Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jenie123
13. dec 2012

@florentina super sa ti podarila.. 🙂)) aky mas prosim Ta priemer korpusu?

lussy23
13. dec 2012

@bambula1307 ďakujem, ale už mám kúpené minivrecká ,dobre sa snimi robí, dajú sa umývať a hlavne sú už urobené😀 (podľa mňa je ten celefán zbytočné plytvanie)
@florentina podľa mňa sa a j tí predtým podobali. ja som hneĎ poznala že je to pes, a keď so mtakú rasu ešte nevidela.

dm1
13. dec 2012

@blcha ja som si v exceli urobila prepocty na vsetky korpusy co pouzivam od 1- 12 vajicok tak nemusim uz nic ratat. Super pomocka len kuknem na papier a mozem piect

lussy23
13. dec 2012

@dajna11 tie motýlikové sú krásne
@muffinka8 chichi apodľa brata robí mtie postavičky veľké🙂 no mne sa ľudksý výraz na marcipánových postavičkách nepáči. ako vyzerala tá baletka?
@vlada111 a to sa jej ešt epokrčil prst, keď som ju dávala spolužiačke, takže vyzerala akoby ukazovala rockové gesto😀
@muffinka8 ako vyzerala tá baletka? už si nepamätám. a ďakujem.

ale aj ostatné baby, čo je na tých postavičkách zlé? chcem s azlepšovať, ale nemám ako, keď mi nepoviete, čo je na nich zlé🙂

lucula73
13. dec 2012

@lussy23 minulý týždeň ju sem davala pristela,tú baletku,ja som sa pýtala na baletku 😉 ,takže taký týždeň dozadu skus pozrieť........ja ju budem asi medzi sviatkami skušať,bo po novom roku idem takú tortu robiť 🙂

maya30
13. dec 2012

kocky chcela by som spravit deckam do skoly tie stromceky zo zmrzlinovych kornutkov co tu davala @mamina1978 ....myslite ze by som do nich mohla dat namiesto puncoviny karamelovu burizonovu hmotu, co sa z nej robia gulky ?

jenie123
13. dec 2012

@maya30 ja si myslim, ze ano..

Kocky, ktore ovocie je lepsie do pribinaku lesne ovocie ci mandarinky?

maya30
13. dec 2012

@nika1985 to s tym kokosom by aj mna zaujimalo, najneskor zajtra zistim ci bude na torte drzat, ale asi tie miesta kam ho chcem dat natriem zriedenou potahovkou 😉

florentina
13. dec 2012

@dajna11 já je nikdy naživo neviděla, proto mě to tak mátlo, na každé fotce (a hlavně v počítači oproti vytisknutému obrázku to bylo úplně jiné)....

@jakelina 😀 ...nejsem, ale mám tu kuchařku doma a mám ji ráda...pokud by někdo začínal a nevěděl o vaření nic, tak je jedna z mála, podle které bez problémů uvaří....

florentina
13. dec 2012

@jenie123 děkuji 😉 ... 18cm
@lussy23 tak to je prima, jsem zvědavá co na ně bude říkat oslavenec....

dajna11
13. dec 2012

@florentina no vidíš,my to máme okukané 😀 😀 i ked su rozne farebné varianty,samozrejme bledšie,do siva a tak...ale líštičková ryšavá farba je práve tá charakteristická 😀 😀 😀

muffinka8
13. dec 2012

@lussy23 a zvieratká skús napríklad také.

lussy23
13. dec 2012

@muffinka8 ďakujem

pristela
13. dec 2012

holkyyy, mne sa taak nechce ☹ nejak ma chytila slina na tvorenie v pracovni a nie v kuchyni pri torte, zajtra rano si pridu pre krtka a chudách este ani upecene korpusy nema 😕 ach

mamina1978
13. dec 2012

@blcha Krasnucky je ten macko 😵 😵 😵 😵 😵

mamina1978
13. dec 2012

@pristela aspon sa moze pani zajtra tesit, ze je uuuuplne cerstva este horuca ta tvoja torticka....... 😉 😀 Cerstvejsiu ani v cukrarni nedostane 😎 😀 😀 😀

mamina1978
13. dec 2012

@florentina Ta je nadhernaaaaa 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

pristela
13. dec 2012

@mamina1978 😀 😀 😀 😀 no to hej , este sa trááááásť bude 😀 😀 😀

makinka2
13. dec 2012

Ahojy holky 🙂 prosím radu 🙂 Ztvrdla mi gelová barv aco s ní??? Nalít do ní třeba vodku??? Pomůže to?? děkuji mooooc 😵 😵

mamina1978
13. dec 2012

@lussy23 Ahoj moja, prepac, nemohla som ti skorej odpovedat......... uz vyse tyzdna mam nachladenych dvoch najmensich 😢 ........ A najprv mal teplotu len Timmy ,ale uz je skoro OK okrem kaslu, ktory este pretrvava...... ☹ a teraz od vcera vecera mi dostal Dominik.....najmensie moje drobulatko horucky a kaslisko ,preto som teraz nemohla hned odpisat........ 😢 😒

Ale ako vidis aj ostatne dievcata tu na MK sa ti snazia pomoct, uz si dostala aj nejake rady od nich...... 😉 🙂
Ja som nasla na dvojke od teba postup na anjelika a babätko, tak sa tam pozri ako si sa zlepsila s tymi tvojimi terajsim postavickami. A este nieco som si vsimla , ze vtedy si robila tvaricku moc gulatu a teraz na tychto dvoch moc pozdlznu - ovalnu...... skus urobit nieco medzitym a bude super akurat........ 😉 🙂 A dievcata ti radili aj obrazok je tu o nieco vyssie pre teba ....skus cez vikend urobit tu baletku , ma jednoduchsi vyraz tvare........A este jedna rada nefarbi si hmotu na taku tmavo zltu - okrovu...........lebo to posobi ako by vysli prave zo solarka........tak skus radsej jemnuliko ruzovucku. Uz sa tesim na foto 😵 😵 😵 😵 😵 ......snaz sa...... 😉 🙂

mamina1978
13. dec 2012

@pristela 😀 😀 😀 😀 😀

solinkarka
13. dec 2012

Ahojte dievcata,..je tu nejaka cukrarka zo ZA alebo blizsieho okolia? chcela by som dat malemu spravit takuto tortu https://www.modrykonik.sk/fotoblog/solinkarka/a... viete mi orientacne povedat kolko by ste si za nu pytali? dakujem

muffinka8
13. dec 2012

@lussy23 tak ako radí @mamina1978 s tou farbou tváre ... @pristela tu raz dala typ, že na peknú telovú farbu je dobre trošku žltej a ružovej (ak sa nemýlim) ... ja som k tomu dala aj trošku Ivory (naozaj len minimum všetkých farieb) a myslím, že celkom ok som mala farbu, použila som ju na bábätko aj na toho anjelika teraz.

muffinka8
13. dec 2012

@florentina super sa ti podarila torta aj hafani 🙂 keď som potom kukla aj na to plemeno, tak naozaj si sa trafila 🙂 ... ja by som si na také reálne postavičky netrúfla, lebo to by dopadlo 😀 😀

ajka82
13. dec 2012

@pipka 😖 ehmmm, no ja mam taku doma a nic ine podobne nemam, a celkom by sa mi zisiel upiect taky tvar teraz...no co uz, budeme obriezat, neni cas kupovat nerezovu 🙄

dajna11
13. dec 2012

aaaaaaaaaa máme tu dalšie mufty....a o týžden dalšie ....a mna už picne kolko je s tým ppráce 😀 😀 😀

lucula73
13. dec 2012

@dajna11 krásne sú...........ja budem robiť o týždeň na vianočný večierok 😉

babky prosím vás,nemáte niekto uložené poruke,ako sa robia zvieratká na farmu?stačili by mi hlavy domácich zvieratiek..prasiatko,kravička,prípadne niečo iné.........neviem to z hlavy vymodelovať a chcem na boky toritčky to nalepiť 🙂
ďakujem 😉

mizulienka
13. dec 2012

@dajna11 krasne mafiny 😉 Prosim ta ako robis ten vrch, to vykrojis koliesko z hmoty a polozis na mafin?
mas prosim aj nejake super osvedcene?

lamps
13. dec 2012

@nika1985 neviem, či neodpovedám neskoro. Keď dávam kokos na tortu ako trávu alebo sneh, nepotieram poťahovku ničím, ono sa to tam udrží

lifinka
13. dec 2012

ahojky, přidávám dnešní právě dokončený. 😉