Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sisix
7. nov 2012

@ajka82 no dala. Pisou tu vsechny suroviny vymichej nad parou. To ted muzu asi delat znova? ☹

sisix
7. nov 2012

@ajka82 ja to stahla a dala do komory. Zacina to houstnou. Treba bude dobry.

ajka82
7. nov 2012

@sisix ako dlho si to miesala? skut to dat dolu z ohna ci t to nezhustne a potom este preslahas 😉

ajka82
7. nov 2012

uz vidm ze si dala...uvidis co z toho bude...chutova sa to isto nezmeni

sisix
7. nov 2012

@ajka82 mela jsme to tam tam 15 - 20 minut. a slehala a slehala a slehala 😀 Dik za radu

ajaku
7. nov 2012

ahojte dievčatá, nemáte prosím nejaké inšpirácie na tortu krtka? Toho nášho rozprávkového čierneho 😎

abriela
7. nov 2012

@eyael ak by to mali byt tenucke pasicky, dala by som to do striekacky, potom zohriat do mikrovlnky a pretlacit.
Pasicky zo striekacky, ajked odflaknuta torta, lebo drahy sa rozhodol ze ma prekvapi.

gabina275s
7. nov 2012

@lubi22 pekné aj ja by som si objednala, len sa v tej stránke nevyznám ked nie je po našom, som také teliaktko 😀 😀 😀 😀 😀

jakelina
7. nov 2012

@abriela vidím, že se obrázek líbil, taky jsem ho dávala na dort. 😉

dadka212
7. nov 2012

@ajaku inšpirácia z netu a niektoré som robila ja

rapunzel1
7. nov 2012

@lubi22 prosím ťa prečo sú na rovnakú vec v tých stránkach aj dve ceny, práve to pozerám a by som si aj objednala, len sa obávam, či mi to potom príde za tú cenu, ktorú som si objednala a nie za tú druhú, keď číslo pri tom je rovnaké, díky a objednávaš z tej prvej, či z tej druhej stránky?

mima1311
7. nov 2012

Ahojte , tu su moje dve minulotyzdnove ....az hanba ich tu vytahovat medzi vase veldiela 😲 , vzdy mam potom depku 😀 😀 😀, no ale snaha bola aj ked to presne podla predstav nevyslo , snad nabuduce 😉 😉 😉
Ruzova ...cokokorpus - karamelova plnka s oprazenymi orechami - 2 kg
Lentilkova ....cokokorpus - cokopribinak - broskyne - 2 kg

ajaku
7. nov 2012

Dadka ďakujeem, sú krásne, môžem sa inšpirovať?

abriela
7. nov 2012

@jakelina ved to je inspiracia od teba 😉 . Robila si to v maji a velmi sa mi to pacilo.

alca123
7. nov 2012

ahojte, chcela by som sa spýtat jednu otázocku...som totáálna amatér a idem robit malému potahovanu torticku, plnku budem robit "pribínačkovú" recept mám z vasej druhej témy.... mozem tuto plnku dat aj pod "poťah" alebo pod to si mám nieco iné urobit?

muffinka8
7. nov 2012

@alca123 pod poťah nie, torty pod poťah potri maslom zmiešaným s cukrom a odrezkami keď ti nejaké ostanú.

lubi22
7. nov 2012

@rapunzel1 - objednavala som uz z tychto oboch. Rozlicne ceny su pri tej istej veci vtedy, ked mas napr. napisane bid, cize ponukni, vydraz si to, vtedy sa to neda v tej cene kupit automaticky, ale musis to drazit a vyhrat, asi taky system ako mimiaukcie. Ale ked mas napisane buy now, tak to kupis za tu cenu, co mas uvedenu. A vzdy ked si aj nieco nahodis do kosika, predtym, ako to definitivne zaplatis, Ti ukaze vsetky ceny, tak si to mozes skontrolovat.

muffinka8
7. nov 2012

Prosím vás, keď chcem podnos pod tortu 23cm bude dobrý tento?
http://www.pekarenjuno.sk/index.php?route=produ...

lebo neviem ci tých 26cm to je priemer len tej hladkej časti alebo aj s tým krajom spolu 😕

dadka212
7. nov 2012

@ajaku veď preto som ti to sem dala 😉

eyael
7. nov 2012

@jakelina mazala jsem jak vzteklá 😅 a hmota se pořád trhala a drobila. Neměla bych jí nějak "naředit"? Možná už to bylo moc "suché". Nebo víc dát nahřát do mikrovlnky, třeba už to bylo moc ztuhlé zase?

eyael
7. nov 2012

@abriela to je úžasný nápad! asi to chce trochu tlustší stříkačku, ale tu doma asi mít budu...

ajka82
7. nov 2012

@muffinka8 bola som kuk na FB tak tam mas odpoved

vlada111
7. nov 2012

@aduskatt ja robím z tej menšej ľaliu, lebo keď ju vytenšujem, dosť sa mi zväčší.

dm1
7. nov 2012

@muffinka8 je to aj s tym krajom ten je zhruba 3cm z kazdej strany

sisix
7. nov 2012

@ajka82 prosim te, delam znova jak husta ma byt ta kase z vejce a cukru? Jak dlouho si slehala?

vlada111
7. nov 2012

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 kočky veľmi pekne vám ďakujem za priania, ste ma potešili aká sme tú už veľká a srdečná tortová komunita 🙂 Sme v poriadku, bolo to veľmi rýchle, ale zato teda dosť bolestivé, ale máme to za sebou. Som zvedavá kedy nás pustia domov. Som tu, čítam vás 😉

dm1
7. nov 2012

aha baby aka dobra lacna zastera zo starej kosele 😀 http://www.mimibazar.cz/navod.php?strana=2&id=1...

dm1
7. nov 2012

@vlada111 vitaj 🙂 a bola si nakoniec s vyvolavackou ci bez? Aspon ze to bolo rychle 🙂

vlada111
7. nov 2012

@dm1 si predstav, že v noci pred vyvolávačkou som dostala kontrakcie 🙂

mamina1978
7. nov 2012

@vlada111 Vitaj.............,to si tie kontrakcie dostala so strachu 😉 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀