Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

muffinka8
27. okt 2012

@pipka ja som aj okná umývala (a keby len raz 😅 😀 ) a aj tak som prenášala 😀 😀 ... možno si to chce drobec nechať na november 🙂

mimcak
27. okt 2012

Ešte otázočka aké su hmoty pasta dama top special,alebo K2, myslím nerosia sa ,netrhajú,a chuťovo, ako sa s nimi pracuje? Asi niesu až tak dobre ako smartflex velvet,ked su lacnejšie však ?

mimcak
27. okt 2012

@yamahafazer aha tak to bude možno tým mne sa dá nastavovať teplota tak nabudúce skúsim stiahnuť teplotu. 😉

yamahafazer
27. okt 2012

@mimcak viem,ze baby davaju aj karton na zadnu stenu chladnicky,ale mne by to nepomohlo lebo ja vtej starsej mam vnutri na vrchu mrazak a tam mam uplne na minimum aj tak to fest mrazi ved uvidis vyskusaj ono tieto tepelne soky torty nemaju radi 🙂

aduskatt
27. okt 2012

@mimcak PDT spec som mala raz, uz ju viac nechcem ani vidiet🙂.ale stretla som sa aj s inym nazorom🙂 tak si vyber.podla mna tvrda, na torte nerozkrajatelna, nepacila sa mi vobec

aduskatt
27. okt 2012

baby, ja si za kazdu tortu do chladnicky davam bavlnenu utierku, ta vysaje vlhkost a torta sa nerosi

mimcak
27. okt 2012

@yamahafazer ja som tam mala aj karton aj utierky

maya30
27. okt 2012

baby do mascarpone davate aj mrazene jahody ? Alebo je lepsi kompot ?

mimcak
27. okt 2012

@aduskatt aha a ta K2 je zas asi príliš mäkka ako som sa na niektorých stránkach dočítala.hmmm 😒

nika1985
27. okt 2012

@dm1 to s tym vrchnakom hovoril niekto aj na stretku v TN ze to pouziva.

daducha
27. okt 2012

@cutty prepac ze odpovedam tak neskoro, no nebola som tu ani nepamätam.Najprv maly nejake afty na mandliach,ked konecne dobre, dostane druhy anginu.Tak som v jednom kolotoci a do toho torticky 😝 .Ale k tej zelenej,ja mmiesam lemon bitter od sugarflair a hoja verde a zltu od Wiltonu.No a tie postavicky su modelovane v celku,jezko je strihany noznicami .Presny postup nemam, ja to pozeram podla netu a robim.Tieto nie su tazke, urcite sa podaria 😉

daducha
27. okt 2012

babulky dakujem moc za vsetky pacitka 😵 .Ako som pisala nestiham ani dychat a dnes som si este ku vsetkemu prst rozrezala tortovym nozom tak tam mam krasny ostry rez,ako skalpelom a hybrid Mc queena v chladnicke.Ja tie 3D torty fakt nemusim 😝 .utekam popozerat co krasne pribudlo a asi si schrupnut,dalsia nocna predo mnou 😝

mrka2
27. okt 2012

@mimcak K2 je v pohode, je maksia ako PDT,ale potahovat sa da.. postavicky asi nie, neskusala som... ja potahujem s PDT a PDT special je vylucne na leto podla mna... alebo aj postavicky sa z nej daju. kvety velmi nie...inak naozaj,ked ides rozkrajat tortu,tak musis pomaly pilku zobrat 😀 ale na tie horucavy je super. teraz isto nie.. to len klasika Pasta dama top si kup. mne sa v lete aj smartflex topi,tak mne to je jedno,ci lacna hmota,ci draha, vsetko mi je na figu,akurat ta specialka u mna obstala... 🙂 ale my mame stary kamenny dom,kde je dost vlhko,tak to preto 😝

zklimekova
27. okt 2012

moja nočná torta..konečne doma ako tak poriadok, tak si vás idem aspoň popozerať..prečítať asi nezvládam 🙂

vlada111
27. okt 2012

@pipka radšej budem čakať ako umývať okná. No musím sa priznať, že si potrpím na poriadok, ale niečo ako čisté okná som dodnes nepochopila a teda ich neumývam. Len prach na žalúziách a na rámoch zvnútra.

vlada111
27. okt 2012

@muffinka8 hm, aby som nepálila sviečky na vzdychárni 😀

vlada111
27. okt 2012

@maya30 ja len mrazené jahody.

lawli
27. okt 2012

moja dnešná tortička... 🙂

lokalistin
27. okt 2012

@jakelina alebo niekto kto uz robil ten peceny caj ako dlho to mam piect , v recepte je ,ze kym ovocie pusti stavu ale ja tam stavu uz asi po 10 minutach a kopec stavy co s tym?

muffinka8
27. okt 2012

Jááj, keby ste vedeli ako som to fotila 😀 doma svetlo žiadne. Tak nakoniec vonku na balkóne kým začalo liať. Ale aj tak sú tie fotky nejaké zamlžené, lebo ani von toho svetla veru dnes nie je, ale aspoň trochu sa to podobá realite. No som spokojná tak na 80%, ale keď nemala som žiadnu inšpiráciu čo by sa mi páčila a moja fantázia toho veľmi veľa nedokáže 😅

79zuzana
27. okt 2012

tak a konecne cista kuchyna 🙂 Tento tyzden som robila 4 torty a teda klobuk dole pred vami, co ich robite tolko ci viac 😝 😝 😝

muffinka8
27. okt 2012

@79zuzana tie cupcake (či muffiny?) vyzerajú super 🙂 Z čoho robíš ten krém, vyzerá tak hladunko.

79zuzana
27. okt 2012

@muffinka8 dakujem 🙂 su to cupcakes... krem je robeny nad parou 🙂 ten sa mi osvedcil naviac, hlavne kvoli tomu, ze je taky hladucky... a teda o chuti ani nevravim 😀 😀 😀 mnamky 🙂
6 celych vajicok, 350 gramov krystal cukor - slahas nad parou 15 minut elektrickym slahacom. Pridas 2 cajove lyzicky vanilkoveho extraktu. Po chvilke, ked vychladne (nemusi celkom) pridas 600 gramov cisteho masla 🙂 a je to.... mnamky 🙂

florentina
27. okt 2012

@simasa taky se přidávám do klubu fanynek tvého medvěda a ukládám do inspirací 😉

luciahromadkova
27. okt 2012

prosim je nejaky speci trik, ked potahujete tortu v tvare gule, napr. loptu, tekvicu, alebo sa to robi presne ako kruh, stvorec a ostatne tvary, /treba niekde narezat alebo tak?/, nemate niekto fotopostup? nasla som futbalovu loptu, ale na obrazku uz je len cely potah, teda nie je vidiet ako sa to robi-postup, dakujem

jakelina
27. okt 2012

@lokalistin já ten čaj peču asi 40 minut.

janula.h
27. okt 2012

ahojkyyyyyyyyy po prvom týždni v práci sa hlásim 🙂 kokos tie čo pracujete a tortujete moja hlboká poklona!!!! tu sú moje sobotné a ešte jedna na zajtra a som K.O. prečítať nezvládam ale popozerám 🙂 a tú svadobku som robila podľa želania mne sa moc nehodí ale oni sa musia poznať akí sú 😀 ale šak sranda musí byť 😝

monikapo
27. okt 2012

Aj ja sa pridavam ku nevladnym na oci a cele ustrojenstvo 😒 nic moc som nevytvorila,ale unavena som statocne 😝 topanockove a hokejova taska a dost, nech uz nelejeeee 😕

mimcak
27. okt 2012

@mrka2 ďakujem za vysvetlenie tak niektoru nabudúce vyskúšam asi tu K2,ale len na poťah modelovanie sa mi celkom páči z maršmalow

malinke6
27. okt 2012

@dm1 hmotu z cukrikov som este neskusala, ale asi to vyskusam. Robila som len falosny marcipan z praskoveho cukru, vody a muky. Len potom mi rychlo ztvrdol a zle sa mi s nim manipulovalo....dakujem za radu