Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
23. okt 2012

@jakelina 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

muffinka8
23. okt 2012

@pipka @jakelina ja tiež nemám rada presladené veci a napríklad karamelová plnka so salkom sa mi zdá strašne sladká, ale Piknik nám v kredenci 😀

jakelina
23. okt 2012

@muffinka8 však chutě to je hnus. Já když dostanu na něco sladkého chuť, tak kradu dětem mikuláše a nebo velikonoční zajíce 😀 😀 😀

pipka
23. okt 2012

@jakelina no v skole zdravo..poctive mliecne desiaty...a chlebiky s natierkami..ale po skole...tooo uz ma nikto nekontroloval, tak s kamoskami sup do potravin 😀
a teraz tak raz za rok dostanem chut...a potom aj cele salko naraz...aaale potom sa zas presladim 😝 a aj rok to zas nemusim...skor ovocie alebo klasicky nejaky kolacik..ale akoze to salko brutaaalne sladke mi chuti tak raz za rok 😀 to asi nejake spomienky na detstvo 😅 😀 😀

zabka88
23. okt 2012

ahojte, prepáčte že vám leziem do témy, občas tu nazriem, poobdivujem vaše nádherné dielka a vychutnávam si jednu z mála nekonfliktných tém na MK (klop klop klop nech vám tu ten dobrý duch spolupráce zostane)
čo sa pečenia týka, som skôr taký laik, pečiem len pre rodinku a to skôr s čokoládou bez poťahovania (zatiaľ som sa neodhodlala😉) .. ale zaskočilo ma, že riešite ten karamel zo salka, resp. karamelové salko.. ja som naposledy robila karamelovy krem normalne z krystal cukru+ šlahačková smotana a za studena zašlahať maslo.. šlo to rýchlo a ľahko a to ešte aj na mňa 😉 a výsledok bol chuťovo mňam.. prečo to baby robíte radšej z toho salka? je to lacnejšie? lebo rýchlejšie asi nie, keď ho treba variť tak dlho .. ak sa blbo pýtam sorry, len ma to trošku zaskočilo 😀

pipka
23. okt 2012

a co zboznujem ..ale tiez len obcas...je klasicka Krupicna kaša..hmmmmmmm, mnam 😅 😵 😵 😵

muffinka8
23. okt 2012

@pipka krupica je moja záchrana, keď som hladná a nemám čas si nič iné pripraviť 😀 takže často na raňajky, aj obed alebo večeru 🙂 a mám "šťastie" lebo malý to nechce zatiaľ, tak mi nevyjedá z taniera.

jakelina
23. okt 2012

@zabka88 protože ten se salkem může i pod marcipán a se šlehačkou ne. A nebo to tak chtějí zákazníci. Někdo chce jenom máslo a salko

ajka82
23. okt 2012

@zabka88 kazdy ma rad nieco ine...ja mam salko doma uz rok a este nepouzite, lebo karamelove robim tak ako ty...ale nemoze ist pod potah(marcipan), salko u nas tusim len do grilazi davam...ja tiez salkovy krem nemusim, ale keby si ho niekto vypyta tak neni problem urobit 😉

muffinka8
23. okt 2012

@zabka88 ale šak napíš tvoj recept aj s postupom do témy https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-recepty-na-korpusy-kremy-potahove-hmoty-2/ isto sa mnohé potešia, že niečo nové a skúsia 🙂

magali
23. okt 2012

@florentina velmi pekne dakujem za odpoved.. urcite to tak vyskusam, uz sme sa o tom s priatelom bavili ze to asi tak bude najlepsie.. moj drahy je kuchar a rad aj pecie, takze on je vacsi praktik ako ja, ja to zasa vsetko nastudujem a zmaknem teoriu 😀 spolu to hadam nejako urobime 😀

charlottte
23. okt 2012

maminky prosím vás čo znamená pri marcipáne že pomer 1:3? a akú hmotu mi odporúčate na vymodelovanie postavičiek?

tolocarka
23. okt 2012

@aduskatt to je v poriadku peciem aj torty, ale teraz mi ide viac na odbyt vianocne pecivo.. dakujem za dotaz 😉

muffinka8
23. okt 2012

@pristela ináč, hmotu na bábätko som farbila ako si tu ty niekde písala, že žltá s ružovou 😉 tak vďaka za typ 😵 ... aj keď možno mohla som to spraviť trochu sýtejšie, ale na začiatok som bola radšej s tými farbami opatrnejšia 😅

jakelina
23. okt 2012

@charlottte jeden díl mandlí a tři díly cukru asi ne???

jakelina
23. okt 2012

@muffinka8 klidně ho můžeš vystínovat kakaem, trošku vlásky a ty záhyby u ručiček a nožiček. 😉

muffinka8
23. okt 2012

@jakelina vlasky som robila presne ako pises kakaom 😀

jakelina
23. okt 2012

@muffinka8 já to taky tak dělám 😉

zabka88
23. okt 2012

tak tam je ten pes zakopaný 🙂 no vidíte, asi keď sa konečne odhodlám poťahovať, tak sa ešte kopu ďalších vecí podozvedám 😀 ďakujem za odpovede a jasné, muffinka, pridám ho 🙂

rachel36a
23. okt 2012

@lilianka1199 ahoj, ja som tiež začiatočník, mala si vidieť moju prvú poťahovanú tortu minulý týždeň... no hrôza... ale som si aj vybrala blbú hmotu... vždy som robila len poliatu čokoládou, ale teraz všetci chcú poťahovanú, tak skúšam a hľadám rady... mne tá stránka veľmi pomáha... teraz som robila po prvý raz kvietky z hmoty a celkom ušli... teda pre svokru, ktorej idem piecť tortu budú dobré....

sisix
23. okt 2012

babulk, pekla jsme cheesecake z ricotty a ............. napln jechutove dobra jen ten spodek neni krupavy jak by mel byt. Jak to udelat aby susenky s maslem byli krupave? Mate zkusenosti?

mia1111
23. okt 2012

@dm1 - ja som minule urobila pokus, dala som skaramelizovať Tatra salko a Coop salko naraz, na druhý deň som otvorila, lebo som robila 2 marlenky naraz, obidve chutili navlas rovnako aj boli rovnako husté. A Coop samozrejme o 40centov lacnejšie - bežná neakciová cena tuším. Takže ja už budem kupovať len Coop, toto sa mi zatiaľ nepritrafilo skysnuté, tak ťuk-ťuk-ťuk, hádam sa ani nepritrafí 😅 .

Babulky, nestíham vás čítať, mám doma mangela, to je horšie, ako 2 deti, tak mám menej času, ako keď je v práci 😅 . Hádam večer budem stíhať viac, pošlem ho spať zarovno s drobcom 😀 😀 😀

dm1
23. okt 2012

@pristela 😀 😀 😀 to poznam ja po prvom kyselom uz mam taku uchylku ze nucham jak pes a dam si cele na tanier a ocuchvam ci ozaj a kostujem. vacsinou je to jasne jak facka bo to smrdi ale niekedy som na pochybach tak radsej vyhodim lebo sa mi zda chytene troska 😖. to uz ma clovek tu chut uplne pomylenu

dm1
23. okt 2012

@mia1111 dik skusim to coopacke teda 😉

sisix
23. okt 2012

Holky, doma se mi seslo nekolik veci dvojmo. Nabizim vam k prodeji ...

dm1
23. okt 2012

@zabka88 no zo salka je to isto drahsie ale ked to tak ludia chcu tak nic nenarobim 😝. maju ho tak odskusany ze im chuti a su taki co iny ani krem nechcu...

dm1
23. okt 2012

@pristela pojdem az zajtra asi tu postavicku ktora je mimochodom otrasna 🤐 kupit tak mas este cas pokukat 😉

mia1111
23. okt 2012

@dm1 - Dani, oni boli ešte aj rovnako tmavé, ešte som si napísala centrofixkou na viečko, ktoré je ktoré, ale boli na nerozoznanie rovnaké 😉 . Neviem, či chutia inak, keď nie sú uvarené, ale takto mi chutili fakt rovnako, aj rovnako krásne tuho zhustli 😉 . Skús, potom mi daj vedieť 😉 . Ja mám v chladničke nachystaných ďalších 5 skaramelizovaných Coop, tak hádam ma nesklamú 😉

zabka88
23. okt 2012

@dm1 jasné, zákazník náš pán 🙂 asi aj to, že ho môžeš dať pod poťahovku je výhoda oproti tomu zo šlahačky.. ale to som sa až tu dozvedela 😉

pipka
23. okt 2012

@sisix ja by som si vzala tie vykrajovacky na hortenzie...leeenze ako ti to do Ciech zaplatim 😕 😅
asi skusim u nasich cinanov pokukat 😉