lebo partia už dorazila. stratila som čas, lebo deň predtým prišla švagrina so synovcom a tak som nestíhala. @mimoza13 krásne
@79zuzana ďakujem
@wera.g krásne
@daducha nádherné @monikapo krásna
@ivkaivka nádherné
@dadka212 krásna

lussy23
22. okt 2012

@saminka Ďakujem a ďakujem za páči sa mi to všetky

ako sa môžem naučiť robiť také krásne postavičky ako vy?

79zuzana
22. okt 2012

@jenie123 robia sa aj v babovkovej forme. Ja som robila v obycajnej sklenenej miske a plus este jeden normalny okruhly 23 cm korpus, kedze miska bola dost nizka... ta babika ma neskutocne dlhe nohy 😀

teodorie
22. okt 2012

chci poděkovat všem za Líbí se mi 😀

boubelka0021
22. okt 2012

Baby ako urobim pepermintou plnku do praliniek...

mariann2
22. okt 2012

@lussy23 postavičky, ktoré si urobila, boli veľmi pekné, zdokonaľovať sa budeš hlavne tréningom, každá ďalšia bude krajšia a krajšia, popozeraj si fotopostupy, je ich kopu a o chvíľu budú tvoje postavičky dokonalé 🙂

mamina1978
22. okt 2012

@bzucinka2 .................... inspiracie z internetu a tu z MK ................................ 😉 🙂

janula.h
22. okt 2012

žienky už zajtraaaaaaa držte palceeeeee 🙂 a ľudia volajú a volajú a prehovárajú ☹ a jednu neurobíš?? 😖 ako ich viete spacifikovať?

jper
22. okt 2012

Prosím, máte někdo inspiraci uzavřenou knihu pro chlapa. Na netu hledám, ale stále nic moc nenacházím. Aspoň ne nic zajímavého a tak ocením cokoliv co by mě inspirovalo. Moc děkuju

jper
22. okt 2012

@janula.h Mě teď paní přemlouvá na dort na 25.12. lidi si snad myslí, že ani normálně už nežijem, ne.

pristela
22. okt 2012

@jper farby prisposobit , kvety farebne tiež, nápisy jasne zmenit a promočne vecicky vyhodit a je to 😀

jakelina
22. okt 2012

@pristela krásné inspirace

mrka2
22. okt 2012

mne by sa zisla otvorena kniha inspiracia.. 😀

jakelina
22. okt 2012

@mrka2 musíš si ji představit otevřenou 😀 😀 😀

karap
22. okt 2012

ahojte,klobuk dole,pred vasou pracou 😉

Prosim o RADU!!!!
Chcem urobit dcerke tortu a na jej vrch dat ,,gumovy,, obrazok
Na nete som nasla video,kde taky obrazok robili.Kontury obkreslili cokoladou.Potom farebnou hmotou vyplnili vnutro a ked ta hmota stuhla,dal sa obrazok preniest na tortu.Ta hmota stuhla na gumu.Len neviem z COHO ta hmota bola.Vyzeralo to ako maslovy krem,no ten nestuhne na gumu 😒 Napadli ma aj roztopene jojocukriky,no tie su v tekutom stave strasne lepkave,tak neviem ci by sa to dalo urobit.......
Poradi mi niekto ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

matka7865
22. okt 2012

ahojte prosim vas baby potrebujem neaku inspiraciu na tortu priatel ide mat 33rokov a ja by som cchcela nieco pekne pomozte mi prosim

karap
22. okt 2012

jediny sposob ako dokazem urobit obrazok je tento:
Hmotu mmf si zafarbim,povystrihujem jednotlive casti,poukladam tesne k sebe a kontury obkreslim cokoladou 😖