Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
23. nov 2012

@jakelina ja som robila po osmich hodinach a dalo sa.dokonca raz z nudze po troch, ale to bolo v marazaku a premiesavala som to🙂

aduskatt
23. nov 2012

tak, krasavice, prave som dokoncila minitorticky(27) na stuzkovu a k tomu dve velke, zacala som vcera o deviatej rano a skoncila som teraz, dovolila som si tri a pol hodiny spanku rano o pol tretej........uz nikdy viac....................

jakelina
23. nov 2012

@artepf já tam vkládám podpis v malování. Otevřu si tu fotku a už jenom zvolím barvu a typ písma a je to. Kdyby ti to nešlo tak napiš, popíšu ti to podrobněji v IP.

aduskatt
23. nov 2012

a evidnetne sa ta unava prejavuje na mojej gramatike, tak sory, komu ta hrubka kole oci.............
a este na mna aj nieco leze....takze odovzdam torty za hodinu a idem spaaaaaaaat

mia1111
23. nov 2012

@jakelina - ja som už robila dorýchla šľahačku s čokoládou (ale tmavú čoko, nie bielu) tak, že po vychladnutí som ju dala cca na 1,5hod do mrazničky, ona stuhne, ale nestihne zmrznúť. Neviem, ako Ti mrazí mrazák, skús dať aspoň na hodinu, ak nebude stačiť, tak daj na hodinu a pol a potom vyšľahaj so stužovačom. Držím palce, nech Ti to vyjde.

artepf
23. nov 2012

@jakelina moc moc díky, jsi zlatá, to mě nenapadlo, že to jde tak jednoduše 😵 😵

cestovatelkaandrea
23. nov 2012

@lamps krasny slonik. ja budem musiet o tyzden vycarovat mysku Angelinu Balerinu pre Damianovu kamaratku. este som take nieco narocne nerobila. Hallo Kitty bola minuly rok dost jednoducha ale tej mysky sa bojim. No dufam, ze to nedodzubem. Takeho pekneho slonika by som asi nezvladla. Hlavne tie ocka ma krasne urobene aj so suknou.

iwusca
23. nov 2012

Baby potrebujem poradit, mozem dat pod MMF falosny parizskykrem(33% slahacka s coko na varenie a smetafixom)? Nasla som recept a tam kocka tvrdi ze ho dala aj pod potah a vydrzal...ale vsade som citala ze pod potah len maslo s cukrom 😕

jakelina
23. nov 2012

@mia1111
@aduskatt děkuji
Nejvíc mě štve, že jsem doma neměla jinou šlehačku, jinak jsem to stihla uvařit ráno a pak honem do práce a už to mohlo chladnout. Vrrrrrrrrrrrr.
Mrazák mi mrazí, tak to nějak zkusím udělat, děkuji za podporu. 😀 😀
Ještě moje včerejší noční šichta, paní chtěla co nejvíc kytiček, poslala jsem jí fotku a prý je jich ještě málo a mám přidělat, tak je to na můj vkus moc přeplácané, ale jí se to asi bude pořád zdát málo kytičkové. Dala mi přesnou předlohu, tak vám ji posílám na srovnání. Mně tam teda toho přijde moc, ale prostě to tak chtěli.

maya30
23. nov 2012

@jakelina juuj ake milené 😵

baby len pre informaciu - salko z Billy odskusane 🙂 maju tam aj vyveseny oznam ze stiahli z predaja sarzu s datumom spotreby 4.9.2013, ostatne su v poriadku, neviem ci je este akcia ale stalo 1,49 a karamelove 1,89

aduskatt
23. nov 2012

@jakelina ta je milucka🙂)
ja som mala vseobecne den blbec pri tych tortickach.....este to vyzeralo tak, ze bude malo potahovky na ne, tk pre istotu som vecer isla kupit do KAuflaca cukriky, keby mi vysiel Smartflex...........celkovo sa mi nedarilo velmi, aj fixka mi prestala pisat asi po troch pismenkach a bolo treba 29 tort podpisat, motyle mi padali, no proste uzas........aj sem hodim foto, ale nefotila som vsetky, ten dve podlozky, aby bolo vidno, ako to vyzrea a nie kolko ich je🙂 a este aj nejaka viroza ma skolila, ledva zijem, nastastie tento vik uz nemam nic, tak budem spat.......

maya30
23. nov 2012

este by som vas chcela poprosit o radu aky odtien cervenej miesate na logo fc Barcelona, velmi by mi to pomohlo 🙂

jakelina
23. nov 2012

@maya30 ještě jsem nedělala, tak nevím 😝

evala777
23. nov 2012

@pipka nááádherní sú 🙂

mia1111
23. nov 2012

babulky, neviete mi poradiť, čo s tým pudingovo-salkovo-maslovým krémom? Dať, či nedať pod poťah? Alebo pridať maslo? Prosíííííííím 😵

mima1311
23. nov 2012

@mia1111 ja by som asi pridala maslo ....

mia1111
23. nov 2012

@mima1311 - dík. Aj som si myslela 😉 , ešte som takýto krém pod poťah nedávala, no tak uvidím, či nakoniec pre istotu nedám iba maslo s odrezkami 😅

jakelina
23. nov 2012

@mia1111 a máš víc másla a salka než pudinku?? Jestli ano tak můžeš a nebo pro jistotu přišlehej trochu másla.

mima1311
23. nov 2012

@mia1111 ja som robila salkovy nedavno , len ked pozeram tvoj recept , tak som mala menej pudingu , iba jeden puding a 3 deci mlieka a davala som pod potah ...bol v pohode , podla mna primiesaj este maslo a s odrezkami nic nepokazis a bude to dobre ....

mia1111
23. nov 2012

@jakelina - masla je 250g, ale mlieka je pol litra, neviem, či sa to tiež meria na gramy, či ako. Ide tam aj celé salko, to by malo byť v pohode, ale dám pre istotu maslo, nech mi poťah nezlezie 😀

jakelina
23. nov 2012

@mia1111 tak to máš málo másla

jakelina
23. nov 2012

@artepf máš ty dorty všechny nádherné a ty postavičky jsou fakt úžasné. 😉

mia1111
23. nov 2012

@jakelina - ja som to brala tak, že 250g mám masla a skoro 400g salka, to je tuhé, salko poťah predsa netopí, tak dokopy by to bolo 600g tuhej zmesi na 500 ml mlieka, ale dám maslo a bude kľud 😀

eliska22
23. nov 2012

@jakelina tá tvoja je teda musím povedať krajšia 😵

mia1111
23. nov 2012

@jakelina náááádherná tortička, mne sa Tvoja páči oveľa, oveľa viac 😵 😵 😵

eliska22
23. nov 2012

@aduskatt no moja to som ti ale dala čo, s tou stužkovou 😝

jakelina
23. nov 2012

@mia1111 tak to potom ano, to by mohlo být.

jakelina
23. nov 2012

@mia1111 já právě na jedno máslo dávám jedno salko, tak jsem nevěděla jak to děláš ty.

mia1111
23. nov 2012

@jakelina tiež tak isto, len to salko má 400g (teda presnejšie 397g 😅 😀 ). Ale ja som bojko, pridám ešte maslo, preistotu 😅

jakelina
23. nov 2012

@mia1111 aha, no tak vidíš, já jsem doteď nevěděla kolik to salko přesně váží, myslela jsem, že 300 gramů. 😀 😀 😀

pristela
23. nov 2012

@iwusca ale ved toto nieje falosny parizsky: (33% slahacka s coko na varenie a smetafixom) 😀 totoje pravý , falosny je s pridanim masla 😉 tento bez maslaby som pod potah neriskovala 😕
@artepf naaaadherne torticky, wow 😵 😵 😵 😵 😵 😵 uuuuzasnee, na makko som z teba 😵 😵 😵
@jakelina Jakelinka 😀 ja uz slahala slahacku aj chladenu len v chladnicke a bola tam len nejake 3-4 hodky , pri parizskej nieje dolezite chladit ju 12hodin, ale skor mat ju len studenú a hlavne neprelievat pred miesanim do inej misky ale miesat to v tej v ktorej sa to chladilo /teda aspon podla mojej skusenosti, mozno ine holky maju ine postrehy/ ale mne sa parizska este nikdy nezrazila , na šťastie 😕 jedine co sa mi vzdy zrazalo bol salkovy s maslom 🙄 ale na ten som uz vyzrela tak uz je dobre 😀