Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
22. dec 2012

@pipka to máš super, my chceme ísť tiež do väčšieho, uvidíme ako sa to vyvinie

pristela
22. dec 2012

@lamps sa ospravedlnujeeeem a teda jeden dobrý skutok navyše urobím 😅 😅 @pipka ja jej vbehla všade , som sa aj spytala či možem , ale aj som si sama odpovedla prv nez Andrejka 😅 ale ked ja tak milujeeeeeeeeem pozerat život 😅 to ako ked sem davate foto ako vyrábate torticky 😅

lamps
22. dec 2012

@pristela aler veď mne to vôbec nevadí to je v pohode, ale veľa si sa u nás teda nenabehala 😀 😀 😀

pipka
22. dec 2012

@pristela sak ti vravim ze si jak ja 😀 aj ja milujeeeem kukat byty..a kuchyne a kupelne 😅 😀 ja keby sa nehanbila aj do skrin nakukam 😅 😅 😅 😝 😀

pipka
22. dec 2012

@lamps no si ju mala poslat minimalne trikrat do kazdej izby...nech sa nabeha viac 😀 😀 😀

lamps
22. dec 2012

@pipka 😀 😀 😀 😀 no to by som mohla nabudúce tak urobiť

luciahromadkova
22. dec 2012

@njonja nadherná 😵

aduskatt
23. dec 2012

tak moja posledna predvianočná🙂 2950 g, orechovy korpues, parizska slahacka, banany

aduskatt
23. dec 2012

len mala kozmeticka uprava

dada2007
23. dec 2012

@pristela 😵 😵 😵 😵 ďakovala za pochvalu 😵 😵 😵 😵

halienka
23. dec 2012

Ahojte babky, najskôr vám chcem všetkým šikulkám popriať krásne a v pohode prežité vianočné sviatky 😵 😵 a hcela by som sa vás spýtať, či mi neviete poradiť, chcela som urobiť tieto keksíky http://www.toprecepty.sk/recept/599-citronove-p... lenže cesto mi vyšlo také, že sa drolilo, absolútne nebola šnaca ho rozvaľkať alebo dačo také ☹ neviete kde som mohla spraviť chybu? Všetky ingrediencie som dodržala... jediné čo ma napadá, že maslo nebolo studené ako sa na krehké cesto dáva ale bolo už zmäknuté... ale že by to urobilo takú galibu? Potom som skúšala pridať ešte jedno žĺtko, aj trochu masla ešte, nič nepomohlo, putovalo do koša... 😝

dada2007
23. dec 2012

@halienka podla mna málo masla na tolko suchého-muka, muka a práškový cukor.....isto tam malo ísť viac masla 😉 môj postreh......možno baby inak poradia 😉

denisak77
23. dec 2012

moje posledné tohoročné,želám krásne vianoce a šťastný Nový rok

janula.h
23. dec 2012

Babule šikule krásne sviatky plné pokoja a oddychu a porozumenia a šic šic od rúry a mixéra nohy na stôl a relaaaaaax 🙂

dajna11
23. dec 2012

tak vianočné ružičky na mieste a hotovo do vianoc🙂

halienka
23. dec 2012

@dada2007 veru máš pravdu asi, lebo na nete som našla, že krehké cesto by malo byť v pomere cukor:tuk:múka 1:2:3 diely, a to tým pádom v recepte nesedí, lebo ak je cukru 80g, tuku malo byť 160g a nie 100g, a múky je 250g, to by vcelku sedelo. Mám chuť to skúsiť znova, len ma porazí ak to ani tak nebude dobré 😀 😀

lawli
23. dec 2012

tak a je tu moja "tortárska bodka" za týmto rokom... 🙂

Sladké moje dušičky ,prajem Vám všetkým krásne Bohom požehnané Vianoce ,plné lásky ,rodinnej pohody a pokoja 😵

dada2007
23. dec 2012

@halienka viem to, lebo teraz som robila zopár suchých a jeden recept bol tiež trošku na hlavu ako som sa na to pozerala.....ale tak zarobila som a pak som zistila, že sa mi zdalo dobre.....a pridala som maslo a cestíčko zachránené....no je to na tebe, či skúsiš 😵 😉

nimi2
23. dec 2012

ahojte zienky, mam otazocku na vas skusene, caka ma moja prva potahovana torta, mam kupenu cukrovu pastu wilton a neviem aka plnka pod potah je vhodna, lebo asi nie vsetko sa moze, aby potah nepremokal, dobre drzal.....my mame radi iba slahackove a tvarohove naplne, to by snad nevadilo cim bude naplnena, vsak? budem rada , ak mi niekto poradi, dik dik dik

jakelina
23. dec 2012

@nimi2 naplň čím chceš, ale nahoře a po obvodu dej máslo s cukrem a můžeš přidat drobečky z korpusu.

yamahafazer
23. dec 2012

ahojte,vsetkym zelame stastne a vesele vianocne sviatky 😵 a pridavam moju poslednu torticku pre moju malu k zajtrajsim meninam len taka rychlovecka co najmenej zdobena lebo unas sa to uz nikomu nechce jest a ovecku tu si necha nahranie lebo chcela hlavne len tvrda aby bola 😀

yamahafazer
23. dec 2012

@dajna11 to su nadherne vianocne torticky 😵 tie ruze su paradne si mozu odlozit a mat stale rozkvitnute 🙂

bonninka
23. dec 2012

@vecernicci Mohla bych se zeptat čím zdobíš perníčky, že máš to zdobení takto jemné?

dajna11
23. dec 2012

@yamahafazer no ja som lutovala že som si neurobila tiež ,tieto som mala v pohári a boli super na stole,moja živá mi aj tak nejako opadáva 😀 😀

sisix
23. dec 2012

@dajna11 tak to je fakt boží

dadka212
23. dec 2012

ahojte, tu je moja skoro posledná v tomto roku ešte 2 ma čakajú

ajka82
23. dec 2012

stromcek dozdobeny, darceky pobalene(zas som si dala nocnu sichtu 😝 ) a vianoce mozu prist...aj ked z vianocnych kolacikov uz sostala len polovica a z 8 druhov uz len 5 😅

zelam vam vsetkym krasne a pohodove vianocne sviatky a stastny novy rok...a detickam veeela darcekov 😵

pipka
23. dec 2012

@ajka82 Alenka aj vaaaaam vsetkym 😵
u nas vsetko tip top, deti este spia a muz v robote..no ideaaaalny stav 😅 😀

ajka82
23. dec 2012

@pipka dakujeme...no moje spat nechcu ani nahodou...chcela som ist na vianocne trhy este nejaku prkotinku kupit svagrinej a na zivansku, len neviem ci mi nepospia po ceste... a mm spi, konecne ma volno po vyse mesiaci nepretrzitej roboty... a to vacsinou o 7 do prace a o 22 najskor prichod domov 🙄 ale apson nam dnes stromcek pripevnil do stojana 😝

mamina1978
23. dec 2012

Moja vianocna torticka, darcek pre nasich susedov .................... Korpus bledy, pribinacik (coko, vanille , coko)

Dievcata, prajem vam vsetkym krasne vianocne sviatky a staslivy novy rok 2013 🙂