Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
13. jan 2013

@pipka
@njonja já jsem si v listopadu koupila sušičku a z té se nemusí žehlit. Jenom teda košile, ty ano, ale jinak jenom skládám a hned heboučké hladké prádlo hned do skříně. Jednou za dva týdny vyžehlím pár košil a teď třeba vánoční ubrusy.

zuzkat1
13. jan 2013

Baby uz daaavno som tu nebola.krasne torty peciete. Ja budem dcerke teraz robit ale nic extra len klasiku trochu ozdobenu.a idem asi riskovat ale kupila som na potah ten dr.oetker marcipan.3balenia snad budu stacit.

denisak77
13. jan 2013

@zuvina123 ahoj,to musíš mať silikónovú formu sugarveil a aj prášok sugarveil,ktorý si rozrobíš s vodou a už hmotu len natrieš na tú formu a necháš 3 hodiny schnúť,aj ja som sa bála,ale ide to celkom dobre,musíš to poriadne roztrieť ,lebo inak nebude dierkavá..Ak nebudeš niečo vedieť kľudne napíš.

zsuzsula
13. jan 2013

Moje torty na krst.

florentina
13. jan 2013

@dm1 ahoj, já mám Gorenje a naprostá spokojenost. Ale jinak máme většinu spotřebičů od Elektorluxu a neměnila bych. A určitě se to chce ještě poptat, ale myslím, že tím, že to má ventilátor by jsi mohla péct více korpusů najednou....

@simasa jsem ráda, že zase vidím nějaký dortík od tebe, vždy mě to potěší.

@jakelina pěkná dárková krabice a taky se mi moc líbí ta "cenovka", super nápad!

florentina
13. jan 2013

@1zaza perfektní jsou všechny!
@adenka nevím zda je to ještě aktuální či už někdo odpověděl, čtu od zadu...dáš oplatku na potahovku a lehce přetřeš modecorgelem...ona se tím přichytí a zároveň i tak jako rozsvítí - odmatní....Ale nedá se to zkazit ani když to dáš pod a nad ne....Pokud budeš dávat přes oplatku, tak jen lehce rozetřít, kdyby jsi to více matlala, tak se ti to rozpije...

aduskatt
13. jan 2013

@zuzkat1 podla toho, aku velku tortu mas, btw, robi sa s nim strasne a za tu sumu, co si vyvalila za tri balenia, si pokojne mohla mat z cukrarskeho shopu kvalitnejsiu potahovku🙂 kazdopadne drzim palce a som zvedava ako to dopadne🙂

florentina
13. jan 2013

@dadka212 nádhera a jako vždy nechápu...jak stíháš a jak takové krásy dáš dohromady..wauvvv!

florentina
13. jan 2013

@mariann2 nádhera a jak dopadla lyžovačka?...tu srdíčkovou jsem si uložila do inspirací....mamina miluje slunečnice a sem by se krásně hodily a tvoje provedení se mi moc líbí, nevadí když ji někdy bez větších změn obšlehnu?

@pristela ty jo, ty jsi se vyřádila 😀 ...fantastické!

zuzkat1
13. jan 2013

@aduskatt hej pocula som len mam od ruky take obchody tak to risknem. Bude to klasicka okruhla z 8mich vajec.

florentina
13. jan 2013

@pristela tak skvělé, že se malému líbila, mám velkou radost i za tebe!
@njonja tvoje dortíky jsou neuvěřitelně šmrnocvní...a s tím, že ji nerozkrájí...chápu, proč tě to mzrí, ale nadruhou starnu asi nikdy nic takového neviděli, tak se chtějí ještě kochat...

wera.g
13. jan 2013

Krásnu nedeľu vám želám ženušky 🙂 pridávam moju najnovšiu, tenisku 🙂

dadka212
13. jan 2013

@pristela odpadnem perfektnááá 😵

1zaza
13. jan 2013

@njonja aj mne sa to stalo, ale len pri 80-tkach, že oslávenkyne nedovolili torty rozkrojiť a zobrali si ich domov :D, ale pri detičkách to nechápem, veď tie šťastné očká, plné očakávania, kedy sa torta rozkrojí....

1zaza
13. jan 2013

@jenie123, @dm1, @mimcak, @lusy23, @florentina ďakujéééém 🙂

elienka
13. jan 2013

No ja som tie žiariace očká prvýkrát videla, keď som upiekla tortu len tak, ale akože synovcovi. Keď to krájal, všelijak nakrivo, nám to dával na tanieriky, bol to super pocit, ako sa z toho tešil. Teraz keď už som mama, inak sa na veci pozerám. Vždy si spomeniem na výrok: "Urob radosť dieťaťu a potešíš svoju dušu" či tak nejako

lucula73
13. jan 2013

ahojte
pingu pre mojho Matúška,dnes máme oslavu 🙂 ,do tých kvetiniek ešte prídu sviečky 🙂

rachel36a
13. jan 2013

moja včerajšia... kamarátke k narodeninám...

jakelina
13. jan 2013

@wera.g ta je geniální a ty kroužky u šňůrek a všechny detaily. Čím jsi barvila ty kolečka, to vypadá fakt super. 😀 😀

rachel36a
13. jan 2013

foto som zabudla, tu je...

florentina
13. jan 2013

@njonja taky nežehlím a řekla jsem to samé doma 😉

wera.g
13. jan 2013

@jakelina Ďakujem moc moc za pochvalu, veľmi sa teším, že sa ti páči 🙂 tie kolieska sú farbené metalickou tmavou zlatou, veľmi mám rada tie metalické farby na detaily, sú síce drahšie, ale vydržia dlho a vyzerajú super, keď chcem niečo zvýrazniť 🙂

viera6
13. jan 2013

ahojte
prosim vas ,ked robite punčovú tortu kolko dávate na seba platov ako idu tri ,či viac a robíte to klasicky ako punčový?

jakelina
13. jan 2013

Moje poslední, na přání s Kitty.

barborkam
13. jan 2013

Dievcence, mate tu kraaasne torticky. Ja som este len zaciatocnicka a ked tu pozeram na vase vytvory, tak len ochkam 🙂 chcem vas poprosit o radu. Cim odstranim praskovy cukor z fondanu, ked uz je na torte? Ked ho valkam, cukor tam musim mat, lebo by sa mi inak lepil.

petusko
13. jan 2013

ahojte šikuľky, aj mám prosbu, už pár dní hľadám na nete fotopostup na postavičky z doby ľadovej a nič som nenašla ☹ ak máte niektorá niečo uložené, budem povďačná 🙂

jakelina
13. jan 2013

@barborkam štětcem

viera6
13. jan 2013

@jakelina prosím ta akou hmotou si robila kitty,maš ju taku peknú 😉
ja som práve skúšala mašu i medveďa ,ale vobec som s tím neni spokojná aj ,ked je to moja prva postavičkova tvorba 😔 na maše už skoro vobec nevidno topanky stale sa mi to nejak posuva dole,akoby sa mi to išlo roztopiť... no aha...

jakelina
13. jan 2013

@viera6 dělala jsem ze Smartflexu

pipka
13. jan 2013

@viera6 no nahodou odfotila si ju svetovo...sak tie ocka mickeymousa vyzeraju jak Mašine boty 😀 😀 😀