Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lussy23
27. dec 2012

@1zaza krásna
@njonja krásna

pristela
27. dec 2012

@dm1 Dani 16,7 cm 😀 cela silikonka , a samotny vzor v nej 15,5cm , ja myslim , ze by to slo s tym co mas na tie cipky, neviem ako sa to vola 🙄 ale normal premyslam ze si to kupim a skusim , a ano od ťamanov , mali este taku sirsiu / tato ma 4cm samotny vzor/ a ta druha bola sirokaaa, asi sa tam po nu predsa vratim 🙂

lussy23
27. dec 2012

@zdenallicka nádherné

lussy23
27. dec 2012

robila som ďalšiu postavičku. Táto však nebola len dôsledok učenia sa, ale bola aj sľúbená, so mslúbila synovcovi draka, tak tu som ho robila podľa postupu na dvojke. je to už lepšie ako tie predošlé? čo môžem ešte zlepšiť?
prosím vyjadrite sa, cchem sa stále zlepšovať🙂

zdenallicka
27. dec 2012

@lussy23 Děkuji..🙂

lussy23
27. dec 2012
dm1
27. dec 2012

@pristela diky a co stala? ja som na coko pokukavam po nej 😀.

pristela
27. dec 2012

@dm1 och ja nepamatam ☹ asi okolo 3,50 ? 😕

lussy23
27. dec 2012

baby ved mne to vôbec nechce držať, priliepam vodou , pridržam to. a aj tak to nechce držať. čo mám robiť, aby s ami nerozpádavali?

zuul
27. dec 2012

dievcata prosim tortuska 2,5kg mramor+pribinak+broskyne. do akej velkej formy myslite? teraz robim jednu zo 6vajec priemer 24cm a teda len cesto same prekrojene na 4x vazi 1170g. myslite, ze pribinak, broskyne vyjde tak na 2,5kg?

dakujem moooooooooooooooooooooooooooooooooooc

zuul
27. dec 2012

@lussy23 ja lepim jedlym lepidlom 😵 a zlepsujes sa. len tak dalej 😉

luciahromadkova
27. dec 2012

moj darcek od jeziska 😉 silikonka na coko, silikonky na potahovu hmotu od cinana po 2,30E, a kniha 1000 napadov na zdobenie tort a dezertov 😵 😵 😵

dm1
27. dec 2012

@pristela a keby som ta velmi pekne poprosila kupila by si obe aj mne? mensiu aj vacsiu? prosiiiiiiiiiiim 😵

lamps
27. dec 2012

@pristela
@pristela juuj Žanetka, ja viem, že som zlá, ale požiadavku tvojho Kubka by som ani náhodou nezvládla, tak to je pre dobro tvojho synáčika 😀 😀 😀

1zaza
27. dec 2012

@lussy23 a nedávaš tam veľa vody? stačí trošička

florentina
27. dec 2012

Ahoj holky, přidávám dortík na vánoční posezení s rodinkou. Čokokorpus, čokopribiňák, lesní plody, marcipán. Svíčka je z disco sušenek a nahoře čajová svíčka.

florentina
27. dec 2012

@luciahromadkova jé já dostala od ježíška tu samou knížku a každý den se tu s ní teď kochám a taky nějaké silikonky a folie na čokoládu a marcipán....

lucka_o
27. dec 2012

Ahojte baby...viete mi prosim poradit nejaky recept na bezlepkovu piskotu?????? dakujem!!!!
@dm @pristela

florentina
27. dec 2012

@makinka2 no já bych taky nepoužila něco, co je 3měsíce prošlé, když to vím, ale na druhou stranu, když obarvím hmotu a kousek zbyde, vrazím to do lednice a použiji později a těch zbytků mám v lednici více a upřímně opravdu nevím z jakého období jsou a myslím, že to tak dělají všichni...Nebo vy si holky na zbytky hmoty píšete datum trvanlivosti? A jinak teď nevím, zda na hmotě je datum minimální trvanlivosti či datum spotřeby, ale u toho data minimální trvanlivosti bych se bála méňe.

frlka
27. dec 2012

@luciahromadkova je dobra ta knizka? su tam pekne inspiracie a foto postupy ako na to?

ajka82
27. dec 2012

@lussy23 dracik paradny 😵 nedavas vela vody, ked ti to nechce drzat? ja tam supnem len malu bodecku jemne a drzi v pohode 😕

jakelina
27. dec 2012

@florentina já všechny zbytky smíchám a udělám černou, ale je fakt, že taky nevím jak staré jsou. ☹

ajka82
27. dec 2012

@zuul ja som mala mramorak zo 4 vajec, pribinak a lesne ovocie 2,4kg...alebo jednu si pamatam presne mramorak 4 vajcia v 24cm 1x prekrojena, pribinak z jednej slahacky, lekvar, potiahnuta a ozdobena 2,2kg... mozno ti pomoze

1zaza
27. dec 2012

@florentina ja som takého zatiaľ neriešila, lebo zatiaľ vždy miniem hmotu v lehote, ale ak by hrozilo, že by mi mala hmota prešvihnúť lehotu, určite si to označím, lebo by ma chytala panika, že sa niekomu niečo stane, nepotrebujem mať problémy. Čiže môj záver je určite značiť 🙂

dm1
27. dec 2012

kocky my sme odisli uz v sobotu na sviatky prec tak som ani nestihla dat posledne medovnikove vytvory. nakoniec sa aj 3d gulky podarili aspon par a podarilo sa mi mat aj stromcek prevazne hand-made - iba pernicky a ozdoby zo slaneho cesta, pomaranc a samozrejme svetielka kupene. Tie pernicky isli na stromcek. A dalsia varka upecenych anjelickov pre radost 🙂

vecernicci
27. dec 2012

@florentina super dortík, krásně váááánoční
já se tak těším holky, po novým roce mi manža koupí novýho robota, jsem si vybrala Kenwood prospero 266, těším, těším 😀 😉

vecernicci
27. dec 2012

@dm1 ježíši, to je nádhera, máš zlaté ruce 😵 😵 😵
jinak tak začátkem ledna už asi začnu péct 3D vajíčka z perníku, ať pak nemám takovou hoňku jako teďka před vánocema, přece jen velikonoce jsou už koncem března 😉

njonja
27. dec 2012

@jakelina jaj moja, no ta pani bola este expresivnejsia vo popise klientov domova dochodcov, ale to moc nepatri na papier🙂 🙂

vecernicci
27. dec 2012

no nejsem já švihlá? 😀 😀 už si zase hledám práci a to odpočívám už celý tři dny 😀

njonja
27. dec 2012

@dm1 su prenadherne!!! Prosim ta, to ako pecies tie gulky pernikove? To je pre mna veeeeelmi vysoka matematika🙂 😀 😀