Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

rybca
11. aug 2010

@anibas ako orezana? ofot..🙂 a to hovoris az teraz, ked sme presli na polotucne cestve?..🙂)) ale este jednu krabicu mame..🙂)) len neotvorenu, ale pockam si..🙂))

bzucinka2
11. aug 2010

@maca77 ja som vcera objednavala a dnes som si mohla pre to prist 😉
@zlatat krasnucke torticky, mnam 🙂

zdenallicka
11. aug 2010

Anibas, želatina se nechává nabobtnat v pá lžících vody a pak se zahřívá pod bod varu a míchá se s tím, co chceš, aby ztuhnulo... 😉

zdenallicka
11. aug 2010

v pár..

bzucinka2
11. aug 2010

@anibas to si ako ozdobovala tu tortu, ty koki, skoro mi oci vypadli 😨

anibas
11. aug 2010

@zdenallicka aháááá - no skoro som na to prišla, ale naši doma zjedia všetko 😀 😀 😀 😀 😀

@bzucinka2 normalne ako perníky - bielkovou polevou

anibas
11. aug 2010

@zlatat ty si robila bezlepkového slimáka pre deti ?

maca77
11. aug 2010

dík za pochvalu 🙂
@bianca aj poťah je mliečny marcipan, klasika so sušeného mlieka a vôbec som ho nebielila, nebolo treba ... robila som so sušeného mlieka Sabi

maca77
11. aug 2010

@bzucinka2 to máš super, že máš tak poblízku takú predajňu ... u nás široko ďaleko také cukrárske pomôcky nekúpim 😒 ..len cez net...

bianca
11. aug 2010

@maca77 ja tiez davam Sabi a mam ho maslovy a nie biely.Ten tvoj je genialny.Davas sirup?Mozno ten mi farb

maca77
11. aug 2010

@bianca sirup nedávam, len 250g cery,250g pr.cukru,150g suš.mlieka,mandľovu aromu

zuziq
11. aug 2010

@maca77 a uz ziadnu vodu alebo nieco nepridavas len to vsetko spolu spracujes?

sisa.b
11. aug 2010

@anibas ja som pouzila ten trik s gumennym obruskom na poslednu tortu a podla mna to vyzera super 🙂 ved sa skus spytat zakaznikov, ci aj take nieco moze byt.

@hejdita ty si ceska, ci slovenka? 😕

maca77
11. aug 2010

@zuziq nie už nič iné, aj tej aromy len pár kvapiek ... treba rozvalkať medzi dvomi mikrotenovými sáčkami a prenášať na tortu na jednom z nich ... aj keď sa dáva na tortu po kúskoch, ľahko sa marcipan zahladí a spoje nevidno ... ja ho používam ked potrebujem potiahnuť tortu bielou alebo svetlejšími farbami ...

bianca
11. aug 2010

@maca77 wow tak toto som este neskusala.A daju sa z toho robit v pohode aj ozdoby?Uschne to?

maca77
11. aug 2010

@sisa.b ani by ma nenapadlo že ten poťah je pomocou gumového obrusu 😀 😀 a naozaj vyzerá super 😉

maca77
11. aug 2010

@bianca ten marcipan je len na poťahovanie, ozdoby z toho neurobíš

bianca
11. aug 2010

@sisa.b uzasna podprda.Taku (len v onej farbe) by som hned brala no na mna by trebalo cely obrus 😖

bianca
11. aug 2010

@maca77 super diky.Urcite skusim spravit lebo len koli tomu som hladala tie am.cukriky v Lidl.S MMF uz nechcem robit a na drahe potahovky nemam

maca77
11. aug 2010

@bianca veď skús 😉 netreba ho dlho miesiť, ak sa "prehreje" daj na chvíľu do chladničky
... a prečo nechceš robiť s MMF?

sisa.b
11. aug 2010

@bianca 😀 😀 😀 a to chces aj aby ti tak bradavky trcali? 😀

ja by som urcite nasla torzo, kde je taketo zdobenie (aj mimulilinka ich ma viac) a ukazala zakaznikovi na schvalenie. kvoli tomu by sa mi nechcelo davat cez 20€ za krajku 😝 ale ja by som ju aj tak brala 😀

bianca
11. aug 2010

@maca77 lebo mam nan zle spomienky .Sklamal ma totalne ked som to najviac potrebovala a aj ked uz teraz viem kde bola chyba mam k nemo odpor

@sisa.b neeeeeeeeeeeeeeeeeeee 😀 😀 😀 😀 😀 😀

rybca
11. aug 2010

Dievcata, este mi poradte, tu v NL je dost vlhko, hlavne ked prsi a MMF mi nechce na vzduchu stvrdnut, ako to mam urobit? Mozem ho prefenovat studenym vzduchom?

anibas
11. aug 2010

@sisa.b veď práve, že oni si vybrali torzo od Mimulinky a práve najkrajšie 😨 😨 😅 , ale hovorila som, že musím improvizovať, že také pomôcky nemám. A ten čipkový okraj si vyrezávala ? - práve toho sa bojím, že to bude okusané. 😒

boldy
11. aug 2010

baby krasne torty ste dali 😉 super
skusala ste niektora uz robit potah z umele mlieka hami?

bianca
11. aug 2010

@boldy ja som skusala s hami a v pohode

hejdita
11. aug 2010

@zdenallicka alebo ktokolvek prosim ked sa robi zelatina tak kedy tuhne???? bo som ju robila prvy krat a akosi mi to netuhne stale je to uuuplne riedke.....a nechcem to pokazit cely ten krem....tak som si rozrobila dalsiu .....teraz tak ako pisete vy a nei ako pisu na navode.....len s tromi lyzickami vody a potom dolejem studenu a dam to ohriat pod bod varu? a odstavim a co dalej????

to predtym som urobila ako pisali dala som tam cukor pol litra vody a zohriala najskor v mikrovlnke len tak ze to palilo a potom som to zvnova urobila ale uz na plotne a tam na navode to bolo pisane ze enchat prjst varom a povarit len minutu tak som skusila ale neviem preco vy pisete ze to ma byt pod bod varu.....
tak poradte 🙂 prosim 🙂

boldy
11. aug 2010

@bianca vdaka, tak skusim pre zaujimavost,mala to nechce a treba to spotrebovat

hejdita
11. aug 2010

@sisa.b 😀 ja som slovenka zijuca v cechach preto sem tam pisem cesky sem tam slovensky ako kedy mi to ide hlavou 😀 😀 😀 😀 😀 stava sa mi casto ze ked pisem slovensky a dam tam slovo podobne ceskemu pokracujem cesky mi to prepne a ide to samo a tak to je aj opacne 😀 😀 😀 😀 🙂 😉 😅 😀

maca77
11. aug 2010

@hejdita 😀 😀 😀