Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

rapunzel1
29. okt 2012

baby jeden link na zdobenie, vidno, že je to robené staršieho dáta, ale tie techniky niektorých vecí sú aspoň podľa mňa super, je to taká reťaz videí, pozerám na to už asi hodinu a hovorím si keby som jej tak všetko rozumela čím to robí a hlavne, keby som to tak vedela

https://www.youtube.com/watch?v=wvNTmU9yORw
magali
29. okt 2012

dievcata dakujem za rady.. na obrazku vyzera torticka celkom dobre ale v skutocnosti tam bolo kopec nedostatkov, ale aj tak bola super, nabuduce uz budeme vediet do coho ideme a snad to lepsie dopadne 😀

niobe63
29. okt 2012

@lussy23 dakujem velmi pekne 🙂 skoda ze nemam krajsiu fotku :( len tak na rychlo som ju odfotila mobilom... ozaj je pekna....az som v soku ze sa tak podarila 🙂

dm1
29. okt 2012

@rapunzel1 aach ved to je praca s kralovskou glazurou to sa mi moooc paci a le je to neskutocne pracne zdobenie a ani biy som pri torte nedychala neviem si predstavit prevoz takej svadobnej torty 😕

rapunzel1
29. okt 2012

@dm1 nádherné, fakt, a je tam nejakých 142 videí, som ešte len na 20 tom a pred tým tam bolo všeličo, klinčeky, orchidee, a tá baba nepoužíva vôbec drahé vykrajovačky ani silikónové formičky, fakt klobúk dole.

rapunzel1
29. okt 2012

@dm1 kráľovská glazúra je to isté ako tá poleva, ktorou sa zdobia medovníky, alebo to má nejakú zmenu? ja som zdobila bielko, cukor, citrónová šťava a gustin, alebo solamil, teraz presne neviem, lebo šlo to s jedným aj s druhým, ale viem, že po jednom po čase tá glazúra mierne zožltla a po druhom nie, mám chalúpky z minulého roku a nestalo sa im vôbec nič, tak hádam niečo vymyslím aj tento rok. A ešte som sa chcela miešala som aj metličkami normálne ako pri korpuse, ale aj ručne, čo je lepšie myslíš, len ja som to nevážila, len od oka, koľko zobralo cukru a pri miešaníí metličkami sa mi zdalo, že to potrebovalo menej cukru.

dm1
29. okt 2012

@rapunzel1 nie je to to iste kralovska glazura je pevnejsia a daju sa tahat aj tensie linky. Vraj ked je citron tak zozltne ale ja mam svoje uz dlho a nie su zozltnute tak neviem kazzda ma asi to svoje. A ja miesam v mixerui na najnizsi stupen rucne by sa mi to 15 min robit nechcelo 😝

jakelina
29. okt 2012

@dm1 já vždy dělám ručně a v mixéru metličkama nebo jakým nádstavcem? Letos to dám do robotu, jenom nevím jeslti mi to vůbec ten jeden bílek ušlehá 😀 😀 😀 ??????????

dm1
29. okt 2012

@jakelina ja to slaham prave v tom malom mixery s otocnou miskou takze parada aj jeden bielok uplne krasne a robim to klasika metlickami ako krem aj ked vraj by sa malo tymi na kysnute. ale ja to len na 1-tke robim. Prave som urobila cesto len z jednej davky budem takto radsej po troskach lebo neznasam ked dlho to peciem radsej kazdy druhy den par plechov 😀

kvietocek7
29. okt 2012

@dm1 ahoj, a akej znacky to mas? je to cely robot ci len cast mixera? hod sem link 🙂

lokalistin
29. okt 2012

@niobe63 vyzera uzasne vymakana 😲

maya30
30. okt 2012

dobré ránko 🙂 niečo pre decká do školy 🙂

wera.g
30. okt 2012

@simasa nooo už mi odpísali - ževraj mi písali, že silikónka bola prasknutá, že preto ju neposielajú... hmm, ale záhada, že ani na mmb ani na maily od nich nič nemám.. nezdá sa mi, že by zlyhali naraz 2 stránky... ale tak odpísali, tak už som ticho,kašlem už na to 🙂

maya30
30. okt 2012

@wera.g ja som brala presne od tejto predavajucej tiez floral sadu a zasielka prisla vcas a bez problemov

dm1
30. okt 2012

@kvietocek7 je to klasicky rucny mixer len s otocnou miskou tento http://mixery.heureka.sk/zelmer-481_6/recenze/

jakelina
30. okt 2012

@maya30 ty prsty, to je z čeho?? Vypadá to děsivě 😀 😀 😀 Asi bych to jedla se zavřenýma očima 😀 😀 😀

bzucinka2
30. okt 2012

@saminka ja peciem naraz z 10 vajec a prekrojim na 4 platy 🙂

dada2007
30. okt 2012

ahojte.......víkend som mala netortový......ale jasko, pieklo sa trošku 😉
.......moje prsty pre netere do školy na dnešný deň-majú haloweensku párty..............a plus muffiny pre dcérku do škôlky-včera mala 5 rôčkov 😵

ajka82
30. okt 2012

@dada2007 tie ksichty na muffinkach su perfektne 😵

mamavera
30. okt 2012

prepáčze, že vám sem leziem, tie vaše mafiny má úplne dostali 🙂 🙂 🙂 Rada by som to skúsila, ale neviem, koľko dopredu ich môžem urobiť, neoschne ten poťah navrchu? Dať pod poťah nejaký krém, alebo ako sa to prilepuje? Nie som taká zručná, musela by som ich robiť asi aj tri, štyri dni, nebude ten vrch tvrdý? Ak mám priveľa otázok, pošlite ma do čerta 😀 😀 😀 😀

jakelina
30. okt 2012

@mamavera já upeču a hned ten den zdobím, lepím marmeládou nebo nugetou.

mamavera
30. okt 2012

@jakelina ďakujem, al ja nestihnem urobiť ozdoby na všetky, takže by som musela mať tie vrch pripravené deň, dva vopred. no veď vyskúšam a prinajhoršom, keď budú na kameň, tak ich vyhodíme a zjeme zbytok 😀 😀 😀

mima1311
30. okt 2012

Kocky nemate ulozene nejake lentilkove torty ? dcera si zmyslela ze chce poschodovu stvorcovu , vrchny stvorec musi byt krizom , okolo KIT - KAT , na vrchu osypane lentilky ...ja som taku raz videla , aj som ju ulozila a ZMIZLA 😠 neviem ju najst ....ak nahodou tak vopred DAKUJEM za ochotu .

mia1111
30. okt 2012

babulky, tak som vás konečne dočítala, všetky tortičky som olajkovala, pridali ste neskutočne krásne výtvory 😵 😵 😵 😵
A inak fakt, už treba asi aj začať piecť medovníčky, že? Ja veru na budúci týždeň začnem piecť, juuuuj, už sa teším, ako to bude u nás rozvoniavať 😵 😵 😵

paricia
30. okt 2012

@alionuska Chcem sa spýtať tú hmotu v mikrovlnke zohrievam koľko sekund a na aku teplotu mam dať mikrovlnku?Ďakujem.

paricia
30. okt 2012

@alionuska daju sa z toho vyrábať aj figúrky ale len poťahovať torta?

mamina1978
30. okt 2012

@paricia prepac odpoviem za @alionuska , ta tu chodi uz malicko a na odpoved by si asi dlho cakala.
Ano 😉 🙂 potiahnes torticku a aj vyrobis figurky. 😉 🙂

jenie123
30. okt 2012

@mima1311 ja mam tuto, len to neni stvorec..

jakelina
30. okt 2012

Já jsem poprvé zkoušela lilii, tak snad není tak nejhorší na první pokus. Dort mám na pátek, tak zítra chci upéct taky pár perníků, když už budu péct korpus. Ani je nebudu zdobit, jenom tak pro tu vůni. 😉

mamina1978
30. okt 2012

@jakelina nadherneeeeeeee 😵 😵 😵 😵 😵 😵