Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zlatat
11. aug 2010

@henikav čokoládové trubičky som robila - a dokonca aj tá mašľa na 1.torte je z čokolády.
Ťažko sa to opisuje, ale skúsim ... kúpila som si čokoládovú polevu CARLA - roztopila ju. Nastrihala som si pásiky papiera na pečenie cca 7x9 cm ( druhý rozmer je na výšku torty ... mne to nevyšlo, lebo trubičky som robila dopredu a tortu piekla svokra,ktorá ma neposlúchla a spravila ju vyššiu ako sú trubičky 😠 ), potom som začala tie pásiky natierať polevou - ale len do 2/3, nechala chvíľku zatuhnúť ( ale nie do úplného stuhnutia ) a potom stáčala do ruričky. Začala som na tej strane, kde nebola čokoláda a snažila som sa ten papieer akoby podložiť pod čokoládu. Keď som to mala zrolované, dala som to na tácku a rýchlo na chvíľu do mrazničky. Pozatuhnutí ide krásne papier dole.
Ono by bolo najlepšie to vidieť naživo.

zdenallicka
11. aug 2010

@zlatat 😲 😲 😲

zuziq
11. aug 2010

@zdenalicka jej dakujem za tip, tak to vyskusam, snad sa mi MMF nebude drobit, ked tam dam kakao este pred vymiesenim 😉

zlatat
11. aug 2010

@zdenallicka určite sa vlezieš - mne vtedy začala blbnúť rúra a nepiekla tak ako mala, čiže piškóta mi tak nenarástla, bola dosť ťažká, nebola taká nadýchaná, keď som chcela trochu vyšší korpus, tak som musela pridať vajcia ( nakoniec som na ňu minula 40 vajec 😕 )... no natrápila som sa s ňou riadne. Aj ovocie v plnkách pridalo váhu.

Ináč vtedy som robila naraz 2 poschodové torty - tú prvú a potom tú s kalami. Mám doma len 1 chladničku ... musela som ju nakompletku vyprázdniť a povyberať 2 poličky, aby sa mi tam tie torty zmestili.

zdenallicka
11. aug 2010

No já už jsem říkala Martinovi, že si budem v tu dobu objednávat jen pizzu, jíst párky a rohlíky se sýrem nebo salámem, páč nic jiného se do lednice prostě nevleze..😝 😀
No a já počítám tak s 15-18 vejci...

zdenallicka
11. aug 2010

Na Dortomanii je postup na ty čokotrubky, ale přecházejí na jiný server, takže teď nemůžu sloužit.. Ani tím gumovým ubrusem...

sylvia75
11. aug 2010

bianca haha,že konkurencia,ja len začínam...keď odskúšaš tú svoju sadu naznačovačov tak sa pochváľ ako to dopadlo ja ju mám tiež niekde v skrini ešte neodskúšanu...

hejdita
11. aug 2010

@zdenallicka este mi vrta hlavou kedy sa pridava zelatina a kam ci do tvarohu alebo do pudingu alebo uz do vymixovaneho tvarohu s pudingom? 😕 snad uz je to ku kremu vsetko 😀

anibas
11. aug 2010

@zlatat krááásne torty - na jednej je stencil ? aký materiál ide dnu do šablony ? je to bielko ?

a kedy ste toľko popísali ??????? 😠 😠 😠 😠 😠 ja som dokončovala tortu pre susedov na výročie sobáša a tu hned 3 strany 😨 😅

anibas
11. aug 2010

idem umyť zem - všade samý cukor - dúfam, že Filipko pospí ešte 5 minut 😵 😵

zdenallicka
11. aug 2010

@hejdita Hejdi, želatinu, až budeš mít vyšlehaný tvaroh s pudinkem a ochucený.. protože pak ti to začne tuhnout..🙂 Při pokojové teplotě to stačí párkrát při plnění dortu promíchat, pekelně to ztuhne až v lednici..🙂

zdenallicka
11. aug 2010

@anibas No ta jemná fialová s bílou jsou dokonalé!!! 😵 Trochu mi to ale rozbíjí ty rudé růže, moc se mi tam nehodí... 😅 Ty ozdoby jsi dělala bílkovou polevou?

hejdita
11. aug 2010

@anibas nadherna 😲 😵 😵 😵 😵

@zdenallicka a to fakt bude jak das??? bude se to pak dat jiiist? 😀 😀 😀 😀 😀 takze pak se nemusim bat to jenom potrit okolokolem maslem s cukrem a rumovou tresti jo????? nebo mam utvorit mantinel pro jistotu z masla.....?

maca77
11. aug 2010

@zuziq ja som tiež robila Kitty a ozdobovala som mliečnym marcipanom, ten som si zafarbila čiernou gelovkou

anibas
11. aug 2010

@zdenallicka oni sú ružové - to ten foťak, mne tiež farba veľmi nesedí, ale som chcela vyskúšať gelovku Claret na WI - mala to byť bordová 😒 , potom gencianovu violet do bielka , a tiež bonbonieru - takže na moj vkus je toho veľa, ale ona sa zje a je to pre dobrých susedov prekvapenie od ich detí 😉 😉 😉 - tak majú zľavu za moje experimentovanie 😀 😀

anibas
11. aug 2010

@maca77 veeeľmi pekná 😵 😵 😵

maca77
11. aug 2010

@anibas tá torta je nádherná 😉 😵

zlatat
11. aug 2010

@anibas ďakujem. Áno, je to stencils a robila som ho s Royal icingom.
royal icing- 500g práškového cukru, 2bielky, 1KL citronovej šťavy, sa dobre vymieša ručne a nakoniec sa pridá 15ml glycerínu a znova sa to dobre premieša, najlepšie je , ked sa to nechá cez noc odpočinúť , pred použitím to znova premiešam a kovovou špachtličkou nanášam na stencil a zotriem tak , aby tam nezostalo veľa hmoty

zlatat
11. aug 2010

@anibas krásna tortička. O 2 týždne aj ja budem piecť tortu na naše 10.výročie sobáša .... no ešte neviem akú

zlatat
11. aug 2010

@maca77 perfektne si ju spravila

zdenallicka
11. aug 2010

Tady je ten návod na čokotrubky..🙂

http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=275&...

rybca
11. aug 2010

@anibas krasna torticka, ako si robila tie ornamenty? nejakym speci vykrajovacom?

rybca
11. aug 2010

@zdenallicka super postup, ja nemam tie kovove trubicky, tak ma napadlo ci by som to mohla aj zrolovat a potom koniec papieru prilepit paskou?

zdenallicka
11. aug 2010

@rybca Rybco, já myslím, že by to šlo, ale asi by sis zničila ten papír a nemohla ho víckrát použít... podle mě by posloužila i nějaká krabička/tácek, na který bys kladla jednu trubku vedle druhé a ony se o sebe zapřou a nebudou se rozvalovat..🙂 A taky nevím, jak by se to pak dalo hezky rozbali, kdyby tam byla ta páska... Ale zkus to..🙂

zdenallicka
11. aug 2010

@hejdita Hejdi, drží to, neboj..🙂 A jíst se to dá... ti lidé, co di to u mě objednávali, chtějí další a další dorty a doporučují mě dál..😉 Tak to je známka toho, že se to fakt dá..🙂
Mantinel dělat nemusíš, já ho nedělám.. Já jen zamáznu díry/fuky/mezery mezi korpusy (nedomazávám krém až po kraj) a pak normálně silně obmažu (dva tři milimetry třeba).. Tresť bude určitě stačit..🙂 Zvlášť, když to máš pro dcerku..🙂

zdenallicka
11. aug 2010

@maca77 Ta tvoje Kittyna je krásná...😵

@anibas Aha... no foťák zkresluje, prevít jeden.. 😠 A genciánou, jooo??? Hmm, dobrý tip, díky!!

bianca
11. aug 2010

@sylvia75 no a nie?Sak ja tiez niesom profesionalka ani z daleka.Co sa nepridas do temy BJ ha?Mame stretka a je nam dobre 😀


@maca77 krasna torta uzasne farby.Aj potah biely je mliecny marcipan?Ak ano tak si bielila belobou?

anibas
11. aug 2010

@zdenallicka ked nerobíš mantinely - čakáš kým začne tuhnúť smotanová plnka ?

@rybca myslíš oblúčiky ? 😀 😀 😀 😀 to je rozrezaná odmerka z Nutrilonu 😀 😀 😀 všetko je maľované bielkovou polevou

zdenallicka
11. aug 2010

@anibas Chvilku jo... Než si vyšlehám máslo s cukrem a uklidím zabordelenou kuchyň.. 🙂

anibas
11. aug 2010

@zdenallicka ale želatina sa rozmiešava len v troške šťavy - nie tak ako píšu na šáčku ?