Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
8. jan 2013

@pristela aj ja som vcera dostala...od teba? 😵 hneeed som aj ja tri poposielala dalej robit radost 🙂

pristela
8. jan 2013

@pipka pcha , nebudem prezrádzať komu tu lásku vyznávam srdiečkami 😝 😝 😝 😀 😀 😀

mishulle
8. jan 2013

holky barvíte někdo barvama z drogerie, jak to jde, nechutná to jinak, nezůstávaj krystalky?

pipka
8. jan 2013

@pristela no to nemusis, hlavne ze mi denne prichadzaju nove a nove srdiecka 😀 😀 😀

...a ja posielam lasku dalej 😉

lamps
8. jan 2013

@mishulle ja používam farby z drogérie a ide s nimi farbiť v pohode, nevidím a ani necítim žiadny rozdiel v porovnaní s inými farbami

jakelina
8. jan 2013

@mishulle někdy používám, když dělám Mmf v mikrovlnce, tak tu barvu dám do hrnečku, rozpustím a pak přes sítko naleju do misky k bonbonům, aby tam nebyl nějaký krystalek. Já všechno oseju i cukr.

zuul
8. jan 2013

ahojte dievcata nahodou nejaka inspiracia na barbie a little pony? dakujem.

bibita
8. jan 2013

Dobry idem piect tortu a a chcem ju dat ako keby pada do takych faz a potrebujem vysoke korpusi ako ich spravit ?? 😝

lussy23
8. jan 2013

@jakelina krásne zvieratká @elienka jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej nádherné zlatučké
@cestovatelkaandrea jje tá je milučká
@dm1 krásne lietadlo @anibas krásna tortička @kacenika krásna tortička so snehuliakmi.
@ajka82 krásnučké maffiny
@evala777 peknučká

mishulle
8. jan 2013

@jakelina
@lamps moc děkuju

dadka212
8. jan 2013

@bibita no vysoký korpus dosiahneš tak, že upečieš viac korpusov a potom ich len navrstvíš na seba....

mamina1978
8. jan 2013

@bibita presne ako ti radi @dadka212
A tu je videopostup na krivu tortu 😉

https://www.youtube.com/watch?v=xHY_F53ClJ8
bibita
8. jan 2013

dadka212,mamina1978 Dakujem vám 🙂 no ja viem že ked ich navrstvym ale ci sa neda aj jeden len

mamina1978
8. jan 2013

@bibita Ked by si dala mooooc cesta, tak ti moze bud vytiect z formy alebo nebude vo vnutri dostatocne prepeceny........... 😕

ajka82
8. jan 2013

...alebo bude prepeceny a na krajoch mierne obhorety alebo vysuseny...

bibita
8. jan 2013

no to je tiez pravda spravim ju po korpusoch naskladam na seba 🙂

pristela
8. jan 2013

@bibita kolko je to vysoky korpus? bo kriva sa robi tak ze sa zreze na jednej strane a to zrezane sa prehodi na druhu stranu tym padom sa ti tiez zvysi korpus : https://www.facebook.com/photo.php?fbid=4684311...
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=4642115...

bibita
8. jan 2013

pristela jj uz mam video dakujem 🙂

rapunzel1
8. jan 2013

@nenocka áno môžeš, ja hodím do misky čokoládu, ceru, vodu, cukríky a hodím do mikrovlnky a každú chvíľu premiešavam, keď mám rozpustené všetko priám cukor. Dávam jednu čoko na jednu dávku cukríkov, nemusíš potom farbiť na hnedo a a je to fajne čokoládové, ja mám tak robenú poslenú s dinosaurami aj celú poschodovú luis vuitton, iba s týmto. Keď chceš tmavšiu môžeš pridať aj kakao, ale rozmiešané vo vode, lebo inak vysušuje hrozne hmotu a potom mastitť dobre ruky cerou.

florentina
8. jan 2013

@broucek2 kdyby jsi se mě zeptala do včera, řekla bych, že mi žádný smartflex nechutná. Včera večer jsem ale otevřela vědro s citronovým, zkusila jsem něco nového a huráááá....chutnalo mi to. Takže za mě tento...@dadka212 no vidíš a mě to zrovna chutná. ALe je fakt, že jsem k němu nečuchala 😉 ...jinak měla jsem třešňový - ten mi vůbec nechutnal, přišel mi hrozně umělý, vanilkový a mandlový...asi neurazil, neoslovil....

@anibas děkuji moc za námět...se mi líbí, vypadá to efektně a navíc bych to snad i mohla zvládnout 😉

dm1
8. jan 2013

@florentina ja som na ten citron doslova alergicka strasne mi vadi jeho vona staci mi otvoreny kybel a mam dost 😝. Fakt sranda kolko ludi tolko chuti 😉

florentina
8. jan 2013

@dm1 no koukám, že s jeho oblibou tady budu v menšině 😵

jinak děvčátka já také všem moc děkuji za srdéčka a s láskou posílám dále 😵

A pokud by jste měl ještě někdo nějaké inspirace na dort pro dvě šedesátnice, něco elegantního ...předem děkuji.

pralinka25
8. jan 2013

dievcata niekde som videla taky tip ze na tu krivu tortu piekli korpus tak ze mali formu v trube nakrivo a vlastne sa vytvorila pri peceni ta sikmina sama. neskusala ste to niektora? zda sa mi to jednoduhsie ako zrezavat to a preklapat ale zas neviem ci je to naozaj dobre riesenie.

jakelina
8. jan 2013

@pralinka25 já jsem viděla jak to jeden pán, asi nějaký američan dal do trouby a podložil tu formu, aby stála šikmo. Pak máš rovný vrch a spodek šikmo a jenom řežeš jako klasický dort.

jakelina
8. jan 2013

@pralinka25 ale nezkoušela jsem, zatím tu šikmou nikdo nechtěl.

jakelina
8. jan 2013

@florentina nějaké fotky sem hodím, nevím co přesně si představuješ. Pro mě je to těžko, když je neznám. Poschoďové uprav na jednopatrové, snad nevadí dlouhá tapeta.

pristela
8. jan 2013

@pralinka25
@jakelina no to hej holky mate rovne bez roboty , ale ked sa zamyslíte , aku vysku formy máte ? kolko si ju mozete dovolit naklonit aby sa vam korpus nevylial a aj pri peceni nepretiekol? aky vysoky korpus sa vam upecie v naklonenej forme???? tam hodne vela stratite na vyske , ktoru vlastne vy tym zrezaním si same navyšujete 😉
čiže ušetrite pracu so zrezavanim ale pridate si pracu ze budete musiet dopekat este jeden rovny korpus 😉 no mozno sa mýlim , bo ja ked sa zamyslím ..... 😝 ale nezamyslam sa casto tak by to mohlo byt v pohode 😀

nenocka
8. jan 2013

@rapunzel1 tvoje tortičky síce nevidím, ale ďakujem krásne za návod 😉

dadka212
8. jan 2013

@pristela presne nad tým som rozmýšlala, že už teraz mám korpus tak akurát na 2 rozrezania a keby som to naklonila, by mi to vytieklo 😝 takže ja radšej zrežem, šak to nerobím každý deň, teda ja som robila len jednu alebo 2 krivé torty 😀