Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

woman04
9. dec 2012

@dm1 tie sú prenááádherné..úžasná práca 🙂

dida38
9. dec 2012

ako zienky klbouk dole pred vami co takto fungujete kazdy vikend a robite tie kraaaasne torticky...ja robim len pre nas, ale ako mam dost.....tahat taketo nocne kazdy tyzden....to asi tazko..... dobruuuuu noc

rapunzel1
9. dec 2012

@lamps úžastná, tie slúchadlá sa ti inak podarili... 🙂

rapunzel1
9. dec 2012

@dm1 prosím ťa mám otázku ohľadom perníkov, potierať po upečení, alebo pred a celým rozšľahaným vajcom, alebo žĺtkom? A ešte koľko prosím ťa dávaš sódy, lebo ty ichmáš krásne rovné , mne vždy vyskočia také malé bublinky a ma to dosť hnevá. ďakujem

woman04
9. dec 2012

@lussy23 ..bola som prekvapená z toho ,čo čítam..nejdem ti už nakladať..dievčatá ti už napísali toho veľa a ja sa k ich slovám len pripájam...aj sa k tortám moc vyjadrovať nemôžem ,nakoľko sa tomu nevenujem a za celý život som ich spravila 5,pritom naozaj poťahovanú len teraz v apríli aj vďaka radám šikuliek ,ktoré trávia nad svojím zlepšovaním hodiny a prebdené noci,popri práci a starostlivosti o deti ..nezaslúžia si závisť a osočovanie z klamstva a pod...rada sem chodím práve preto,že sú tu ľudia ,ktorí sú ochotní pomôcť,čo v dnešnom svete až tak bežné nie je..ale to nie je o pečení,ale o celkovom prístupe k životu..za svoj neúspech nemôžeš viniť niekoho úspech..píšeš ,že ideš maturovať..si mladunká a život máš pred sebou..aj keď by si sa tortami neživila,to nie je koniec sveta...môžeš piecť ,ak je to tvoja láska, pre ľudí,ktorých máš rada a bude im šuma fuk,že je krivý poťah a úspešná budeš v niečom úplne inom...pekný deň a hlavu hore 😉 ..ospravedlňujem sa za dlhý monológ 🤐

dajna11
9. dec 2012

@lussy23 dakujem....ani ti neviem ako je to malované,to jej robila kamoška k narodkám,tak som sa nestihla popýtať 😀 😀

dadka212
9. dec 2012

ahojte moje posledné tento víkend 😝

dadka212
9. dec 2012

@pipka ano mám zvlášť chladničku ale mne sa do nej zmestí max 6 toriet menších aj viac....to ja si rozvrhujem aby si po ne došli vtedy a vtedy, lebo nemám miesto na dalšie 🙂

pipka
9. dec 2012

@dadka212 no uz som sa zlakla, ze vysulas 12 tort za vecer a nasukas ich vsetky do chladnicky 😝 😀 😀
takto je to v poraaadku 😅 😀

ja musim najst rychlo nejaku detsku vianocnu...sak ja uuplne zabudla na moje krstniatko 😅 ☹ sak on ma buduci tyzden narodky a ja ani tucha aku tortulku mu spravim 😅

nemate nieco vianocne pre deti? nejake mikulasikovsko, tucniakovsko-snehuliakovske asi 😕 🙂

lamps
9. dec 2012

@pipka Janka, mám takéto 😉

jenie123
9. dec 2012

Ahojte kocky.. ja sa neviem vynadivat.. uzasne torty a tie medovnicky a chalupky super.. ste sikulky.. 🙂)))
@yukki vobec nevadi, som rada, ze niekoho inspirujem.. urcite sa tvojim detom pacila, ved je od mamicky.. 🙂 ja som tiez zaciatocnicka.. este nemam na ostatne kocky, ale velmi ma to bavi a snazim sa..

dadka212
9. dec 2012

@pipka no šak to je pohoda 😀
a uložené mám takéto niečo....

jenie123
9. dec 2012

@pipka ja mam tieto: 🙂

eliska22
9. dec 2012

@dm1 tie tvoje medovníčky sú úžasnéééééééé 😵 😵 😵 😵 😵 😵

mizulienka
9. dec 2012

@dadka212 nadherne vsetky, to mi rozum neberie urbit take mnozstvo za jeden jediny vikend.
A tiez nechapem, ako mozes modelovat sucasne s finishovanim torty, ved to by som vobec nespala a ako ti tak krasne drzia tvar ked hned davas na tortu, napr ten kon je uplne fantastikus 😉

strihalka
9. dec 2012

Taaak, jsem se aj ja rozhodla...na vanocnich velkou navstevu urobim svoji prvou marcipanovou tortu v zivote😀, shanim vsechny potrebne informace, a hlavne potreby kde nakoupit..poradite link, kde jsou lacne a kvalitne alebo primo prodejnu v BA?
Nejake uzitecne info, ktere je treba vedet a dodrzovat pri tvorbe torty? Korpusy delat doamci alebo kupujete smes?

verunkah
9. dec 2012

Můj výtvor pro synka k 1. ročku. 🙂 Ještě se mám hoooodně co učit. 😅

vlada111
9. dec 2012

@dadka212 to akože ze tento týždeň? Žena ty si inak besná 😝

pristela
9. dec 2012

Pridávam ďalsiu moju krivú do zbierky 🙄 je na oslavu 60tky , no číslo nan nechceli len nápis , múdro, múdro 😅 ani ja si nebudem prosiť pripomínat aká som už stará 😅 Jediné podmienky boli- krivá, príchute a nápis , vsetko ostatne nechali na mna a vcera si jedna známa objednala torticku tiez zo slovami možes si robiť čo chces 😅 huráááááá 😅 😅 ale nakoniec som z nej aspon námet vytiahla 😀

vlada111
9. dec 2012

@dm1 ty si tuším nadčlovek. Krásne perníčky.

janula.h
9. dec 2012

@pristela nááááááádhernááááááááááá!!!!!!!!!!

vlada111
9. dec 2012

@dadka212 ja by som urobila len tú s koňmi a mala by som na víkend dosť. Viac by som ani nestihla 😝

pristela
9. dec 2012

baby 😵 😵 😵 tie zimne inspiracky su tak neskutocne kraaaasne !!!! to budem musiet urobit! aspon jednu malinkatu asi ako darcek urobim brachovi s rodinkou ked pojdeme ježiškov vymieňať 😀 ved tomuto sa neda odolat !!! 😵 😵

Inak holky ja ked napr. robim polevou na tortu tak myslím pri tom na @dm1 😀 ked farbim hmotu tak na @dadka212 😀 😀 a ked robim nejaky velky kvet tak na @lamps 😀 😀 a vela inych , už mi asi šišinuje , sa vám musí neskutočne štikútať 😀 😀 😀 😀 / @pipka nem boj na teba zas myslím po nociach 😝 😀 😀 😀 😀 😀 /

vlada111
9. dec 2012

@pristela nááádhera

vlada111
9. dec 2012

@pristela no a ja som robila včera krabicu a celý čas som myslela na teba 😀

janula.h
9. dec 2012

@dm1 šílenééééé nádhera Ty si že waw 🙂 😉

zuzana124
9. dec 2012

Ahojte baby, dlho som tu nebola, už pečiem len výnimočne, tak sem až tak často nechodím 🙂 pridávam tortičky ktoré som robila už dávnejšie a jednu ktorú som robila tento víkend, je to tá na 90-tku 🙂

mamina1978
9. dec 2012

@pristela ta kriva nema chybuuuuu WAUUUUUU!!!!!!!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 Ukladam 😵 😵 😵 😵 😵

njonja
9. dec 2012

Kocky, moja dnesna....Pipidlhapancucha v zime...

pristela
9. dec 2012

@mamina1978 jeeej ty si zlata 😵

@njonja tá je zas neskutočnááááááááá 😵 😵 😵 😵 ach ja milujem tieto tvoje "tématické" úžasné