Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

levandulka3
7. jan 2013

@jakelina no tie sú nádherné úplne perfektné také ňuňuňu 😵 😵 😵 😵 😵 😵

pipka
7. jan 2013

@dm1 to faaakt? ☹ mooojko drz sa, nech uz to mas konecne zdarne za sebou ☹ sak uz sa ti to taha pekne dlho 😖

drzim palcoky 😉

jenie123
7. jan 2013

@artepf ta co hladam mala tusim remienok.. ale teda klobuk dole, ta sa ti podarila.. 🙂))

jakelina
7. jan 2013

@levandulka3 děkuji krásně 😉

levandulka3
7. jan 2013

dakujem všetkým za páčitká na moju tortu 😉 😉 😉

cigaretka5
7. jan 2013

baby senica a okolie potrebujem tortu na 26 januara nieco v tomot duchu

cigaretka5
7. jan 2013

pipka
@pipka nahodou by si nemala cas na toho 26? ak by som sa dohodla so svagrom ze ju z BA donesie?
Tvoja stonozka v lete bola FAMOZNA, spominame

pipka
7. jan 2013

@cigaretka5 zlatik veeelmi rada, uzasna torticka..ale 26. sme na lyzovacke 😅 😉 teda presnejsie uz od 23. do 27. januara 😒 takze nemooozem ☹

cigaretka5
7. jan 2013

@pipka fnuk fnuk fnuk........ 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

cigaretka5
7. jan 2013

@pipka si nedolam ruky aby si stale piekla take mnam

nika1985
7. jan 2013

@jenie123 a aku to vlastne hladas nejako som to prehliadla.

dadka212
7. jan 2013

@natal12 tá hmota je hrozne tvrdá, zle sa žehlí a lepí sa....aj pri krájaní sa dosť lepí a tortu deformuje pri krájaní lebo sa lepí na nôž....ak už ideš kupovať jednoznačne odporúčam smartflex velvet

vlada111
7. jan 2013

@dm1 supeeeer, gratulka 🙂

dm1
7. jan 2013

@vlada111 dakujem 🙂

dm1
7. jan 2013

kocky dakujem za srdiecko poslala som dalej 😵

dadka212
7. jan 2013

@dm1 no super si šikulka 😵 tvoje medovníky sú úžasnéééé 😵

blondi2
7. jan 2013

ahojte, chystam sa piect moju prvu tortu na syncekove 2. narodky, ale chcem sa opytat, ci z tej potahovej hmoty z cukrikov mozem aj nieco modelovat alebo je to cisto na potahovanie torty. chcela by som mu urobit vlacik, to sa mi zda byt na zaciatok take najjednoduchsie a dnes som nasla postup vo fotoreceptoch. a teda este jedna otazka, bude sa hodit k cokoladovemu korpusu pribinacikovy krem? a medzi to dzem, ci radsej ovocie? dakujem.

dm1
7. jan 2013

@blondi2 jasne hmota je aj na modelovanie aj na potahovanie 🙂. pribinacikovy alebo taketo tvarohove mam najradsej s cokoladovym korpusom takze podla mna uplne v pohode a kludne do neho to ovocie a ak ste dzemovy aj dzem zalezi ako mate radi niekto nemusi dzem vobec

dm1
7. jan 2013

@dadka212 dakujem

evala777
8. jan 2013

ahojte, pridávam moju prvú tohtoročnú 😉 pre môjho syna....

ajka82
8. jan 2013

tak tu su nase muffinky do skolky 😅 nic extra som nevymyslala, aj ked som chcela, ale mladsie dieta nedovolilo, bo zas teplotovala vecer aj v noci 🙄 jo a ma to vyhodu, ze sa mozo ani nepobiju ake zvieratko by chceli 😝

pipka
8. jan 2013

@cigaretka5 neboooj, slubujem, ze sa vratime ok, aby som vam este co-to popiekla 😎 😵 😵 a dakujem 😉 😉 😉

nelly75
8. jan 2013

ďakujem všetkým za páčitká 🙂 na tento týždeň bude ďalšia tortička tak potom pridám výsledok 🙂

broucek2
8. jan 2013

Holky, mám na vás, co používáte Smartflex dotaz. Která příchuť vám připadá nejlepší? Chtěla bych na čtvrteční dort nějaký použít a znám jen jahodovou a mandlovou. Nějak jsem nerozhodná

kacenika
8. jan 2013

Ahojte dievcata,
dlhsie som tu nebola, takze Vam chcem zazelat vsetko dobre do Noveho Roka a nech Vam to vsetkym dobre pecie 😵
Krasne torty ste opat popiekli, ja mam objednavky az na koniec januara a na februar, takze mam teraz volno 😅 .. Ale ked ste pisali kolko tort ste za minuly rok napiekli, ze waw - ste velmi sikovne 😉
Ja som konecne stiahla z fotaku este posledne minulorocne - 1. snehuliaci do skolky synovi, vaha 3,2 kg, cokokorpus + pribinak s cucoriedkami - tie postavicky nie su dokonale, ale mali len 3 cm na vysku, tak sa mi to zle robilo 😝 a ta druha je na motivy filmu Joker 😕 - otrasny namet ale boli spokojni (ta hlava je este stale u majitela v sekretari 😀 ) vaha 3,5 kg, cokokorpus, slahackova plnka s mandarinkami

ajka82
8. jan 2013

@broucek2 ja som zatazena na vanilkovy...ked nemaju nahodou tak pomaranc alebo mandlu pouzivam

dadka212
8. jan 2013

@broucek2 ja momentálne používam vanilkový je taký neutrálny....čerešňa mi už začala smrdieť, jahoda a mandla mi celkom chutia, citron a pomaranč voňajú aj chutia (asi) ako prípravok na toalety 😅 čokoláda okolo čokolády ani neišla blee.... z toho mi vyplýva jedine vanilka 😀

lucula73
8. jan 2013

@broucek2 ja som mala dlho čerešnu,ale už sa mi sprotivila,tak som prešla na vanilkový,minule ho ale nemali,tak som vzala mandlu a aj ten je celkom fajn,pekne vonia,ale taký neutrálny je asi tá vanilka 🙂

broucek2
8. jan 2013

@dadka212 @lucula73 @ajka82 děkuji, vanilkumám doma ve Floweru, ale ještě jsem ji nerozdělala, protože dobírám zbytek jahody a ta mi přišla celkem fajn. Taky jsem uvažovala, že na potah vezmu vanilku. Mandle není špatná, ale už jsme ji měli. Těch ovosných se bojím, že budou moc umělé. Normálně dělám totiž ze sušeného mléka, ale tentokrát chce brácha se ženou takový pěkně barevný a ty barvy se mi víc líbí na smartflexu