Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mimcak
9. dec 2012

@dm1 nádherné medovníčky aj anjelici 😕 😵 😵

eliska22
9. dec 2012

@njonja tieto tvoje torty sú tak úžasné niečo, umelecké diela 😵 😵 😵

yamahafazer
9. dec 2012

joj baby ake nadherne torticky ste vsetky popiekli to sa neda osobitne ani stihat menovat snayim sa popozerat len fotky lebo citat vas nemam sancu stihat.Ja neviem kedy zacnem piect prenas vobec nieco na vianoce odkedy chodim do prace tak uz nestiham ani upratovat 😒 .
@njonja tie tvoje modelovackz su perfektne no nemam slov aj tie figurky minule ty skriatkovia no nadhera 😵
@pristela tvoje su vzdy dokonale krasne ako vsetko co vytvoris 😵
@dadka212 nadherne pestre torticky a mam podla teba robit jednu torticku s kitty taku kvetinku,ale chcu na fialovo a trocha ju pozmenim lebo nemam rada presne kopie tak dufam,ze nevadi

woman04
9. dec 2012

@pristela tak toto je iná nádhera 🙂
@njonja skvelá..ešte som nevidela Pipi v zime 😉

yamahafazer
9. dec 2012

@dm1 tie tvoje medovniky vsetky nadherne ja neviem ako to stihas a vsetky co zdobite medovniky mate moj obdiv ja na to nemam nervy a trpezlivost a cas my len hole mavame 😀

nelly75
9. dec 2012

@dm1 nádherné medovníčky 🙂 mňa ešte čakajú na zdobenie
@dadka212 nádherné tortičky, veľa inšpirácií u teba nachádzam, kedže začínam nemám ešte veľa za sebou, ale budem skúšať 🙂
@njonja neskutočna náádhera 🙂
@pristela úžasné, šikulka 🙂
a samozrejme všetky ostatné krása krása krása 🙂
včera som bola na kurze modelovania kvetín.... a zasa som o niečo múdrejšia už len príležitosť a môžem tvoriť 🙂

simasa
9. dec 2012

Ahojte babule, pridavam moje tortuse..

kikina84
9. dec 2012

maminy ak robite marcipanovych motylikov s vypichovačkou..chcem sa spytat na farby..na vela obrazkoch su tie motyliky take strasne farebne..ako docielim take pestre farby? pouzivaju sa nejake spreje cukrarske? alebo mam radsej zafarbit marcipan? idem to robit prvy krat ,aby som to nepohnojila..dakujem

lamps
9. dec 2012

@pristela Žanetka, pozerám tu tvoju tortu a nechápem a híkam, skonštatovala som, že ja z teba nemôžem a môj najstarší synátor zahlásil, že tak si nepozeraj jej fotky a vymaž si ju z priateľov 😀 😀 😀, no ale ja si ťa nemôžem vymazať, pôsobíš na mňa veľmi inšpirujúco 😀 😀 😀.

@njonja tá Pipi je nádherná, samozrejme celá tortička, ale Pipi ma dostala 😅 😅 😅

Dievčence už nepridávajte žiadne tortuše, lebo len dnes som odovzdala tú DJ tortu a už ma svrbia ruky, keď to tu vidím 😀 😀 😀 a na vianoce nemám ešte upečené absolútne nič, ale idem ja na to, mám 4 pomocníkov 😉

mimcak
9. dec 2012

@pristela nádherná ,krásne farby

79zuzana
9. dec 2012

hura... docitala som vas 🙂 Uzasne torticky ste popridavali, nemozem vas menovat, lebo by mi nestacila tato strana 🙂 Pripajam moje dve vcerajsie, nuz teda, peciem uz druhy rok, ale toto sa mi este nestalo, prvy korpus z 9 vajicok som piekla vyse hodiny a po vybrati som zistila, ze je aj tak nedopeceny, nechapem, asi 1 cm zo spodu bol prepeceny a potom tam boli take nedopecene kusy, pritom cesto bolo dobre premiesane, tak som ho supla sliepkam. Druhy a treti mi potom neskutocne vyfuklo, tak som tie kopce zrezala, rozmiesala s dzemom a pouzila som to normalne medzi korpusy akoze puncovy korpus. No ja neviem, co sa mi tak darilo ... pouzivala som tie iste suroviny, tie iste znacky ako stale. Ale nevadi, torty sa strasne pacili a dufam, ze aj chutili. Ospravedlnujem sa, ze davam 5 fotiek z tej istej torty, ale tak velmi sa z nej vytesujem, ze sa mi podaril vymodelovat Super Mario 😀 😀 😀

monikapo
9. dec 2012

@sisix dakujem za pochvalu, no oci som robila 2x take velke a su to 3 vrstvy malinkych guliciek,najskor biela, potom do pol oka modra na to mini pidi cierna a do toho bodka beloby s tenulinkym stetcom a okolo cierna hmota natenko vysulkana ale tiez domalovane stetcom, este davam foto...aj prveho

monikapo
9. dec 2012

@79zuzana torticky krasne a to ako opisujes pecenie, to si bola u nas??? ja som pokazila jeden korpus, potom jeden krem nie a nie vyslahat na hladko, tak som pacla celu nutelu s maslom a trochu toho nepodareneho kremu, kym ho nebolo citit, no na nervy som mala tie 3dni tiez... takze vitaj v klube!!! 😉 😎 🙄

pristela
9. dec 2012

@lamps 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 dobreee 😀 😀 😀 😀 že dostane mlady po zadku !!!! 😀

@79zuzana je suprovýýýýýýýýýýýýýýý 😵 😵 😵 😵 uzasny , čistučky, krááása 😵 😵 😵

anibas
9. dec 2012

@dm1 fantázia !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

79zuzana
9. dec 2012

@monikapo no tak dakujem za privitanie 🙂 to sa mi tusim kazilo, aby som velmi nespysnela 😀 😀 😀

@pristela dakujem za pochvalu 🙂 Mario ma sice jedno ramienko trosku poskodene, ale uz som nemala nervy to robit znovu, inak som ho robila hodinu a pol 😝 😝 😝 Na tych obrazkovych postupoch to vsetko vyzera tak lahucko a ked sa pustim do modelovania ja, tak to v skutocnosti tak jednoducho vobec nie je... ale nevzdavam sa 😀 😀 😀

monikapo
9. dec 2012

@79zuzana aaano tak je to ...to je proti spysneniu:O))) 😀 TAK, TAK, TAAAK...len dufam, ze uz som skromnucka a buduci tyzden sa bude darit:O))) 🙂

njonja
9. dec 2012

@lamps , @yamahazaver, @pristela , @woman04, @eiska22 , @mamina1978 dakujem krasne kocky moje 🙂
a dakujem za vsetky pacitka🙂

79zuzana
9. dec 2012

@monikapo haha, tak aj mne uz nos klesol dole a dufam, ze od tohto tyzdna to uz pojde vsetko lepsie 🙂

dena
9. dec 2012

@dm1 @pristela @njonja wauuu 🙂 nadhera

dadka212
9. dec 2012

@mizulienka ja tie postavičky vymodelujem, niektoré dám hneď na tortu niektoré nemôžem lebo sa mi nezmestia do chladničky torty potom 😀 takže ich dávam až keď prídu po tortu, čiže ich modelujem ale cez noc schnú 🙂 a dakujem, tento víkend bol fakt zaberák, ešte mi deti dostali nejakú virozu tak to bolo fakt o hubu, som si nadávala, že nerobím dopredu postavičky 😝
@yamahafazer jasné že nevadí 🙂
@79zuzana ten Mário je perfektný 😵
@monikapo krásny koník
@vlada111 no šak sa mi to nakopilo...niektorým neviem/ nemôžem povedať nie....no tak do dopadlo takto 😝
@njonja parádna pipinova torta 😵
@pristela perfektná torta to už ani neviem komentovať...a inak aj ja si vždy na niekoho zmyslím, tento víkend som intenzívne myslela na @lamps ako som malovala na tortu trávičku 😀

dadka212
9. dec 2012

@dm1 waaau nádherné 😵 ja teda furt kukám na tie medovníky zo swapu a furt nechápem ako to niekto dokáže, ja som hrozný antitalent moje vyzerajú horšie jak tie čo moje deti "nazdobia" 😅

lifinka
9. dec 2012

@njonja nádhernááá 😵 😵 😵 😵

lifinka
9. dec 2012

@dm1 moc krásné máš perníčky a ty andělíčky jsou úžasní, to jsi jak dělala? 😉

florentina
9. dec 2012

Ahoj holky, přeji hezkou adventní neděli.
Zrychleně koukám na poslední dortíky a je to tedy opět velká nádhera

@lamps na str. 4185 jsi přidala strašně roztomilý, krásný dortík ...z čeho je prosím ta travička? Tedy myslím takové to jakoby sypání?

mizulienka
9. dec 2012

tak na tento vikend hotovo, mala som 3 velke, velkkost plechu, ale nestihla som odfotit, vsetko to bolo na vianocne vecierky, aurat tuto jednu som stihla...aj ked ta kitty 😕 moja kitty stale vyzera ako usedla pani 😉 😕 😕 a samozrejme katka musi odprevadzat kazdu tortu 😀 😀

jakelina
9. dec 2012

@florentina to je kokos, pokud můžu odpovím, protože už na to Andrejka někomu odpovídala. 😉

jakelina
9. dec 2012

@njonja já jenom žasnu, krásná Pipi, má krásný výraz. A ještě jsem se chtěla zeptat, ti sněhuláčci jsou celí z hmoty nebo jak jsi je dělala???Děkuji

lamps
9. dec 2012

@florentina moja zástupkyňa @jakelina 😅 ti už odpovedala, áno je to zafarbený kokos 😅 😅 😅

mizulienka
9. dec 2012

@njonja neskutocna torta, ta pippy je uplne prenadherna, zboznujem tie tvoje torty, stale maju taku vypovedaciu schopnost, super 😉