Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sisix
6. jan 2013

@jakelina ja take nebarvim, zbytecne

florentina
6. jan 2013

@mariann2 moc pěkné, ukládám do inspirací, už jsem tu měla dotaz na motorkový dort...a manžovi vše nej k narozkám!
@sisix promiň, ale nerozumím dotaz, co jestli mám vyzkoušené?

florentina
6. jan 2013

@jakelina díky za info, vypadá to dobře...a k té chuti, je fain, že ti to chutná, ale mě by zajímalo, zda ti to přijde chuťově nějak jiné od toho co děláš normálně, jestli to prostě stojí za to se s tím dělat....

sisix
6. jan 2013

@florentina pisu jak tatarka promin. Otazka: jaka coko hmota je nejlepsi? Manzel je cokoladovy a tak chci k narozkam misto mandlove hmoty, hmotu cokoladovou. Jakou mi doporucis, kdyz ma rad nejvice horkou cokoladu? Dekuji a doufam, ze je to uz srozumitene. 😀

jakelina
6. jan 2013

@florentina zákaznice ho chce, tak jsem ho zkoušela abych věděla jak na to.

jakelina
6. jan 2013

@florentina je to takové trochu nakyslé a celkem vláčné a má takovou jinou konzistenci, jinak nadýchanou než klasický korpus. On se mi teda moc nezvedl, ale je uvnitř nadýchaný.

dadka212
6. jan 2013

@mamina1978 jééééj zlatý 😵

florentina
6. jan 2013

@sisix jj je to srozumitelné, ale odpověď pro tebe bohužel nemám. Kupované hmoty, které mají čokoládovou příchuť většinou po čokoládě nechutnají vůbec a většinou nejsou moc dobré. Já samozřejmě nemám ozkoušené všechny. Ale toť moje zkušenost. Ten chocoflex byl aspoň chuťově dobrý, ale né moc čokoládový. Takže pokud je manžel čokoládový udělala bych místo dortu potahovaného, dort s čokoládou. A nebo domácí čokohmotu, ale s tou já nemám zkušenost. To se do čokolády přidá glukoza. Ale nevím, zda se s tím dá potom normálně potahovat, zeptej se @dm1 , ta by o tom mohla něco vědět? Pro mě je to tady speialistka na čoko.... 😉

dadka212
6. jan 2013

@ladydia ano mám tú wiltonku odskúšanú, inú farbu gelovu ani nezoženieš, že bude vyzerať ako cyklamenova....a niekde ju aj majú uvedenú, že je tá farba cyklamenová...

florentina
6. jan 2013

@jakelina tak já ho asi taky někdy zkusím.....

mariann2
6. jan 2013

@florentina ďakujem, odkážem a kľudne ukladaj, veľmi ma to poteší

pipka
6. jan 2013

@mamina1978 jeeeeejo, ten je rozkosnyyyyyyy 😵 😵 😵 😵 no nezmazu...sak barancek chutny ako torticka 😀 😵 😵

sisix
6. jan 2013

@florentina ok diky, poleju cokoladou

rapunzel1
6. jan 2013

práve odovzdaná, som zvedavá na reakciu, lebo na budúci týždeň majú objednané dve tortičky... prvýkrát budem robiť 4 celkom veľké tortičky plus ešte zákusky, som zvedavá ako to dobojujem a zase budem stresovať...

pristela
6. jan 2013

Tak holky dnes som zacala nech to stiha vytvrdnuť 😕 postavicky na kubkovu tortu 🙄 , ale stále som na pochybách či to je reálne a neskončia v koši 😝 musia byt velké bo v pomere k tej torte- autu .... 🙄 takže tu je ujo taxikár , ja, Kubko a náš Bubinko -pes 😀 😀 modelovane vsetko z mmf , na smartflex nemam odvahu 😝
Kubko jasne , že chcel realisticke tváre 😠 ale vyhádala som si rozprávkové 😝
táto fotka možno odpovie vopred na pár otázok 😀 😀 😀 😀 aj ten pes mal nohy zvlášť a su len prilepene na telíčko čiže postavicka nieje z jedného kusu vymodelovaná 😅 chudak este mu dve laby chýbajú , tož musia tieto dve aspon trošku vytvrdnúť

ladydia
6. jan 2013

@dadka212 dakujem, uz som si ju objednala 🙂

jakelina
6. jan 2013

@pristela máš to krásné. Já suším kulaté tvary na lžičce, jak jsem to viděla na srazu a je to super. Víš jak jsi dělala ten obličejík a dala to pak na tu lžíci. Zrovna jsem tam včera měla hlavu Kitty a tři ovečky a doma pak není ani čím jíst. 😀 😀 😀

pristela
6. jan 2013

@jakelina jo viem 😅 ja nedávam , bo ked im budem robit vlasy tak tie urobím do gulata a mam to bez problemov , tu je strasne živo 😀 všetko tu má nohy, drgá do všetkého a všetko padá 😀 😀 😀 takze lyzicky by boli hned prevrátené , čo by som si jasne vsimla už neskoro 😀

jakelina
6. jan 2013

@pristela já už jsem si dnes koupila plastové a dávám sušit do ložnice do šatny nahoru na skříň. Tam nikdo nechodí 😀 😀 😀

pristela
6. jan 2013

@jakelina no ja mam na to zvlast miestnost kde nemaju preco chodit aj zima tam je 😀 ale to vies, oni to musia stale obzerat a zrovna vtedy prach utierat abo čo 😀 😀 😀 😀

dm1
6. jan 2013

@sisix doma sa robi cokohmota tak ze sa rozpusti nad parou 200g coko + 4 lyzice kukuricneho sirupu. Ja si doma uz varim glukozu aj s tou to ide. Zmiesa sa to potom a ked to vychladne da sa s tym aj potahovat ale samozrejme to nie je tak ako z hmotou teplom ruk sa to viac topi a rychlejsie tuhne ale da sa aj potahovat. Potom su este aj hotovoe cokohmoty ktore sa kupuju ale s nimi skusenost nemam

florentina
6. jan 2013

@pristela máš palec nahoru za fotku i komentář 😉

lamps
6. jan 2013

Dievčence, dnes ráno si boli pre tú tortu s dedom, prišiel po ňu chlap, tak tortu nabalila môjmu mm a tortu odovzdal on, som si hovorila, že to bude zas reakcia typu ani obraz ani zvuk. Ale to podstatné - ten chlap sa s torty vytešoval, pochválil ju, bol maximálne spokojný a dostala som 8 € tirngelt 😀 😀 😀. Nechápem, toto bol chlap - výnimka 😀 😀 😀. Ale som veľmi rada, že bol spokojný lebo ja takéto torty nemusím 😉

mishulle
6. jan 2013

holky prosím, taky vám nejde TOM

katika901
6. jan 2013

Ahojte, veľmi pekne ďakujem za páčitká. Nestíham sem veľmi chodiť, a keď tak len prebehnem po foto.
Robíte krásné tortičky!!!

dm1
6. jan 2013

@mishulle skusala som teraz a nejde mi veru

jaja555
6. jan 2013

@mamina1978 jéééééj ... tie sú zlatunké, teším sa s vami ... 🙂 🙂 😉

luciahromadkova
6. jan 2013

@daducha dakujem pekne 😉

rachel36a
6. jan 2013

ďakujem kočky za pačitká........................

oluska88
6. jan 2013

Ahojte maminky,robili ste niektora tortu robenu tak,ze jedna cast bola pre dievcatko a druha pre chlapca?potrebovala by som inspiraciu.Ak by ste mali foto,velmi by mi to pomohlo.Vopred dakujem.