Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
13. jan 2013

@dada2007 a vsak mudra to žena tá pristela !!!!! 😀 😀 😀

alexandrakocikova
13. jan 2013

@florentina aha,dakujem urcite vyskusam

alexandrakocikova
13. jan 2013

@dadka212 a aku hmotu mi doporucujes? Inak zatial si hmotu vsertci chvalili,ze je makka,ze netvrdne.ja viem,ze postavicky nestvrdnu...., alezase sa daju papat.

alexandrakocikova
13. jan 2013

@kacka1234 dakujem ti straaasne moc...mne sa presne to iste robilo🙂 ale to ten sacok mi chybal🙂🙂🙂 dakujem..ja som to nikde nenasla.

alexandrakocikova
13. jan 2013

@dadka212 inak, aj ja mam problem si vypytat...teraz som robila tortu ktora mala skork 5 kg,ale kedze sme sa dohodli , ze chce tortu do 30, tak som si vypytala 30.mam ten problem, ze vzdy urobim velke postavicky alebo je torta tazsia,nez som chcela.ja ani neviem urobit tortu, ktora by bola pod 2,5 kg. Asi mam tazky krem alebo co.inak ty aky robis krem? Myslim, ci mas nejaky zakladny,ktory dochucujes...

alexandrakocikova
13. jan 2013

@dadka212 kolko si pytas za kilo?

dada2007
13. jan 2013

@pristela 😀 😀 😀 😀

adenka
13. jan 2013

@florentina dakujem za odpoved, dala som nakoniec aj pod a na oplatku.. tot moje veldielo 🙂

larah
13. jan 2013

@dada2007
a tiež aj ostatné kočky , vážte si svoju prácu....ja som robila len málo tort pre cudzích a pýtala som si 10 , neprotestovali a vrátili sa aj na 2 .krát

dadka212
13. jan 2013

@dada2007 no ja by som už zdvihla, šak takto čo zarobíš, hlavne na tých krpatých tortách, čo každý objednáva...
@alexandrakocikova ja nemyslím, že je tvrdá ako tvrdá ale taká hutná a hrozne lepkavá...mne sa nepáčila, a postavičky sa dajú jesť aj troška stvrdnuté, ono to nie je také, že stvrdnú na kosť ak ich nerobíš dopredu velmi dlho, ale držia tvar tie z pdt sadajú, vyzerajú tučné, gulaté 😝 a pdt š sa nedá dobre vyhladiť žehličkou lepí sa to na ňu...
základný krém nemám ja robím vela druhov, ale nemám že jeden krém a dochucujem to nie....

kacka1234
13. jan 2013

@alexandrakocikova nieje zac 🙂

pipka
13. jan 2013

no tak vam poviem babulky...k tym cenam...ono sa to nezda, ale tie ceny v obchodoch su teda fakt aspon u nas po novom roku brutalne 😕 🙄 😠 ja som po dlhsej dobe bola dnes sama bez deti v obchode, tak som mala cas si pokukat pomaly a bez stresov, vrestania a pistania...a teda od pred Vianoc to nenapadne ale isto vsetko taaak zdrazelo, ze tie ceny ci chceme ci nechceme musime dvihnut 😖
ved co stoja vajcia..to je uz nenormalne 🙄 a kolko ich spotrebujeme...a kde su slahacky, maslo, praskovy cukor tiez zdrazel...nenapadko..tu 5 centov, tam 5 centov a dokopy kazda torta len na surovinach je o 3€ drahsia...a kde je nasa praca a cas 🙄 🙄 🙄
ja som sa tiez branila dvihat ceny, ale inak sa proste neda 😒 ☹ 🙄 takze aj ja od noveho roku pytam viac.

mariann2
13. jan 2013

@florentina lyžovačka dopadla šťastne, ruky, ani nohy som si nedolámala 🙂 srdiečkovú tortičku si kľudne ulož, tu mám ešte jednu slnečnicovú http://kkweb.sk/~torty/photo/photo_one.php?name... a stužku neviem ako myslíš, v tom prehybe vzadu ako som to upevnila? obojstrannou lepiacou páskou 🙂

micmo
13. jan 2013

Tak už jsem taky zacala Novy Rok 🙂 Moje dve dila.

dada2007
13. jan 2013

@larah @dadka212 dakujem baby......ak naberiem odvahu, idem do toho 😉

alexandrakocikova
13. jan 2013

@micmo z coho si urobila ten notebook? myslím hlavne tu vrchnu cast🙂

alexandrakocikova
13. jan 2013

@dadka212 akolko ty napr. berieš zakilo?

dajna11
13. jan 2013

baby pottrebujem surne pomoc...mám robiť tortu s trubičkami z bielej čoko okolo....myslela som že ich kupim ale tie čo su dlhšie su hrozne drahé a je ich tam málo...neviete nejakom obchode kde by ich mali okrem pravej čokolády stránky?alebo nemát epostup ako sa robia?nemáte s tým skusenosť*??

micmo
13. jan 2013

@alexandrakocikova delala jsem ho z oplatku a obalila marcipanem, delala jsem to podle postupu z dortomanie. Doporucuji, je moc fajn a opravdu to drzi!!! 🙂

dm1
13. jan 2013

@dada2007 ja som tiez dlho zbierala odvahu na tych 10 eur a nakoniec v pohode ludia to zobrali. Jedine s cim mam stale problem je ked si objednaju nejaky znamy a vacsiu tortu tak dat im to za plnu sumu vzdy poviem menej 😝

dm1
13. jan 2013

@dajna11 ja som robila z tmavej a bola to dost prplacka. Robila som v takych tych rulickach podla tohto postupu taky isty postup bol aj v casopise torty od mamy http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=275&...

alexandrakocikova
13. jan 2013

inak baby,neviem kde objednávate veci na torty,ale ja som neskutočne spokojná so stránkou natortu.sk....ak niečo hned potrebujem,tak objednám pr. dnes na obed a zajtra to mám doma.nečaká na platbu, dá faktúru a potom zaplatím...som tam zaregistrovaná a dávam si kuriér a platba na bankový účet...a nad 25 eur je vzdy darcek

alexandrakocikova
13. jan 2013

@micmo az akého oblatku? ja neviem🙂))

dajna11
13. jan 2013

@dm1 aha,no to mi je jasné že je to piplavé ale zasa lacnejšie ako dať hádam 20 eu za hotové...len ked nemám tie kovové trubky kam to nacpem? 😢

dm1
13. jan 2013

@alexandrakocikova ja malokedy cez net objednavam lebo tu mam priamo obchod co ma stranku www.peceniehrou.sk a uz tam mam tiez zlavu 10% tak aj ked maju nieco drahsie inde tak vacsinou sa to vyrovna aj kvoli postovnemu

dm1
13. jan 2013

@dajna11 no jasne lacnejsie to je. Uz som videla inde postup ze to robili do takej vodovodnej trubky plastovej alebo takej tej pevnej hadine narezanej na male kusky skus take nieco

dajna11
13. jan 2013

@dm1 no práve ma trclo že su aj také...mali sme z vlajky palicu,bola dutá,vidíš,musím popozerať:!díky moc postup ukladám 😀

alexandrakocikova
13. jan 2013

@dajna11 ja som tiež našla len za 15 eur,je to 600gramov.dlzka trubičky 8,5 cm..

alexandrakocikova
13. jan 2013

@dajna11 alebo také hrubé slamky na pitie

dajna11
13. jan 2013

@alexandrakocikova no alebo to,ved je jedno aké budu hrubé,musím prekutrať špajzku a maleho izbu 😀 😀