Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
25. nov 2012

@dm1 děkuji

dm1
25. nov 2012

@jakelina Juj boze to je hrozne nech su skoro fit a hlavne spolu ☹ . No veru par blbych mesiacov za mnou ale snad uz to bude len dobre 😎

florentina
25. nov 2012

@jakelina to je tak nádherný dort, děvče ty jsi fakt talent...já si poslední dobou všechny tvé dortíky co zaregistruji ukládám rovnou do inspirací...nádhera

jakelina
25. nov 2012

@eliska22 já nahoru dávám ten spodek co je dole ve formě a potaženo je to MMF s trochou PDT. Měla jsem už zbytek, asi půl kila a neměla jsem čas dodělávat další, tak jsem to smíchala a šlo to super a dobře se s tím i potahovalo.

jakelina
25. nov 2012

@dm1 já jsem na Tebe myslela, muselo se ti škytat.
V porodnici je to smutné, všichni kolem kojí a mají u sebe miminka a ona tam chuděra sama, brečela jsem s ní. 😝

florentina
25. nov 2012

@jakelina to je mi moc líto, ať se mamince i miminku daří co nejdříve lépe a jsou oba v pořádku!

eliska22
25. nov 2012

@jakelina no dnes keĎ som piekla korpus, tak som tak na mm prehodila, že prečo ja to nemám také rovné a on, že veĎ si daj ten spodok ako vrch, no a ono je to fakt tak 😀 čo sa ja nedozviem po 2 rokoch pečenia 😀 zajtra skúsim tak urobiť 😎

jakelina
25. nov 2012

@florentina já už jsem sem fotky dávala, ale právě bylo ten den tak hnusně zataženo a stihla jsem vyfotit až večer při umělém světle. 😝

jakelina
25. nov 2012

@eliska22 😀 😀 Mně to tady taky někdo poradil z holek a od té doby to tak dělám 😉

eliska22
25. nov 2012

@jakelina ja mám tiež problémy s fotením ☹ torta pekná a fotky to dokážu pokaziť 😒

eliska22
25. nov 2012

@jakelina ale chápeš, mm ani nepečie a len tak to zavalí 😀 vypleštila som na neho oči, že ja som blbáááááááá 😀

jakelina
25. nov 2012

@eliska22 asi měl světlou chvilku 😀 😀 😀

eliska22
25. nov 2012

@jakelina veď ako inak 😀 😉

dm1
25. nov 2012

@jakelina 😢 aj kamaratka tak bola a potom mimi previezli do blavy a ju pustili domov 😢 . hrozny pocit prist bez mimi ale nakoniec vsetko dobre dopadlo a maly bol v poriadku

florentina
25. nov 2012

@jakelina jo to chápu, mojí dobré kamarádce se v dubnu narodil chlapeček a druhý den po porodu dostal těžkou infekci a museli ho nakonec i oživovat....byl pak nějakou dobu na JIP, také v jiné nemocnici...ona po císaři, nemohla za ním...velmi těžké chvíle, také jsem stále brečela s ní...ale zázraky se dějí....chlapeček se z toho dostal, sice musí hodně cvičit a mají těch doktorů více a i když žijí trošku v nejistotě, zda bude vše úplně ok, protože to se dozví až po pár letech, tak zatím to vypadá, že chlapeček roste v normě a je v pořádku i neurologicky....budou teď od vás potřebovat hodně podpory, ale pevně věřím, že to nakonec zvládnou, držím pěsti!

eliska22
25. nov 2012

no balím to tu idem spať, ráno do práce 😝

jper
25. nov 2012

@lokalistin no chlap hned, že vyklídí nářádí a dá mi ho. Tak jsem hezky poděkovala a odmítla 😀 ach ti chlapi
@reruna no zkoušela jsem ten MMF, ale asi to kašlu. Smartflex je chutnější a i líp se s ním dělá. Ale aspoň jsem to zkusila.

Řeším cenu za kg za dort, jsem myslela, že se to pohybuje 180-250Kč za kg začínala jsem na 180, ale to po přepočítání nešlo. Jak to teda je, já teda nejsem nejrychlejší - potahování apod. to už zmáknu dvoupatrák do 20min, ale figurky mi trvají, tam to urychlit neumím. Nechci nasadit vysokou cenu, ale za 100-150 za práci už dělat taky nechcu. Poradí někdo?

jakelina
25. nov 2012

@jper já jsem teď přestala cenit jenom podle váhy, zvážím dort, vynásobím to 200,- korunami a zbytek přidám podle toho jaký je krém, když třeba s mascarpone, tak si ho tam připočítám a když je tam hodně postaviček a modelování, tak si taky něco přidám. Neřídím se jenom váhou.

jper
25. nov 2012

@jakelina Máš dortík nádherný a fotky suprové - já doma už osvětuju všema lampama a furt to vypadá jako bych je fotila někde v temné komoře. A některé mám zase přesvětlené. Já nejsem moc kamarád s ovládáním fotáku, což bude asi jeden z mých problémů.

florentina
25. nov 2012

jo a holky, proč jsem sem vlastně vlezla, i přes naprostou nespolupráci mého PC, chtěla jsem hodit dortík, jsem si udělala dnes k svátku, abych zkusila čokotransfer....byla to má první práce s čokoládou vůbec, tak jsem musela pro sebe, kdyby to nedopadlo, ať to není ostuda.... uplácala jsem to hrozně rychle, s čokoládou to šlo v pohodě....s nějakým krájením a tak jsem se moc nezdržovala, tak to není tak pěkně zařezané, ale nebyl čas...tímto děkuji @pristela za postup, který sem kdysi dala, jak s čokoládou dělá, jsem si ho tenkrát uložila a teď přečetla a nemusela jsem nic dlouze studovat a hned jsem věděla jak na to....jo a místy je vidět, že ten transfer není dokonale obtisklý, ale musím říct, že to nebylo tím transferem jako takovým, přesně jak vypadala ta folie, tak se to obtisklo, jen prostě ta folie byla nějaká rozmazaná ještě před použitím...nevím čím to bylo, trvanlivost do 3/13, měla jsem ji v lednici ve tmě a normálně se mi začala rozpíjet....když jsem ji koupila, byla v pořádku....

vlada111
25. nov 2012

@aduskatt sú tam aj iné, kukni. Ale je to promócia ako každá iná 😉

jper
25. nov 2012

@jakelina jo u toho šíleného krtka jsem taky přidala, protože postaviček mrtě a dort malý, s tím krémem vidíš. Ten Bavaroise dělám nejvíc a je navíc nákladnější. Díky

aduskatt
25. nov 2012

@vlada111 🙂 daKUJEm, popozeram

florentina
25. nov 2012

jo a ještě vám k tomu dortu musím napsat jednu věc...dělala jsem ho, jak když vaří pejsek a kočička...krém co zbyl od léta z mrazáku - rafaelo a krém nastavovaný kaší čokoládový, došla marmeláda, tak jsem místo ní dala brusinky, nikdo nebyl nakoupit, tak jediné ovoce doma bylo kiwi a nevěděla jsem co nahoru, tak jsem hodila kokos, co jsem našla ve skříni...a kupodivu to bylo dobré, takže pro příště se nebudu bát experimentovat🙂

ajka82
25. nov 2012

@jakelina drzim im palce nech to zvladnu co najlepsie...ja som to zazila so starsou...mna nechali v nemocnici kdes som rodila a malu previezli do druhej nemocnice na JIS lebo jej zlyhalo dychanie, a to mi ju povodne chceli doniest na izbu, len doktorke sa stale cosi nezdalo(bola viac pod dohladom, kedze sa narodila 1,5mesiaca skor)... ja som ju videla len doktorke na rukach, ked ju odnasali z porodneho boxu :( potom az po tyzdni aj to asi pol hodinu a po skoro troch tyzdnoch ma prijali za nou do nemocnice, kym nas prepustili...

a musim sa pochvalit, dnes prisli same dobre spravy, vsetko sa pacilo a chutilo... mozno aj "akcne fotky" poslu uvidim 😉
a dem ponurat na nete, ci nenajdem nieco pekne farebne k narodeninam...najlepsie s balonikmi 🙂

dm1
25. nov 2012

@florentina vyzera krasne! a z toho rozmazania si nic nerob ono je ten vzor vlastne kakaove maslo a staci ked sa to chyti teplymi rukami a uz je tam flak. Zvlast ked je to v ladnicke v chlade a potom to vyberies. treba davat velky pozor pri tom

wera.g
25. nov 2012

Ahojte zenusky 🙂 pridavam aj ja moje najnovsie a idem aspon poobdivovat vase torty,docitat vas neni sanca 🙂

dadka212
25. nov 2012

@dena smartflex používam 😉

florentina
25. nov 2012

@dm1 děkuji, od největší odbornice na čokoládu tady 😉 jsem pochvalu nečekala...jsi moc hodná! No je fakt, že já měla tu folii doma už delší dobu a občas jsem ji v lednici někam přesouvala a tak...ponaučení pro příště, koupit a hned použít a moc netlapkat...a děkuji za info....

dm1
25. nov 2012

@florentina mozes ju mat doma aj dlhsie ale bud si ju zrozuj do rulicky tak aby to kakaove maslo bolo na tej vnutornej strane alebo daj do euroobalu 😉 . A musim pochvalit ked si to zasluzi 🙂